Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

tratament pt cosuri

Se spune ca sanatatea este mai buna decat toate. Fii pregatita sa primesti si sa dai sfaturi despre cele mai bune metode si produse care te pot ajuta sa ai o sanatate de invidiat!

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

Y_Yvonne

Mesajde Y_Yvonne » Mie Mar 03, 2010 4:14 pm

anna_d scrie:Nu numai pentru ei, si pentru alte animale :) Daca ti-e nu stiu cum, nu o folosi. Dar a fost recomandata si prin reviste, sunt destule persoane care au folosit-o si au fost multumite de rezultat.

Si moi printre acele persoane... :)

gabriela2310b

Locaţie: Chelles

Re: tratament pt cosuri

Mesajde gabriela2310b » Mie Mar 03, 2010 9:23 pm

Y_Yvonne scrie:
ANDREEAVALI scrie:ce tratament pt cosuri imi recomandati si mie? va rog din tot sufletul fetelor.... nu am probleme cu ele pe fata, ci doar putin pe umeri si pe decolteu...........va rog!!!!!!!!!!!!!!!!!! :cry: :cry: :(

Stiati ca si pasta de dinti poate ajuta in probleme de acest gen?! De curand am aflat... :?

Pasta de dinti usuca putin, in rest nu are efecte minune in acnee
Ultima oară modificat de gabriela2310b pe Joi Mar 04, 2010 7:32 pm, modificat 1 dată în total.

ralu23

Mesajde ralu23 » Joi Mar 04, 2010 3:15 pm

decat s-o folosesti numai pt ca usuca, nustiu ce sa zic mai bine deloc
folosesti ceva eficient

alexutzzaa

Mesajde alexutzzaa » Sâm Mar 06, 2010 12:30 pm

a incercat cineva aknesol? cum este?

taarraa

Mesajde taarraa » Sâm Mar 06, 2010 12:32 pm

alexutzzaa scrie:a incercat cineva aknesol? cum este?

NU am incercat

gabriela2310b

Mesajde gabriela2310b » Lun Mar 08, 2010 12:23 pm

alexutzzaa scrie:a incercat cineva aknesol? cum este?

Nu am folosit aknesol. Sincera sa fiu nici nu stiam de acest produs insa mi-ai starnit curiozitatea si am citit prospectul din dorinta de a afla care sunt substantele active. Astfel, produsul contine: metenamina ( care este un antiseptic), tinctura de benzoe ( folosita in tratamente antiseboreice: in asociere cu ceai de musetel in sauna faciala. Acidul benzoic, principalul sau component este, de asemenea, o substanta antiseptica ce are rol de conservant in industria cosmetica, farmaceutica, alimentara), alcool etilic ( antiseptic) si apa distilata ( care fiind neutra, nu provoaca iritatii)

Y_Yvonne

Mesajde Y_Yvonne » Mie Mar 10, 2010 1:40 pm

ANDREEAVALI scrie:ce tratament pt cosuri imi recomandati si mie? va rog din tot sufletul fetelor.... nu am probleme cu ele pe fata, ci doar putin pe umeri si pe decolteu...........va rog!!!!!!!!!!!!!!!!!! :cry: :cry: :(

Cu masti preparate din argila cosmetica ai incercat? :?

Y_Yvonne

Mesajde Y_Yvonne » Mie Mar 10, 2010 9:00 pm

Anticonceptionalele, o solutie pentru combaterea acneei ?

gabriela2310b

Mesajde gabriela2310b » Joi Mar 11, 2010 8:29 pm

Y_Yvonne scrie:Anticonceptionalele, o solutie pentru combaterea acneei ?

Anticonceptionalele se indica in tratamentul acneei daca pacienta respectiva prezinta ovare polichistice (PCOS), diagnosticul se pune pe baza unei ecografii. Se indica anticonceptionale mai puternice de tipul Diane 35.
Astfel de tratamente se iau dupa indicatia medicului si nu dupa indicatia forumului :P

taarraa

Mesajde taarraa » Joi Mar 11, 2010 9:17 pm

gabriela2310b scrie:
Y_Yvonne scrie:Anticonceptionalele, o solutie pentru combaterea acneei ?

Anticonceptionalele se indica in tratamentul acneei daca pacienta respectiva prezinta ovare polichistice (PCOS), diagnosticul se pune pe baza unei ecografii. Se indica anticonceptionale mai puternice de tipul Diane 35.
Astfel de tratamente se iau dupa indicatia medicului si nu dupa indicatia forumului :P

Normal ca trebuie mers la doctor

dianamioara

Mesajde dianamioara » Sâm Mar 27, 2010 11:28 pm

Pentru tenul acneic, Bionatura Brasov a creat o gama speciala ce cuprinde:

1. Lapte demachiant pentru ten gras, acneic, cu extract de crin florentin - http://quantshop.ro/2007

2. Lotiune pentru ten gras, acneic, cu extract de crin - http://quantshop.ro/2008

3. Crema de tratament pentru ten gras, acneic, cu extract de crin florentin - http://quantshop.ro/2006.

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Sâm Mar 27, 2010 11:33 pm

Cunosc pe cineva care s-a luptat mult timp cu cosurile...solutia a venit de la doctor, care i-a preparat un autovaccin...intr-o saptamana a scapat de acnee si e OK si astazi...

gabriela2310b

Re:

Mesajde gabriela2310b » Mar Mar 30, 2010 9:08 pm

larissa.maria scrie:Cunosc pe cineva care s-a luptat mult timp cu cosurile...solutia a venit de la doctor, care i-a preparat un autovaccin...intr-o saptamana a scapat de acnee si e OK si astazi...

As putea spune ca persoana in cauza a fost norocoasa. Cunosc destule fete care si-au facut autovaccin dupa proba recoltata si antibiograma care insa n-au avut niciun rezultat.

rawo_shine

Mesajde rawo_shine » Mar Apr 20, 2010 7:36 pm

buna.. Lasati cremele ,medicamentele ..etc.............. pt acnee eu ma spal de 2-3 ori pe zi cu SAPUN LICHID PROTEX HERBAL... este foarte bun... contine tot felul de plante bune pt ten.. intr-o sapt se vad rezultate .. nu mai am nici un cos.. incercati ..dar sa fie Sapun Lichid.. nu sapun normal ..si sa fie Protex Herbal neaparat..ca celalalt nu are aceleasi componente.. nu ma asteptam ca de la un sapun lichid sa imi treaca tot.. am facut 6 tratamente pt acnee si nici unul nu a dat rezultate .. dar am inceput sa ma spal cu acest sapun lichid si am vazut ca au inceput sa imi dispara.eu il folosesc de 2luni .cam asa.. si am fata super fina .in caz ca va mai apare cate un cos .. va puteti da seara cu putin skinoren crema pe cos :) va pup :*:*:*

rawo_shine

Mesajde rawo_shine » Mar Apr 20, 2010 7:40 pm

DIANE 35 nu sunt bune de nimik..defapt am luat si eu 5zile si mi-au trecut bubitele dp fatza ..dar am avut alte probleme.. ma durea inima......... imi era fff rau...si am renuntat la ele..

AnteriorUrmătorul