Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Cum ne detoxifiem dupa Paste?

Se spune ca sanatatea este mai buna decat toate. Fii pregatita sa primesti si sa dai sfaturi despre cele mai bune metode si produse care te pot ajuta sa ai o sanatate de invidiat!

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

paulik0205

Cum ne detoxifiem dupa Paste?

Mesajde paulik0205 » Joi Mai 09, 2013 5:48 pm

Mese incarcate cu bunatati, bautura si cate si mai cate... Si dupa? Ajungem ca dupa vacanta sau concediu sa ne intoarcem mai mult incarcati si obositi decat multumiti si fericiti.
Suntem convinsi ca ai facut curatenia de primavara! Dar cand “AI FACUT CURATENIE ULTIMA DATA IN CORPUL TAU? Mediul in care traim este supraincarcat de substante toxice care patrund in organism prin aerul inspirat, prin mancare si apa. Chiar si corpul nostru produce deseuri metabolice toxice care trebuie eliminate pentru a ne mentine sanatatea si fortele vitale. Corpul hranit corect elimina in mod natural aceste toxine prin plamani, piele, rinichi si intestinul gros(colon). Din nefericire, cu timpul, ca urmare a bolilor, obiceiurilor alimentare nesanatoase si a altor factori, depuratia organismului incetineste si toxinele se acumuleaza.
Va recomandam sa luati un ragaz de timp si sa va ganditi la corpul dumneavoastra si cat de mult ne ingrijim pe noi insine. De asemenea, va aducem la cunostinta ca exista metode sanatoase si usoare de detoxifiere printre care se numara si colonhidroterapia, detoxifierea ionica sau lumanarelele Hopi. Puteti intra pe www.harmony-clinic.ro pentru mai multe detalii sau puteti suna la numarul 0760913331 pentru o programare la o consultatie GRATUITA in cadrul HARMONY CLINIC.
Va uram o primavara frumoasa in continuare, Echipa Harmony Clinic!

larissa.maria

Re: Cum ne detoxifiem dupa Paste?

Mesajde larissa.maria » Joi Mai 09, 2013 10:52 pm

Trilu-rilu crocodilu'..... :mrgreen:

pe_lucia

Mesajde pe_lucia » Mar Mai 14, 2013 9:36 pm

multumesc pt informatie. Este necesar sa o lasam mai moale unii, dupa Paste, e drept. Eu insa nu ma las (nu am vointa) de ciocolata. In rest, nu fac abuzuri, nu consum miel.

cristescugabriela

Mesajde cristescugabriela » Joi Mai 16, 2013 12:43 pm

Este foarte important sa ne detoxifiem...daca scapam de toxine o gramada de afectiuni se pot trata mai bine...un sange curat absoarbe mai bine si etc, stim lectia...dar prea putine facem pentru asta...eu personal am incercat detoxifiere prin picioare..suna ciudat dar pe mine sincer m-a ajutat sa-mi curat ficatul dupa o cura de antibiotice...

MedicFares

Mesajde MedicFares » Vin Mai 24, 2013 12:46 pm

Buna ziua,
detoxifierea ar trebui realizata de catre orice prsoana care isi doreste un organism sanatos de cel putin 2 ori pe parcursul unui an, primavara si toamna da si dupa perrioadele in care a existat o activitate stresanta, s-a locuit intr-un mediu mai poluat, alimentatia a fost haotica, fara sa fie respectate anumite reguli de combinare corecte a alimentelor sau dupa consum de toxice (cafea, alcool, tutun, alimente cu e-uri, semipreparate, multe dulciuri si grasimi), lipsa miscarii adecvate si nerespectarea orelor de somn.
Simptomele care arata incarcarea organismului cu produsi nocivi sunt limba incarcata cu depozite albicioase, consti­paţie, balonare, trans­piraţie cu miros in­tens, aso­ciate cu dureri de cap, ameteli, som­nolenta, oboseala, respiratie urat mirositoare, scaderea energiei, ganduri sum­bre, iritabilitate, tensiune ri­di­cata, digestie defi­citara.
In aceasta situatie este necesar realizarea unei cure de detoxifiere complete.Disparitia simptomelor in timpul realizarii curei de detoxifiere ne indica eficienta curei si incheierea ei.
Detoxifierea organismului, pen­tru a fi com­ple­ta si corect realizata, trebuie sa parcurga 3 etape principale: se începe prin curatarea colonului, care este princi­pala poarta de eliminare a materiilor rezi­duale din organism, se continua cu detoxi­fie­rea ficatu­lui, organul cheie in metabo­li­zarea si neutralizarea sub­­stantelor toxice pe care le ingeram, si apoi cu purificarea sangelui si a limfei, care transporta aceste substante in intregul corp.Pentru realizarea acestor etape putem apela la complexele de plante destinate fiecarei etape: Curatarea colonului, Curatarea ficatului si Curatarea sangelui care pot fi asociate cu Ceaiuri: ceaiul Organism purificat pentru prima etapa, ceai Hepatic pentru a 2-a etapa si ceaiul Curatarea sangelui pentru a 3-a etapa.Fiecare etapa poate dura intre 3-6 saptamani, timp in care se urmareste o dieta cat mai naturala si bogata in cruditati (legume, fructe), sucuri naturale proaspete, alimentele gatite cat mai usor si condimentate adecvat cu plante aromatice.Hidratarea in aceasta perioada este necesara sa fie realizata cu minim 2 litri de apa proasparta de izvor, plata, sucuri naturale, pentru a ajuta organismul sa elimine compusii reziduali nocivi.Exercitiile fizice zilnice, evitarea sedentarismului, plimbarile in natura, vor ajuta celulele organismului sa se hraneasca cu aer proaspat, la oxigenarea celulara si combaterea radicalilor liberi responsabili de bolile degenerative, procesele de imbatranire.
Alaturi de curele de detoxifiere, abordarea unui stil de viata sanatos care sa cuprinda nutritie naturala si adecvata, un program de viata organizat, somn suficient si la ore potrivite, igiena fizica, igiena mentala si emotionala, miscare/sport, sunt conditii sine qua non pentru asigurarea sanatatii.

1001articole

Mesajde 1001articole » Lun Dec 23, 2013 4:04 pm

REDOBANDESTE POFTA DE VIATA SI INCREDEREA IN TINE! Noi avem solutii pentru problemele tale si iti oferim cele mai revolutionare si eficiente tratamente naturale, cu ajutorul carora recapatati sau mentineti atat sanatatea fizica cat si cea sufleteasca. www.1001articole.ro 0730.410.783

korinadumi

Mesajde korinadumi » Joi Mar 13, 2014 4:00 pm

Eu de fiecare data cand ma simt balonata sau cand am probleme cu toxinele din organism fac cate o cura cu suplimentul Untoxin. Nu trebuie sa iau mai mult de o cutie si imi revin la normal destul de rapid. Oricum am invatat sa-mi respect organismul si sa mananc doar ce trebuie!

oanaman

Mesajde oanaman » Joi Mar 27, 2014 3:37 pm

E super ok suplimentul Untoxin. Il folosesc de 2 saptamani si deja ma simt mult mai bine. Mie mi-a recomandat un prieten acest supliment. Si el a facut cura cu el si a fost multumit. Acum poate o sa ma ajute si pe mine sa scap de toxine si sa ma simt mult mai bine!

korinadumi

Mesajde korinadumi » Vin Apr 25, 2014 11:41 am

Buna!

Nu uita ca pe langa Untoxin trebuie sa faci si sport, sa mananci sanatos, sa bei multe lichide si sa nu te stresezi. Toate impreuna te vor ajuta sa-ti mentii sanatatea!

O zi cat mai frumoasa!

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Vin Apr 25, 2014 5:47 pm

korinadumi scrie:Buna!

Nu uita ca pe langa Untoxin trebuie sa faci si sport, sa mananci sanatos, sa bei multe lichide si sa nu te stresezi. Toate impreuna te vor ajuta sa-ti mentii sanatatea!

O zi cat mai frumoasa!

Sportul si grija in alimentatie sunt suficiente...Untoxin e tzeapa... :mrgreen:

Frosty

www.frosty.ro

Mesajde Frosty » Lun Dec 14, 2015 5:49 pm

Frosty.ro topeste kilogramele, dar si preturile! O gama variata de produse te ajuta sa slabesti cat ai clipi! Tonifiezi corpul, combati efectul yoyo, arzi grasimile in mod natural, fara sa te infometezi, fara sa iti afectezi sanatatea http://www.frosty.ro Contact: 0730.410.783

ninelsor

Mesajde ninelsor » Vin Iun 24, 2016 12:21 pm

Cat mai mult sport si fructe la masa. Asta inseamna sanatate!

meprincipessa

Mesajde meprincipessa » Sâm Mar 18, 2017 12:50 pm

Acumulam toxine nu doar printr-o alimentatie incorecta, ci si prin medicamente, aditivi, stres, etc. Apa alcalina este ideala pentru detoxifierea organismului si in plus regleaza nivelul de aciditate din corp si poate sa ajute la alinarea problemelor de stomac. Eu am urmat o cura cu apa alcalina Calipso atunci cand m-am confruntat cu arsuri la stomac. Consumul de apa alcalina, combinata cu o alimentatie corecta, cu cat mai putine alimente procesate din comert ajuta la rezolvarea multor probleme de sanatate cauzate de mediul acid din organism.

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Joi Aug 24, 2017 12:37 am

meprincipessa scrie:Acumulam toxine nu doar printr-o alimentatie incorecta, ci si prin medicamente, aditivi, stres, etc. Apa alcalina este ideala pentru detoxifierea organismului si in plus regleaza nivelul de aciditate din corp si poate sa ajute la alinarea problemelor de stomac. Eu am urmat o cura cu apa alcalina Calipso atunci cand m-am confruntat cu arsuri la stomac. Consumul de apa alcalina, combinata cu o alimentatie corecta, cu cat mai putine alimente procesate din comert ajuta la rezolvarea multor probleme de sanatate cauzate de mediul acid din organism.

Phiuuuu..... :mrgreen:

zane20

Mesajde zane20 » Vin Feb 02, 2018 11:56 am

Am inceput o detoxifiere cu ceaiul Hello Slim. Chiar sunt curioas sa vad ce se intampla. Eu sper sa am rezultate si sa elimin toxinele din organism intr-un timp scurt.
Toxinele din corp de regula se acumuleaza in urma alimentatiei defectuoase pe care o avem. Daca avem grija de regimul nostru alimentar si facem sport vom obtine o detoxifiere a organismului corecta si in felul asta sistemul nostru imunitar va fi unul mai puternic si ne vom imbolnavi mai rar.

Următorul