Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

parul foarte gras

Fii mereu conectata la ultimele tendinte in materie de moda si frumusete si comenteaza-le cu prietenele tale virtuale.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

Authentic

Mesajde Authentic » Vin Ian 23, 2009 10:32 pm

Timeea ai putea sa-mi dai si mie mai multe detalii despre permanentul pentru volum care se face doar la radacini ? Ma intereseaza sa fac si eu ,dar din 4 coafoare la care am intrebat niciunul nu face asta.

frigita

SUPER SALON DE COAFURA IN TITAN

Mesajde frigita » Joi Ian 29, 2009 12:30 am

FETELOR S-A DSCHIS UN SALON IN TITAN, LINGA BILA CARE E BETON. SUPER ELEGANT, SUPER SERVICII SI PRETURI LA FEL CA LA COAFORURILE DE LA PARTERUL BLOCURILOR. E INTR-O VILA MISTO, DE LA SALAJAN, TERECETI DE BILA SI APOI PRIMA STRADUTA LA DREAPTA E O ALEE CU VILE. SALONUL SE NUMESTE CLASSIC BEAUTY SALON SI E LA ADRESA ALEEA VIRFUL CU DOR, NR 7, SECT 3. TEL 021-345-52-43. PUN EXTENSII DIN PAR NATURAL, UNGHII FALSE, MASAJE DE TOT FELUL, GENE FALSE, MACHIAJ PROFESIONAL, ELECTROSTIMULARE, IMPACHETARI ETC SI TOATE PRODUSELE PROFESIONALE INCLUSIV OJA. MERGETI SI CREDETI-MA CA NU VETI REGRETA

CristinaLivia

Samponul uscat - solutia ideala pentru parul gras

Mesajde CristinaLivia » Mie Iun 03, 2009 7:27 pm

Samponul uscat este solutia ideala de a avea un par impecabil in fiecare zi! Absoarbe uleiul in exces, toxinele, depunerile si impuritatile,odorizeaza si reimprospateaza. Cu o singura pulverizare si FARA A FOLOSI APA coafura nu va mai fi o problema pentru tine. Oriunde te-ai afla, in orice moment al zilei, parul tau va radia de prospetime! Il poti folosi ori de ate ori simti nevoia, nu imbacseste parul si nu face matreata. Inainte de a-l cumpara va oferim varianta de a-l incerca, pentru a va convinge de efectul sau. Pret: 30 lei. Contact: 0740.90.91.92 sampon.uscat@yahoo.com. IN CURAND: www.samponuscat.ro

CristinaLivia

Batiste Dry Shampoo - parul gras

Mesajde CristinaLivia » Mie Iul 29, 2009 4:06 pm

Samponul uscat este solutia ideala de a avea un par impecabil in fiecare zi! Absoarbe uleiul in exces, toxinele, depunerile si impuritatile,odorizeaza si reimprospateaza. Cu o singura pulverizare si FARA A FOLOSI APA coafura nu va mai fi o problema pentru tine. Oriunde te-ai afla, in orice moment al zilei, parul tau va radia de prospetime! Il poti folosi ori de ate ori simti nevoia, nu imbacseste parul si nu face matreata. Inainte de a-l cumpara va oferim varianta de a-l incerca, pentru a va convinge de efectul sau. Pret: 30 lei. Contact: 0740.90.91.92 sampon.uscat@yahoo.com. S-a lansat site-ul www.samponuscat.ro. Accesati pentru sfaturi, metode de utilizare , gama de sampoane si comenzi!

lara.

Mesajde lara. » Joi Iul 30, 2009 3:21 pm

Din pacate si eu am un par gras, chiar foarte gras. Problema este ca am si breton si acesta se unge si mai repede. Unica solutie este aceea sa ne spalam pe par, eu ma spal din 2 in 2 zile. Trebuie sa incercam sa evitam pe cat posibil masca pe baza de ulei, sau sa folosim prea mult sampon. De asemenea stresul prea mare duce la o ingrasare a parului. In concluzie, feteler, orice am folosi, tot o sa ni se ingrase parul.Parul nostru ne cere sa il spalam!

CristinaLivia

Par gras

Mesajde CristinaLivia » Joi Iul 30, 2009 4:13 pm

....Sau sa incercati Sampon Uscat Batiste. Asta este primul motiv pentru care a fost inventat: par ingrasat foarte repede la radacini

lara.

Mesajde lara. » Joi Iul 30, 2009 4:14 pm

daca spui ca este bun, sa stii ca am sa incerc :)

maryaviorica

Mesajde maryaviorica » Mie Ian 13, 2010 5:02 pm

din contra parul gras trebuie spalat zilnic...folosind un sampon pt uz frecvent...mai rau ii faci parului daca il lasi murdar decat daca il speli zilnic...

Camelia12

Mesajde Camelia12 » Mie Ian 13, 2010 6:39 pm

Am mai auzit de un tratament soc il lasi nespalat o saptamana si parul nu va mai secreta asa multa grasime!

dienutza89

Mesajde dienutza89 » Mie Ian 13, 2010 7:18 pm

parul gras intr-adevar e foarte greu de intretinut. si eu am aceasi probleama si folosesc un sampon antimatreata si o data pe saptamana imi fac o masca din galbenus de ou cu smantana sau lapte.

Tiss

Mesajde Tiss » Joi Ian 14, 2010 1:32 pm

Camelia12 scrie:Am mai auzit de un tratament soc il lasi nespalat o saptamana si parul nu va mai secreta asa multa grasime!

E doar un mit, nimic mai mult!
Testeaza acest "tratament" si o sa te convingi.

anna_d

Mesajde anna_d » Mie Ian 20, 2010 10:18 pm

Problema cu ingrasatul parului o am si eu. Dar e mai bine de cand folosesc des masti pentru par si dupa spalat clatesc cu putin otet de mere.

anasoltan

Mesajde anasoltan » Vin Ian 29, 2010 3:07 am

incearca sa-l speli mai des, poate isi revine

taarraa

Mesajde taarraa » Vin Ian 29, 2010 3:39 am

anasoltan scrie:incearca sa-l speli mai des, poate isi revine

Mai indicat este sa te speli mai rar daca il speli mai des....el se obisnueste si se ingrasa din ce in ce mai repede

anasoltan

Mesajde anasoltan » Vin Ian 29, 2010 3:44 am

la mine nu se intampla asa :roll:
acuma depinde de par

AnteriorUrmătorul