Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

am auzit de VelaShape, sa incerc?

Se spune ca sanatatea este mai buna decat toate. Fii pregatita sa primesti si sa dai sfaturi despre cele mai bune metode si produse care te pot ajuta sa ai o sanatate de invidiat!

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

mitzy_pitzy

am auzit de VelaShape, sa incerc?

Mesajde mitzy_pitzy » Mie Dec 19, 2012 7:53 pm

O prietena de-ale mele recomanda cu incredere VelaShape, spune ca a pierdut cam 7 cm in 3 sedinte la o clinica din Dorobanti. As dori sa incerc, am auzit ca intinde frumos celulita si ca daca tii o dieta de intretinere, scapi de aspectul neplacut al celulitei. Ce spuneti? Sfaturi?

larissa.maria

Re: am auzit de VelaShape, sa incerc?

Mesajde larissa.maria » Mie Dec 19, 2012 11:49 pm

mitzy_pitzy scrie:O prietena de-ale mele recomanda cu incredere VelaShape, spune ca a pierdut cam 7 cm in 3 sedinte la o clinica din Dorobanti. As dori sa incerc, am auzit ca intinde frumos celulita si ca daca tii o dieta de intretinere, scapi de aspectul neplacut al celulitei. Ce spuneti? Sfaturi?

"O prietena de-ale mele"...de rasul curcilor exprimarea si crearea mai multor conturi pt. a face reclama la fix-pix... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

mitzy_pitzy

Mesajde mitzy_pitzy » Mie Feb 20, 2013 2:08 am

Draga mea, poate tu razi ca o curca, daca erai atenta la orele de romana din clasa a 5-a, ai fi stiut ca exprimarea corecta este "o prietena dintre ale mele" sau "de-ale mele", cum se prescurteaza, asa ca te rog frumos sa te duci sa corectezi copiii de gradinita si sa iti vezi de treaba ta daca nu ai ce face acasa. Cei 20 de ani de scoala pe care i-am facut nu au fost degeaba. Daca vrei sa comentezi ceva cu privire la topic, da-i inainte, daca nu... vezi ca te cauta cineva prin bucatarie.

mitzy_pitzy

Mesajde mitzy_pitzy » Mie Feb 20, 2013 2:20 am

Oricum, din ce am vazut din ce postezi, vocabularul tau se limiteaza la 2 expresii si la ce posete se poarta. Nici nu pot avea pretentia sa intelegi reguli generale de limba romana. Si sa nu vii cu argumente de genul: "in DOOM 2" (cea mai mare elucubratie de cand s-a inventat limba romana) "este considerata corecta varianta <<de-a mea>>" pentru ca in DOOM 2 este considerat corect sa scrii deasemenea intr-un singur cuvant. Nu stiu, de fapt, de ce ma mai chinui sa iti mai scriu in momentul asta. Probabil ca ma plictisesc enorm.

mitzy_pitzy

Mesajde mitzy_pitzy » Mie Feb 20, 2013 2:45 am

Ca sa nu consideri ca aberez.... extras din DOOM 2, unde se precizeaza ca acum ambele variante sunt corecte, ceea ce spunea ca pana acum numai cea pe care am folosit-o eu era corecta:
"În construcţia cu prepoziţia de (care şi-a pierdut sensul partitiv „dintre”, dobândind sensul „de felul”) + pronume posesiv, norma actuală admite, pe lângă plural, şi singularul: un prieten de-ai mei/de-al meu, o prietenă de-ale mele/de-a mea."

anna_d

Mesajde anna_d » Joi Feb 21, 2013 11:56 am

Am auzit si pareri care sustin ca acum niste ani nici nu exista termenul celulita sau macar nu se vorbea despre ea. Si ca ar fi si asta o inventie moderna menita sa atraga fraiere la tot felul de tratamente, ca sunt atatea saloane si nu mai stiu ce sa faca sa-si atraga clientele.

mitzy_pitzy

Mesajde mitzy_pitzy » Joi Feb 21, 2013 10:54 pm

La urma urmei celulita este doar o acumulare de grasime. Grasimea exista in mod normal in straturile mijlocii ale pielii. In momentul in care este tulburata stocarea sau folosirea grasimii pentru a genera caldura si energie apare aceasta celulita care este de fapt un surplus. Exista persoane care, oricat ar incerca sa faca sport, nu scapa de acest surplus din motive, de cele mai multe ori, hormonale, pentru ca, desi fac miscare, corpul lor nu poate tine pasul cu depozitarea crescuta. Deci da, daca vrei, eu un termen inventat in masura in care saloanele spun ca este vorba despre o inflamatie, o boala cronica, un defect de drenaj etc. Ca apar modificari in timp pentru ca si celulele alea trebuie hranite, asta este partea a doua. De-asta eu sunt de parere ca si aparatele astea din domeniul medical, care stimuleaza absorbtia si maresc circulatia in zona au si ele efectele si limitarile lor, in schimb, pentru unele persoane, chiar functioneaza. Acum depinde de norocul tau si de "materialul" din care esti facuta.

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Joi Feb 21, 2013 10:56 pm

anna_d scrie:Am auzit si pareri care sustin ca acum niste ani nici nu exista termenul celulita sau macar nu se vorbea despre ea. Si ca ar fi si asta o inventie moderna menita sa atraga fraiere la tot felul de tratamente, ca sunt atatea saloane si nu mai stiu ce sa faca sa-si atraga clientele.

Corect...de celulita nu se scapa la salon... :mrgreen:

1001articole

HAI SA SLABIM!!!

Mesajde 1001articole » Lun Dec 23, 2013 4:07 pm

REDOBANDESTE POFTA DE VIATA SI INCREDEREA IN TINE! Noi avem solutii pentru problemele tale si iti oferim cele mai revolutionare si eficiente tratamente naturale, cu ajutorul carora recapatati sau mentineti atat sanatatea fizica cat si cea sufleteasca. www.1001articole.ro 0730.410.783

Frosty

www.frosty.ro

Mesajde Frosty » Lun Dec 14, 2015 6:03 pm

Frosty.ro topeste kilogramele, dar si preturile! O gama variata de produse te ajuta sa slabesti cat ai clipi! Tonifiezi corpul, combati efectul yoyo, arzi grasimile in mod natural, fara sa te infometezi, fara sa iti afectezi sanatatea http://www.frosty.ro Contact: 0730.410.783

popesc

Mesajde popesc » Lun Dec 28, 2015 11:45 am

Pentru celulita multe fete incearca remediul cu laser. Nu stiu cat de sanatos e dar daca da rezultate tot e ceva...

ilie83

Mesajde ilie83 » Vin Ian 26, 2018 11:37 am

Cu cellinea ati incercat? E un supliment folosit impotriva celulitei. Oricum cel mai bine e sa avem grija de organismul nostru daca vrem sa avem un corp frumos.