Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

tratament pt cosuri

Se spune ca sanatatea este mai buna decat toate. Fii pregatita sa primesti si sa dai sfaturi despre cele mai bune metode si produse care te pot ajuta sa ai o sanatate de invidiat!

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

ami87

Re: tratament pt cosuri

Mesajde ami87 » Sâm Sep 11, 2010 9:30 pm

desi o sa fii reticenta la ce am sa-ti spun,ia si incearca macar....ce ai de facut e sa nu folosesti pentru fata apa de la robinet...demachezi bine dimineata si seara,si te clatesti cu apa plata...
eu am avut probleme ani de zile,am incercat tot ce e prin comert, am fost si la dermatolog mi-a recomandat zineryt+regim alimentar+produse dermatocosmetice eventual cu spf..si pentru ca era vara,mi-a recomandat si apa termala sau apa minerala pusa intr-un tub cu pulverizator tinuta la frigider..pt revitalizare :wink:
mi s-a ameliorat putin situatia,insa a trecut cu adevarat cand,cateva saptamani mai tarziu,fiind plecatain vacanta,cateva zile efectiv nu m-am spalat pe fata..apa era foarte rece,direct de la pompa,astfel ca dimineata si seara nu-ti ardea sa te speli pe fata cu apa aia...foloseam doar demachiant vichy...
de unde inainte,ma spalam de cate 3-4 ori pe zi cu geluri speciale,cu sapun cu sulf,cu spume,etc,etc..acum nu ma mai spalam deloc...si ca prin minune,in acea saptamana au disparut si nu au aparut altele...ajunsa acasa,am continuat sa nu ma spal cu apa de rajac pe fata,si cand m-am dus peste o luna la dermatolog la control,i-am spus doamnei ce am patit...mi-a confirmat ca asta e cauza problemelor mele si mi-a zis ca se mai intampla sa ai "alergie" la apa tratata...de atunci continui "tratamentul" pe care l-am mentionat mai sus..demachiant Vichy si apa Dorna plata 1 data pe zi..o sa imi iau acum ca vine sezonul rece si o crema de fata,tot de la Vichy.. :)
o alta prietena de-a mea a facut o alergie urata dupa ce a fost vara asta la strand,asa ca si apa iti poate fi dusman!

_VoguE_

Mesajde _VoguE_ » Dum Sep 12, 2010 1:09 pm

eu deja nu prea mai folosesc apa de la robinet pentru fata. insa demachiant si lotiune tonica din plin. ma demachiez chiar si de 3 ori pe zi. astept sa vad ce rezolv cu eryfluidul, insa mai ramane problema punctelor negre, pe nas am cele mai multe :?

ami87

Mesajde ami87 » Dum Sep 12, 2010 5:44 pm

cica sucul proaspat de rosii ajuta la eliminarea punctelor negre..
fiind diferite de cosuri,normal ar fi sa nu reactioneze la tratamentul contra cosurilor,avand cauze si manifestari diferite,deci ar trebui sa incerci un alt tratament si pentru ele..argila mai e recomandata,se gaseste prin magazine siplafaruri,pana intr-un leu plicul si e mare,iti ajunge cateva luni..daca nu,tot dermatologul stie mai bine ce si cum!

ami87

Mesajde ami87 » Dum Sep 12, 2010 5:45 pm

aa...si peelingul cu tarate sau faina de porumb..

_VoguE_

Mesajde _VoguE_ » Dum Sep 12, 2010 8:39 pm

am auzit ca si malaiul este bun pentru punctele negre...tot ca peeling. e adevarat?? argila stiu ca e buna dar din cate stiu eu o masca cu argila se face o data pe saptamana. si la mine nu prea are efect asta cu argila. adica e adevarat, curata insa intr-o saptamana iar ma umplu de puncte negre

gabriela2310b

Locaţie: Chelles

Mesajde gabriela2310b » Vin Sep 24, 2010 10:30 pm

_VoguE_ scrie:am auzit ca si malaiul este bun pentru punctele negre...tot ca peeling. e adevarat?? argila stiu ca e buna dar din cate stiu eu o masca cu argila se face o data pe saptamana. si la mine nu prea are efect asta cu argila. adica e adevarat, curata insa intr-o saptamana iar ma umplu de puncte negre

nu se intampla nimic daca folosesti masca de argila de doua ori/sapt :wink: cat despre malai...da e bun, e un exfoliant natural bun insa are particole de dimensiuni mari si masajul trebuie facut cu blandete si doar o data/saptamana. poti sa folosesti si zahar brun ca peeling. atentie la aceste peelinguri deoarece pot fi agresive si pot produce astfel iritatii agravand acneea

dienutza89

Mesajde dienutza89 » Dum Oct 03, 2010 11:47 am

http://femeia-moderna.forumcreativ.ro/forum.htm un forum dedicat femeilor cu cele mai interesante teme de discutie si multe concursuri active. Te asteptam si pe tine!!

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Lun Oct 04, 2010 12:09 am

Sorry, dar nu mi s-a parut prea interesant....e mai bine pe aici.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

stm553

Mesajde stm553 » Mar Noi 19, 2013 9:18 am

Pastile pentru acnee - http://derminax.ro

1001articole

Mesajde 1001articole » Lun Dec 23, 2013 3:33 pm

Slabeste in timp record fara cel mai mic efort! Noile noastre produse de slabit sunt 100% naturale si te vor convinge ca trupul sanatos si silueta armonioasa sunt cheia unei vieti fericite. Profita acum de cele mai mici preturi de pe piata! www.1001articole.ro 0730.410.783

Sunmodels

Mesajde Sunmodels » Dum Aug 17, 2014 5:44 pm

Si tu poti face parte din echipa SUN Models! Ai doar de castigat!

Avantajele SUN Models
Salariu minim garantat! Pachet de salarizare foarte atractiv, procent consistent si bonusuri periodice.
Siguranta unui job 100% legal si a unui mediu de munca placut si relaxant, alaturi de profesionisti, care vor fi alaturi de tine cu sfaturi, idei sau pareri si te vor indruma atunci cand vei avea nevoie. Toate colaborarile noastre se bazeaza pe contract de munca incheiat intre model si studio.
Pe toate site-urile cu care lucram este restrictionat accesul persoanelor din Romania, asigurandu-se astfel confidentialitate si intimitatea modelelor.
Program de munca flexibil, adaptabil nevoilor de ordin personal (ex. scoala, facultate, sot, copil, etc.)
Conditii de munca excelente intr-o locatie ultra-centrala din Constanta asigurata cu sistem de securitate si dotari de ultima generatie, in imediata vecinatate a tuturor mijloacelor de transport in comun, taxi-uri, baruri, pub-uri, restaurante, etc.
Camere de lucru individuale, cu un decor modern, confortabil si echipamente de calitate.
Sedinte foto gratuite periodice (imaginea ta este extreme de importanta, de aceea vom organiza sedinte foto profesionale care te vor pune in valoare; sedintele foto NU se fac nud).
Training gratuit, personalizat (trainerul nostru iti va explica ceea ce vei face, iti va oferi sfaturi, idei, pareri si raspunsuri privitoare la absolut orice intrebare ai, atunci cand ai nevoie si te va ajuta atat la inceput, cat si pe parcursul activitatii tale), suport tehnic disponibil 24/24 si consiliere.
Team-buiding-uri periodice (muncim, dar trebuie sa ne si distram si sa ne relaxam; de aceea periodic organizam team-building-uri pentru a ne bucura de rezultatele muncii noastre).

Cerintele SUN Models
Acest anunt se adreseaza doar persoanelor de sex feminin.
Varsta minima 18 ani.
Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu.
Seriozitate, dorinta de a invata, o personalitate comunicativa.
Dorinta de a face parte dintr-un colectiv dinamic.

Date de contact:

Pentru a obtine mai multe informatii, daca doresti sa vezi cum arata studioul sau doresti sa ne contactezi, te rugam sa accesezi site-ul
www.videochat-sunmodels.ro

E-mail:office@sunmodels.ro
Yahoo Messenger:studio_sun@yahoo.com

ninelp

Mesajde ninelp » Joi Aug 21, 2014 4:28 pm

Pentru tratarea cosurilor eu am folosit Derminax. Produsul s-a dovedit a fi unul destul de eficient. La 4 saptamani au aparut primele rezultate!

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Joi Aug 21, 2014 6:17 pm

ninelp scrie:Pentru tratarea cosurilor eu am folosit Derminax. Produsul s-a dovedit a fi unul destul de eficient. La 4 saptamani au aparut primele rezultate!

Nu l-ai folosit, incerci doar sa il vinzi... :mrgreen:

sotea70

Mesajde sotea70 » Mar Feb 03, 2015 12:41 pm

Pt Ninel

Ce altceva ai mai facut in afara faptului ca ai luat niste suplimente? E greu de crezut ca acneea poate sa treaca doar de la niste suplimente. La dermatolog ai fost?

Mersi!

felicszam

Mesajde felicszam » Lun Iul 06, 2015 2:00 pm

Intr-o perioada mi-au aparut si mie cosuri de la niste produse pe care le luam pentru masa musculara, dar au disparut de la sine, fara sa fac eu nimic. Cred ca un rol megamare il are si metabolismul nostru in problema asta cu cosurile.

AnteriorUrmătorul