Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Tratamente impotriva cearcanelor

Fii mereu conectata la ultimele tendinte in materie de moda si frumusete si comenteaza-le cu prietenele tale virtuale.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

miadiagia

Tratamente impotriva cearcanelor

Mesajde miadiagia » Joi Dec 15, 2011 1:14 pm

Fetelor, ce tratamente folositi impotriva cearcanelor? Ce da rezultate? Fie produse, fie diverse ingrediente naturale, eu stiu de compresele cu musetel spre exemplu, dar trebuie sa fie si alte metode mai rapide si practice. In plus, conteaza si alimentatia, nu?

naughty_angel

Re: Tratamente impotriva cearcanelor

Mesajde naughty_angel » Vin Dec 16, 2011 11:43 pm

Acum depinde ce intelegi tu prin cearcane...daca ai pungi sub ochi le poti diminua cu comprese reci, dar daca ai acele coloratii care variaza la fiecare persoana de la vanat la maro nu prea ai ce face...este de vina ori pigmentatia ori pielea prea subtire prin care ti se vad vasele de sange ( asa cum se observa si la incheietura mainii )

miadiagia

Mesajde miadiagia » Lun Dec 19, 2011 9:37 pm

Cred ca mie mi se trage de la lipsa somnului (cred ca dorm vreo 5, maxim 6 ore in timpul saptamanii) si suprasolicitarea ochilor (lucrez mult la calculator, unde mai pui ca si citesc la fel de mult, tot pe calc.).... am de vreun an problema asta, de cand orarul meu s-a incarcat mult, job, studii.... ma gandeam la un anticearcan eficient, o recomandare in sensul asta, ca pe piata sunt atatea produse (eu ma orientez mai mult spre cele organice), ca nu stii ce sa alegi, si daca nu ai nici vreme sa te informezi temeinic, e mai greu sa gasesti ceva care sa-ti rezolve problema...am in minte un produs despre care am citit ca-i bun, am sa dau pe la farmacie, poate mi-l iau. Anyway, daca aveti recomandari, imi sunt de folos :wink: .

miadiagia

Mesajde miadiagia » Joi Dec 22, 2011 6:11 pm

Revin tot eu, am mers in farmacie si mi-am luat un gel anticearcan Plante System pe baza de albastrele, e certificat organic si mai folosesc un produs de la ei care imi place, asa ca am incredere ca-i bun, plus ca am mai primit si un premiu surpriza ca au o promotie acum de sarbatori :D . Apoi, am sa incerc sa aplic si felii de cartof crud, am inteles ca este o metoda eficienta :) . Anyway, sfaturi si recomandari inca mai astept :P.

pe_lucia

Mesajde pe_lucia » Mie Dec 28, 2011 10:22 pm

Sper sa-ti fie de folos ceaiul din albastrele. Pt mine efectul a fost 0. Cauza este interna.

miadiagia

Mesajde miadiagia » Vin Dec 30, 2011 3:20 pm

pe_lucia scrie:Sper sa-ti fie de folos ceaiul din albastrele. Pt mine efectul a fost 0. Cauza este interna.

La mine datorandu-se mai mult faptului ca-mi fortez ochii si nu dorm destul mi se pare ca gelul luat din farmacie si aplicarea ingredientelor naturale le-a mai estompat si privirea mea e mai luminoasa acum. Ah, si am incercat sa consum mai mult apa, chiar si acum pe timp de iarna :) .
Poate ar trebui sa consulti un medic, daca gandesti ca-n interior este cauza. Succes! :wink:

claudiamarc

Mesajde claudiamarc » Vin Ian 20, 2012 2:00 pm

Buna. Unele cearcane se datoreaza problemelor de sanatate interne. Altele se mostenesc. Exista multe tratamente noi si bune pentru cearcane. Si eu am avut cearcane pina la urechi :)) pina am ajuns la medic. Se injecteaza in cearcane putina grasime luata din burta. Evident trebuie sa folosim creme, sa bem apa, sa mancam corect. Eu am fost la un medic din Cluj, Mihai Balbek, numai ca tratamentele sale au fost prea scumpe.....

cigatus

Mesajde cigatus » Sâm Sep 08, 2012 12:27 pm

miadiagia scrie:Fetelor, ce tratamente folositi impotriva cearcanelor? Ce da rezultate? Fie produse, fie diverse ingrediente naturale, eu stiu de compresele cu musetel spre exemplu, dar trebuie sa fie si alte metode mai rapide si practice. In plus, conteaza si alimentatia, nu?

Buna!

Daca te referi la diminuarea pungilor şi edemelor din jurul ochilor, atunci iti recomand cu mare drag si incredere Forever Alluring Eyes de la Forever Living.
E mai scump, insa isi merita toti banii.

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Lun Sep 10, 2012 12:25 am

cigatus scrie:
miadiagia scrie:Fetelor, ce tratamente folositi impotriva cearcanelor? Ce da rezultate? Fie produse, fie diverse ingrediente naturale, eu stiu de compresele cu musetel spre exemplu, dar trebuie sa fie si alte metode mai rapide si practice. In plus, conteaza si alimentatia, nu?

Buna!

Daca te referi la diminuarea pungilor şi edemelor din jurul ochilor, atunci iti recomand cu mare drag si incredere Forever Alluring Eyes de la Forever Living.
E mai scump, insa isi merita toti banii.

Scump si prost... :mrgreen:

myhmyh

Mesajde myhmyh » Mie Sep 19, 2012 6:51 pm

of, cearcanele astea. nu stiu ce sa zic de produse naturiste pentru ca nu am incercat. ideea e ca atunci cand nu mai dau roade... sa mergem la dermatolog sau estetician. sa nu le lasam sa se agraveze. acidul hialuronic e bun la toate :)
daca ai epuizat toate metodele pe baza de substante naturale... incearca si altceva!

andreeamojito

Mesajde andreeamojito » Vin Oct 26, 2012 4:53 pm

este clar ca in povestea asta nu are ce cauta dermatologul.
in alta ordine de idei, depinde de varsta si de ce ai de tratat. daca ai niste pungi imense sau piele in exces ori cearcane de gol... nu prea le dai de cap cu ceai de musetel si tinctura de panselute :lol:
ce am citit eu despre transferul de grasime sunt numai lucruri de bine, am vazut si pe youtube cum se procedeaza.
cauta un cabinet de medicina estetica.si mergi acolo daca este cazul.

tatiana.simona

Mesajde tatiana.simona » Mar Noi 13, 2012 4:24 pm

am vazut prin filme, acum nu stiu cat de adevarat e, multe femei care foloseau creme pentru hemoroizi ca sa trateze cearcanele sau pungile de sub ochi. nu am avut niciodata probleme de genul, deci nu am fosolit niciodata, dar daca functioneaza merge incercat. :)

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Mar Noi 13, 2012 11:50 pm

:mrgreen: :mrgreen: Si uite asa ne bagam in seama pe aici, doar-doar pune vreo grasa botul la minciunile de slabit.. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .

dianavandici

Mesajde dianavandici » Mie Dec 12, 2012 4:04 pm

buna fetelor,

si eu am citit de transferul autolog de grasime sau lipofiling si am vazut si cateva filmulete.
mi se pare o metoda cat se poate de naturala. am vazut ca si la noi este practicata la doctorul iancu morad.
dansul explica urmatoarele: cu anestezie ca la dentist/locala se extrage o cantitate de grasime de pe abdomen. apoi, tot cu anestezie locala in zona pometilor, se pune cantitatea de grasime extrasa.
eu una as vrea sa fac procedura, mai ales ca nu am cine stie ce pometi bine conturati (nu am cearcane, insa vreau pometi accentuati), dar inca nu am prins suficient curaj. daca voi face acest timp de tratament va anunt si voi povesti intreaga procedura.

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Joi Dec 13, 2012 10:14 am

dianavandici scrie:buna fetelor,

si eu am citit de transferul autolog de grasime sau lipofiling si am vazut si cateva filmulete.
mi se pare o metoda cat se poate de naturala. am vazut ca si la noi este practicata la doctorul iancu morad.
dansul explica urmatoarele: cu anestezie ca la dentist/locala se extrage o cantitate de grasime de pe abdomen. apoi, tot cu anestezie locala in zona pometilor, se pune cantitatea de grasime extrasa.
eu una as vrea sa fac procedura, mai ales ca nu am cine stie ce pometi bine conturati (nu am cearcane, insa vreau pometi accentuati), dar inca nu am prins suficient curaj. daca voi face acest timp de tratament va anunt si voi povesti intreaga procedura.

A facut dr. Morad vreo gafa si si-a pierdut clientele sau ce ne tot freci la ridiche cu reclama? :mrgreen:

Următorul