Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Solutie pt par gras :(

Fii mereu conectata la ultimele tendinte in materie de moda si frumusete si comenteaza-le cu prietenele tale virtuale.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

white_dove

Solutie pt par gras :(

Mesajde white_dove » Joi Oct 23, 2008 10:58 am

Buna fetelor,
Va urmaresc de multa vreme in schimb este prima data cand scriu pe forum. Am si eu o problema care ma sacaie zi de zi....parul gras.
Se "unge" atat de repede incat trebuie sa ma spal pe par in fiecare dimineata. Mi s-a spus sa incer sa las parul asa ,fara sa il spal cateva zile, dar nu pot pt ca nu imi permite locul de munca. Vara e ok, dar iarna este destul de neplacut sa ies din casa dupa spalatul pe par (cap)...incep migrenele. Ma intrebam, nu aveti vre-un remediu? :?
Mersi, o zi faina sa aveti!

molly

Locaţie: b.

Mesajde molly » Joi Oct 23, 2008 11:35 am

krislee

Mesajde krislee » Vin Oct 24, 2008 4:56 pm

molly

Locaţie: b.

Mesajde molly » Vin Oct 24, 2008 7:51 pm

kalis27

buna fetelor,eu am gasit solutia

Mesajde kalis27 » Mar Oct 28, 2008 8:18 am

:D ,si eu am paru gras si este f enervant sa te speli zilnic,eu un am gasit solutia in final si sunt extrem de bucuroasa.Mi-a recomandat stylista mea produsele profesionale de la TONY AND GUY,sampon pt folosira zilnica e alba sticla cu bleo pt par sensibil,iar ca aranjat la fel spreyu este in sticluta neagra si contine apa de sare si apa,nu ingrasa paru de loc si se mentina curat mai multe zile la sf. sprey lucios car este extraordinar.o zi buna.

catalyna89

Mesajde catalyna89 » Mar Oct 28, 2008 2:50 pm

Buna...am si eu aceeasi problema ca si voi si am fost la dermatolog.Medicul mi-a spus sa folosesc samponul Klorane cu mirt,care e pentru matreata grasa, de 2 ori pe saptamana.Eu folosesc Klorane cu urzica,tot pentru par gras, cam de vreo luna jumatate si chiar se observa o schimbare in bine. A fost mai greu la inceput sa il las gras,dar am trecut peste si acum e mult mai bine.Mentionez ca daca il folosesti mai des nu se vede nici un rezultat,cel putin asta a fost valabil in cazul meu.

kalis27

SUPER ,MA BUCUR PT TINE

Mesajde kalis27 » Mar Oct 28, 2008 10:00 pm

DE MATREATA CHIAR CA NU STIU,DAR ASTA SE VEDE DIN PRIMA DE FAPT AM REALIZAT DUPA CE MI-A FACUT PARU A STAT 3ZILE FARA SA SE INGRASE :D .

misu2005

parul gras

Mesajde misu2005 » Mie Oct 29, 2008 8:57 am

Sampoanele obisnuite, din magazin, sunt si ele printre vinovate. Incercati sampoanele dermatocosmetice din farmacii. Sunt mai scumpe dar rezultatele sunt vizibile. Spre exemplu, la Sensiblu exista si o cosmeticiana care te poate indruma. Eu am folosit Ducray si am fost multumita. Acum folosesc Forticea, tot din farmacie. Ma spal pe cap la 3 zile, inainte ma spalam zilnic. Eu zic sa incercati, merita

andreeatica

par gras

Mesajde andreeatica » Joi Oct 30, 2008 8:42 am

Buna,

Incearca sampon Himalaya herbals-protein shampoo-graisy hair la mine a functionat

yasmyn19

Solutia mea

Mesajde yasmyn19 » Dum Noi 02, 2008 11:50 pm

[quote="kalis27"]Aceeasi problema o am si eu:(...am incercat zeci de sampoane...am suportat si parul nespalat cateva zile...degeaba!Prima zi in care imi spal parul, am un par suberb, dar a doua zi..deja ma apuka plansul!o solutie care o am eu cu care mai "trag" o zi de parul meu pentru nu al spala atat de des este pudra de talc...!eu folosesc pudra de talc de la oriflame, cea de la Giordani parfumata! a doua zi cand parul deja se ingraja, presar niste pudra de talc la radacini..si asta face sa dispara aspectul lucios...si il face mai suportabil!si iti miroase parul super misto:D!si inak un secret....evita sa iti treci mana prea des prin par...!v-am pupat

misz.dora

Re: buna fetelor,eu am gasit solutia

Mesajde misz.dora » Vin Noi 14, 2008 9:46 pm

roxanyka

Mesajde roxanyka » Lun Noi 17, 2008 12:52 am

ca are dreptate doctorita ta,trebuie sa astepti minim 3 zile sa il speli din nou.

misz.dora

Mesajde misz.dora » Sâm Noi 22, 2008 1:08 am

CristinaLivia

Sampon uscat

Mesajde CristinaLivia » Mie Iun 03, 2009 6:29 pm

Samponul uscat este solutia ideala de a avea un par impecabil in fiecare zi! Absoarbe uleiul in exces, toxinele, depunerile si impuritatile,odorizeaza si reimprospateaza.Cu o singura pulverizare si FARA A FOLOSI APA coafura nu va mai fi o problema pentru tine. Oriunde te-ai afla, in orice moment al zilei, parul tau va radia de prospetime! pentru mai multe detalii: 0740.90.91.92 sampon.uscat@yahoo.com