Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

mezoterapie

Se spune ca sanatatea este mai buna decat toate. Fii pregatita sa primesti si sa dai sfaturi despre cele mai bune metode si produse care te pot ajuta sa ai o sanatate de invidiat!

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

asined27

Mesajde asined27 » Joi Mar 11, 2010 8:31 pm

BUna

Eu fac mezoterapie pt reducerea celulitei...m-am lasat greu convinsa insa cosmeticiana mea, la care merg de muuuulti ani, schimbandu-si loculd e munca acum un an, si anume la Gett's Dacia, mi-a recomandat , dk tot vreau sa scap de celulita(cica as avea una usoara de nivelul 2), sa fac cateva sedinte cu aparatul de mezoterapie si cu fiolele concentrate...sincer, sunt la a 4-a sedinta si altfel imi simt piele si picioarele. E adevarat, incerc sa mananc cat mai multe fructe si legume, salate etc(am si pielea ft ft uscata), insa credeti-ma ca se vede schimbarea..chiar si prietenul meu a obs fara sa-i mentionez in prealabil... :roll:

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Joi Mar 11, 2010 8:42 pm

Dar sport ai incercat sa faci?

asined27

Mesajde asined27 » Joi Mar 11, 2010 8:51 pm

Sport...am facut(prea putin) , insa am un program destul de haotic si ba ajung, ba nu..stiu ca trebuie sa-mi fac din vizita la sala(imi place la nebunie aerobic) o rutina..Am si niste creme care imi si hidrateaza pielea de la Skeynodr, dar si reduc celulita prin masaj(am salonul aproape de serviciu)...incerc sa la combin pe toate, asa cum pot...:)
Am totusi o prietena, care de mica a fost grasutza, destuld e grasutza, si acum 2 ani, satula de toate s-a hotarat sa se tina regulat de sala, de o alimentatie sanatoasa(nu infometare) siiii, pt celulita, masaje cu creme anticelulitice si mezoterapie..ITI SPUN ca ajuns(in cel mai sanatos mod) de la 90 si ceva de kg la 60 iar picioarele si posterioril arata fantastic. Mi-a si zis, ca fara masaje si creme nu ar fi scapat de celulita...a ajutat-o (EVIDENT) si sportul, pentru un aspect si mai placut a apelat la masaje si mezoterapie! Eu nu am probleme de greutate ci doar de celulita pe care am dobandit-o prin Mc, KFC , pizza la 11 noaptea etc, in ultimii 5 ani...dar am pus punct! si fac si mezoterapie...

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Joi Mar 11, 2010 9:00 pm

Cum crezi, dar sportul e de mare ajutor...

Frosty

www.frosty.ro

Mesajde Frosty » Lun Dec 14, 2015 6:37 pm

Frosty.ro topeste kilogramele, dar si preturile! O gama variata de produse te ajuta sa slabesti cat ai clipi! Tonifiezi corpul, combati efectul yoyo, arzi grasimile in mod natural, fara sa te infometezi, fara sa iti afectezi sanatatea http://www.frosty.ro Contact: 0730.410.783

catimed

Re: mezoterapie

Mesajde catimed » Joi Mar 03, 2016 3:19 pm

iuliaiulia95 scrie:vreau sa fac mezoterapie pentru intinerirea tenului
ce credeti, este eficient?

depinde de varsta si de necesitati.
iti recomand pentru hidratare, mezoterapia faciala cu dermapenul

Anterior