Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

ARTICULAȚII SĂNĂTOASE ȘI FLEXIBILE LA ORICE VÂRSTĂ

Se spune ca sanatatea este mai buna decat toate. Fii pregatita sa primesti si sa dai sfaturi despre cele mai bune metode si produse care te pot ajuta sa ai o sanatate de invidiat!

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

dixi220

ARTICULAȚII SĂNĂTOASE ȘI FLEXIBILE LA ORICE VÂRSTĂ

Mesajde dixi220 » Lun Noi 07, 2016 1:01 am

#buzzlitomove, #BuzzStore, #rezultatecuLitomove, #LITOMOVE,
http://www.litomove.ro/

Astazi vreau sa va prezint un produs pe care eu il iau in sezonul rece, cand incep sa ma doara articulatiile.
Este vorba despre Litomove, un produs 100% natural, extrem de eficient în combaterea degradării cartilajelor din articulații. Fiecare capsulă conține pulbere din 3 tipuri de fructe de măceș, în mare parte Rosa canina, cultivate în Chile, de la 200 la 700m deasupra nivelului mării, foarte bogate in ingrediente.

Litomove se găsește atât în farmaciile independente cât și în cele de lanț: Sensiblu, Helpnet, Dona sau Farmacia Tei.

DUBLĂ ACȚIUNE
LITOMOVE este singurul supliment alimentar care conține Rosenoids®, un complex unic, cu componente bioactive naturale, provenite din pulberea de măceșe.
Acest complex are o dublă acțiune asupra articulațiilor:
atenuarea durerilor și îmbunătățirea flexibilității.

MOD DE UTILIZARE
3 capsule/zi
Capsulele se pot lua toate odată sau separat, în orice moment al zilei. Se pot înghiți ca atare, cu apă sau se pot desface. Pentru efect optim, LITOMOVE trebuie administrat în cure de 3 luni.

INGREDIENTE
Pulbere din fructe de Măceș (Rosa canina), capsula: gelatină, L-ascorbat de sodiu. Conține complexul unic Rosenoids 4%: vitamina C, flavonoide, caroteni, acizi triterpenici.

Conținutul celor 3 capsule
Măceșe pulbere
2250 mg
Vitamina C
80 mg (100%*)

Sunt foarte multumita de efectele benefice ale acestui supliment alimentar utilizat pentru flexibilitatea articulatiilor. Desi cura recomandata este de 3 luni, dupa doar 2 saptamani am inceput sa scap de durerile din mana dreapta si piciorul drept. Ani la rand, toamna si primavara mergeam la fizioterapie, dar acum am inlocuit aceste sedinte cu miraculosul produs LITOMOVE. Il recomanda “un barometru de vreme rea”, adica eu. :)
Ataşamente
pusa - mica.jpg
Vizualizat de 767 ori

EuMirela12

Re: ARTICULAȚII SĂNĂTOASE ȘI FLEXIBILE LA ORICE VÂRSTĂ

Mesajde EuMirela12 » Lun Apr 17, 2017 2:35 pm

Flexa plus de asemenea este un supliment care poate ajuta in problemele durerilor articulare :)