Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Secretii Vaginale!

Se spune ca sanatatea este mai buna decat toate. Fii pregatita sa primesti si sa dai sfaturi despre cele mai bune metode si produse care te pot ajuta sa ai o sanatate de invidiat!

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

malinamih

Secretii Vaginale!

Mesajde malinamih » Lun Sep 07, 2009 4:42 pm

Ssimone

Mesajde Ssimone » Lun Sep 07, 2009 8:39 pm

nu te panica si eu la 12 ani am inceput sa am aceste secretii e perfect normal, mie mi a venit menstruatia la 14 ani si vreau sa zic ca si acum la 23 mai am aceste secretii!
ginocoloaga mea mi a explicat ca este perfect normal sa le ai pentru ca astfel corpul elimina prin acele secretii anumite ,,lucruri'' de care nu are nevoie , este la fel ca si cu transpiratia prin care elimini toxinele!
eu personal folosesc acele absorbante zilnice foarte subtiri, se gasesc in zeci de variante: cu aloe, fara miros, parfumate, atat pentru tanga cat si pt slip normal, acum cativa ani se gaseau si pt lenjerie de culoare neagra de la alldays (varianta zilnica a tampoanelor always)!
si inca o data nu te ingrijora decat daca observi o schimbare a culorii sau a mirosului, in acest caz va trebui sa consulti un medic ginecolog!

malinamih

Mesajde malinamih » Mar Sep 08, 2009 11:35 am

Ssimone

Mesajde Ssimone » Mar Sep 08, 2009 3:58 pm

dura_raul

Mesajde dura_raul » Joi Noi 12, 2009 1:17 am

buna ma numesc simina am 21 de ani va rog sa ma ajutati si pe mine am o nelamurire in legatura cu secretia vaginala pot sa zic ca o am de foarte mult timp si nu stiu ce sa fac este urat mirositoare si chiar uneori este chiar jenanta imi schimb lenjeria in fiecare zi mai de mult am fost chiar la farmacie si am cerut un medicament pentru asta si mi sa prescris meclon dar degeaba va rog sa ma ajutati si apropo menstruatia nu imi vine regulat o luna imi vine si 3 nu de ce?

gabrielaBELLA

Mesajde gabrielaBELLA » Joi Dec 03, 2009 5:20 pm

Buna.Am 29 de ani si sunt casatorita.Am si eu o problema si sper ca o sa ma puteti ajuta.Aprox acum o luna m-am ras in zona pubiana si cred ca m-am iritat in zona labiilor pana aproape de anus-sper ca am scris bine denumirea.Am avut usturimi, mancarimi si chiar intepaturi.Secretia vaginala era alba, mai lichida cu miros normal-ca de obicei,dar fiindca eram iritata parca era acid pe rana-ma ustura si ma manca in acelasi timp,groaznic!Ziua ma mai lasau simptomele dar erau nopti in care ma trezeam ca nu mai pot.Cand mi-a venit menstruatia vreo 2-3 zile nu am mai avut nimic,dupa aceea iar au aparut.Sunt zile in care nu am nimic,dupa aceea iar apare,cel mai rau este noaptea.Si mai am zile in care apar simtomele si dupa cateva ore dispar.Eu folosesc ob-uri pt menstruatie-de la always-uri m-am ales tot cu o iritatie si nu am mai folosit.Am folosit unguentele Baneocin si Kamillosan-mi-a trecut de la ele dar cand ma rad din nou(cu alt aparat de ras nou) simtomele reapar.La ginecolog nu prea m-as duce-cui ii place?Ultima oara cand m-a vazut doctorul a fost cand am nascut adica acum 5 ani si 1/2.Stiu ca ar fi trebuit sa frecventez ginecologul dar nu am avut nici o problema de sanatate,fiind si la servici nu prea am timp numai sa respir.Daca ma poate ajuta cineva cu un sfat as fi foarte bucuroasa.Va multumesc.Gabi

Y_Yvonne

Mesajde Y_Yvonne » Lun Dec 07, 2009 1:43 am

gabrielaBELLA

Mesajde gabrielaBELLA » Lun Dec 07, 2009 11:57 am

Multumesc pt. sfat Y_Yvonne-pana la urma cred ca acolo o sa ajung.O zi buna tuturor!

Y_Yvonne

Mesajde Y_Yvonne » Lun Dec 07, 2009 12:55 pm

gabrielaBELLA

Mesajde gabrielaBELLA » Lun Dec 07, 2009 6:03 pm

Nu am fost la cosmeticiana-mi-e rusine-am 29 de ani dar degeaba rusinea-i cat casa.De obicei ma epilam cu aparatul de ras si nu pateam nimic.Stii ce-i ciudat ,nu zona cu par ii iritata,ci acolo ,cum sa zic”in interiorul buzelor”unde pielea este fina.Cand m-am ras precis am ajuns cu lama si acolo.Dar de 5 zile nu m-am mai epilat si parca sunt mai bine.Ma bucur ca mi-ai scris-cu mama mea nu pot vorbi despre chestii din asea.O zi buna sa ai Y-Yvonne!

Y_Yvonne

Mesajde Y_Yvonne » Mar Dec 08, 2009 11:25 am

gabrielaBELLA

Mesajde gabrielaBELLA » Mar Dec 08, 2009 1:23 pm

Multumesc pentru tot,Y_Yvonne.Sunt din Arad dar precis gasesc site-uri cu saloane din Arad-numai sa-mi inving rusinea si ma voi duce.Cu ceai nu am incercat inca dar asta urmeaza sa fac. :) .O zi buna sa ai!

tynazuzu

Pt Gabriela!

Mesajde tynazuzu » Joi Dec 10, 2009 1:26 pm

Dragele mele, am si eu o problema asemanatoare! Sa va spun, poate imi dati un sfat: acum o saptamana m-am epilat cu crema epilatoare in zona genitala! M-a usturat putin insa a trecut! La o zi distanta, insa au inceput sa apara mancarimile iar acum si o secretie vaginala branzoasa, alba fara miros! Ciclul menstrual imi intarzie deja de 5 zile! Mi-e teama sa nu fiu insarcinata, cu toata ca logodnicul meu este foarte atent si ne protejam! Suntem deschisi din punctul de vedere al comunicarii! Cum rezolv eu insa mancarimile, tin sa mentionez ca acest disconfort e doar in zona labiilor si nu in vagin, nici usturimi nu am! Sa aibe legatura si cu faptul ca mi-a intarziat???cu toate ca am mai patit asa....:( :(

Y_Yvonne

Re: Pt Gabriela!

Mesajde Y_Yvonne » Joi Dec 10, 2009 6:35 pm

Ultima oară modificat de Y_Yvonne pe Sâm Dec 12, 2009 2:49 pm, modificat 1 dată în total.

tynazuzu

Iti multumesc frumos:*

Mesajde tynazuzu » Joi Dec 10, 2009 6:42 pm

Următorul