Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

par degradat si uscat

Fii mereu conectata la ultimele tendinte in materie de moda si frumusete si comenteaza-le cu prietenele tale virtuale.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

marian82

Re: par degradat si uscat

Mesajde marian82 » Mar Iun 11, 2013 4:01 pm

Asa este produsul opreste caderea parului, dar are un rol major si in indesirea parului!

martin90

Tratament caderea parului cu Follixin

Mesajde martin90 » Joi Iun 20, 2013 2:05 pm

Am inteles! M-am documentat mai mult despre produs si am constatat ca este un produs foarte bun in stoparea caderii parului in general. pe mine asta m-ar interesa deoarece in ultima vreme im cade foarte mult par. Am incercat sa ma spal cu diverse solutii si sampoane dar efectele sunt insesizabile. Sunt ferm convins ca problema mea pleaca de undeva din interior si atunci doar prin tratament medicamentos as putea sa o solutionez.
Probabil ca exista si alte solutii dar deocamdata doar de produsul asta stiu eu ca ar fi eficient!
Multumesc mult!

georgef

Mesajde georgef » Lun Iul 01, 2013 9:37 am

Si produsul asta e doar pentru prevenirea caderii parului sau ajuta si la regenerarea parului?La mine problema e cu regenerarea.De acum 6 ani am inceput sa-mi pierd parul, iar acum am pierdut mare parte in zon adin fata.Arat cam ciudat, dar asta e...As fi dispus sa incerc si asa ceva, avand in vedere ca nu mai am nimic de pierdut
mersi fain!

marian82

Mesajde marian82 » Mie Aug 07, 2013 9:58 am

Pai bun si eu nu am zis la fel? Partea faina la el e ca se vindeca cauza interna a caderii parului. In felul asta nu te vei mai confrunta cu caderea parului si vei avea un par mai puternic si mai sanatos. Pare un cliseu, dar produsul exct asa functioneza. E exact ca la acnee. Iei tot felul de creme, dar astea nu au nici un efect.In momentul in care te decizi sa inlaturi cauza interna deja vorbim de altceva!
Numai bine!

martin90

Mesajde martin90 » Mar Aug 20, 2013 3:14 pm

Am cumparat pana la urma o cutie din suplimentul ala. Acum sunt in a doua saptamana de tratament. Nu stiu daca o singura cutie chiar o sa ma ajute, dar speranta moare ultima:) Am grija si la ce alimente consum, si fac destul sport in perioada asta.Ideea e ca trebuie sa ai un organism sanatos daca vrei ca rezultatele sa fie mai bune!

marian82

Mesajde marian82 » Joi Sep 05, 2013 1:32 pm

Rezultatele pot diferi si in functie de metabolismul fiecarei persoane in parte, dar daca urmezi corect tratamentul vei avea rezultate. Produsul ajuta la stoparea caderii parului, dar si la indesirea parului. Primele rezultate apar diferit in functie de starea de sanatate a fiecarui individ in parte, de varsta, de cat de activ este sau de dieta pe care o tine in timpul tratamentului. Fain este ca nu are efecte adverse, deoarece e alcatuit din plante si ca nu genereaza dependenta!
Numai bine!

herta.blumen

Mesajde herta.blumen » Mie Sep 11, 2013 2:22 pm

Eu prepar acasa o masca formata din ulei de cocos, ulei de argan, vitamina A, ulei de ricin si o aplic cu vreo ora, doua, depinde cat timp am la dispozitie, inainte de a ma spala pe cap. Parul e stralucitor si matasos. In lipsa de enspe mii de uleiuri, e de ajuns sa aveti in casa ulei de cocos si de masline. Uleiurl de cocos nu e exclusiv pt par, pe timp de iarna e perfect pentru dupa ce iesiti de la dus. Si in plus mirosul e addictive.:D

marian82

Mesajde marian82 » Vin Sep 27, 2013 2:29 pm

Da, asa este ai dreptate. Folosit corespunzator poate ajuta atat la stoparea caderii parului cat si la indesirea lui! Formula lui actioneaza asupra cauzei interne care genereaza caderea parului si atunci parul nu va mai cadea!

pal.elena

Mesajde pal.elena » Mar Oct 01, 2013 9:33 pm

Eu am incercat toate prostiile posibile cand e vorba de par si de body care, in general si am ajuns la o singura concluzie intotdeauna.Imagine Metodele naturiste sunt cele mai eficiente. Acum parul meu arata mai stralucitor si maii sanatos ca niciodata, complimentele din ultimele saptamani sunt dovada clara.Imagine Toata lumea crede ca m-am vopsit cand eu doar am aplicat inainte de aproximativ fiecare spalare o masca pe baza de ulei de cocos si ulei de argan. Parul e mult mai usor de aranjat, asadar timpul si stresul aferent au disparut si s-au transformat in timpi utili.Imagine

------------
Beunăziua. Va invit sa creaţi un site gratis

martin90

Mesajde martin90 » Joi Oct 31, 2013 11:58 am

Dupa ce am terminat tratamentul de o luna cu Follixin, mari schimbari nu am avut, asa ca m-am decis sa mai iau o cutie. Situatia s-a schimbat incepand cu a doua luna e cura cu suplimentul asta. Parul nu mai cadea asa mult si asta ma bucura foarte tare.
Probabil ca si-au facut efectul mai greu pentru ca sunt din plante, nu stiu ce sa zic!

gavrilailie

Mesajde gavrilailie » Mie Noi 20, 2013 11:31 am

Si la mine a fost aceeasi situatie. In prima luna aveam impresia chiar ca ii cade si mai mult. Dar dupa a doua luna situatia s-a imbunatatit extraordinar, iar in a 3-a luna practic numai imi cadea deloc parul. Probabil ca in prima faza a tratamentului parul cade din cauza faptului ca are loc si o regenerare. In fine, ideea e ca acum nu mai am probleme cu caderea parului si ca ma simt excelent. Am castigat incedere in fortele mele si sunt mult mai degajat.
Sper asa sa raman!
Numai bine!

marian82

Mesajde marian82 » Joi Dec 12, 2013 11:56 am

Un filmulet interesant despre suplimnetul ala de cadere a parului:)
Ideea e ca produsul asta e folosit destul de mult in afara. La noi nu cred ca se inghesuie lumea sa-l ia
http://www.youtube.com/watch?v=GmvPCPhvAWA

cornelush12

Mesajde cornelush12 » Joi Ian 09, 2014 11:23 am

In cat timp au inceput sa apara primele rezultate dupa ce ati utilizat Follixin? Io am chelie de cativa ani si as vrea sa mai pun cateva fire de par pe cap:).
Ma gandesc ca daca pe site scrie ca e bun si pt regenerarea parului, o sa ma ajute si pe mine cat de cat. Nu imi propun sa imi creasca ditamai pleata, dar ceva sa se vada acolo!
De implant mi-e frica pt ca e megadureros si poate sa produca efecte adverse. In plus unii au avut efecte secundare!

marian82

Mesajde marian82 » Mar Feb 04, 2014 11:05 am

Rezultatele difera in functie de metabolismul fiecarei persoane in general si de viata pe care o urmezi in timpul tratamentului. O alimentatie sanatoasa bogata in vitamine si zinc poate ajuta extrem de mult la fel si activitatea sportiva care are un rol important in detoxifierea organismului.
Produsul e natural si nu provoaca efecte adverse. E o varianta destul de buna la sampoane anticadere sau la implanturile dureroase de par!

cornelush12

Mesajde cornelush12 » Mar Feb 25, 2014 11:10 am

Astazi am cumparat 3 cutii din suplimentul Follixin si incepand de maine o sa ma apuc de cura! Mi-am facut un intreg program in care includ exercitii sportive si dieta echilibrata! Am asteptari destul de mari de la acest supliment. L-am tot vazut prin reclame si mi-a facut o impresie buna!
Am tot incercat inainte tot felul de remedii, dar din pacate pentru mine rezultatele au fost destul de mici! Daca o sa ma ajute si sa-mi regenerez parul in zonele afectate de chelie ar fi super!

AnteriorUrmătorul