Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

caderea parului

Se spune ca sanatatea este mai buna decat toate. Fii pregatita sa primesti si sa dai sfaturi despre cele mai bune metode si produse care te pot ajuta sa ai o sanatate de invidiat!

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

raluqutza

caderea parului

Mesajde raluqutza » Vin Aug 14, 2009 2:26 pm

imi poate recomanda si mie cineva un sampon impotriva caderii parului,va rog.

andreea.placinta

Mesajde andreea.placinta » Lun Aug 17, 2009 2:00 pm

intreaba la sectiunea Expert hair-stylist pe adelina si poate sa iti dea mai multe informatii :D

cioacaiuliana

Caderea parului

Mesajde cioacaiuliana » Mar Aug 18, 2009 10:33 am

In primul rand eu zic sa iti faci niste analize, sa vezi ce carente de vitamine, minerale ai si sa vezi daca nu cumva unul din motivele caderii parului nu este si stresul. Intai eu zic sa tratezi acestea si in paralel sa folosesti sampoane BIO certificate + masti naturale facute de tine acasa. Daca folosesti sampoane si balsamuri obisnuite din comert, renunta la ele, contin tot felul de chimicale nocive pentru piele si par. Aaa, in primul rand, daca ai parul mai lung, tunde-te macar pana la umeri; o sa se regenereze parul mult mai usor.

miley_oly11

poti sa

Mesajde miley_oly11 » Mar Aug 18, 2009 12:12 pm

poti sa folosesti un sampon cu petrol...este ft bun si ft eficient si te mai poti da cu ulei de ricin :roll:

adidiaco

Mesajde adidiaco » Mie Sep 09, 2009 9:02 pm

Ca veni vorba de masti naturale,facute acasa: miere+ulei masline+ou.Vei fi foarte multumita de rezultat, incearca :)

slayer666

Mesajde slayer666 » Mie Sep 30, 2009 10:32 am

pentru caderea parului la barbati exista Revivogen...
la femei nush...dar s-ar putea sa mearga...:)

tina123

Locaţie: bucuresti

Mesajde tina123 » Mie Sep 30, 2009 2:10 pm

iti recomand o masca de par care contine 2 fiole de vit A , 2 fiole vit B2, 2 fiole vit B6 , 2 fiole calciu si un galbenus de ou ...care se aplica o data pe luna timp de 3 luni ... ti km 20 -30 min pe par dupa aceea te speli cu sampon :)
iti mai recomand lotiunea regeneranta cu petroleum care contine vit A Vit E ulei de ricin si petrol de la gerovital si sampon cu petrol Petrole Hahn :) si niste multiminerale :D .

gabriela2310b

Locaţie: Chelles

Mesajde gabriela2310b » Sâm Oct 10, 2009 10:22 pm

Poti incerca samponul de la Foltene Pharma. Este indicata asocierea cu flacoanele tratament pt caderea parului Foltene Pharma. Acesta din urma are efect regenerant si energizant si nu necesita clatire. Produsele sunt comercializate in farmacii.

Kingi

Mesajde Kingi » Dum Oct 11, 2009 8:05 pm

Si mie imi cade rau parul,nu stiu ce sa mai fac,cu ce sa spal cu ce sa clatesc,ce sa fac????

adriana09

Mesajde adriana09 » Mie Oct 21, 2009 7:57 pm

si eu am probleme cu caderea parului...am fost acum vreo 2 luni la dermatolog si mi-a recomandat revalid capsule si un sampon Alpecin. L-am folosit aproape zilnic si am folosit si capsulele revalid dar si sampon revalid, dar degeaba nu vad nici o schimbare, imi cade tot la fel de mult si este si foarte rar...ce alte produse imi recomandati?

daniela.glavan

Mesajde daniela.glavan » Mie Oct 21, 2009 10:33 pm

am incercat de la Corona sampon si balsam, iar de la Gerovital tratament cu ulei de ricin (cca 14 lei sticluta inchisa la culoare, )cu ulei . Instructiunile sunt pe ambalaj, numai sa ai rabdare. Da rezultate, dar eu nu ma tin din pacate de tratament

carmeen_2005

Produse de ingrijire a podoabei capilare

Mesajde carmeen_2005 » Joi Oct 22, 2009 11:28 am

Incercati produsele SATINIQUE! Sunt indispensabile ingrijirii parului. Un tratament pt. par trebuie sa cuprinda aceleasi etape ca si pt. piele si anume: curatare( sampon), hranire (hidratare- balsam), tratament ( masca) si ulei , gel , spray,fixativ pentru luciu si stralucire. Gasim toate produsele necesare ingrijirii parului in aceasta gama extraordinara din simplul motiv ca toate au ca rol principal infuzia de ceramide!

scumpica2009

sfat pentru incetinirea caderii parului

Mesajde scumpica2009 » Mie Oct 28, 2009 12:43 pm

Problema caderii parului am avut-o si eu. Imi cadea foarte mult par, mai ales in timpul spalarii, si am apelat la foarte multe tratamente, chiar si la un dermatolog, dar toate rezultatele erau doar pe termen scurt. In urma cu cateva luni o prietena mi-a recomandat samponul Nanoguard de la Nanogen. In urma spalarii frecvente cu acesta, dupa o luna de zile am putut obesrva ca mi-a incetinit caderea parului. Daca vrea cineva sa vorbim in legatura cu acest subiect ma poate contacta pe adresa mea de mess: oana_eu2009.
o zi buna tuturo. Pupici

vampiresoule

salut

Mesajde vampiresoule » Mar Noi 03, 2009 12:12 am

am o problema, imi cade nu rau ci foarte rau paru smocuri de par atunci cand ma spal pe cap...pe perna, pe cearceaf , prin casa pe haine e numai paru meu..chiar nu mai stiu ce sa fac, poate ca si din cauza stresului si ca in ultima perioada nu am pofta de mancare, si daca asta ar fi tot ar fi okay dar dupa cateva luni dupa ce folosesc un tip de samponsi balsam trebuie sa le schimb ca altfel mise unge paru si fac matreata ceva de groaza :( ...am folosit de la produse romanesti, straine dar degeaba...mai am de incercat cateva genuri de sampoane si balsame de par si am terminat piata sampoanelor...si unghiile mise exfoliaza ceva de groaza la cea mai mica lovitura sau cum nu sunt atenta imediat mi se rup, mi se agata...sincer asa o duc de cativa ani si mam saturat sa incerc n mii de produse fara nici un rezultat durabil...

AndaAlexandra

Sampon impotriva caderii parului

Mesajde AndaAlexandra » Vin Noi 27, 2009 4:56 pm

Buna. Incearca samponul de la Nanogen - Nanoguard A. Este foarte bun si cu rezultate inca de la primele aplicari. Mai multe detalii le gasesti pe site-ul www.nanogen.ro

Bafta!

Următorul