Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

cum sa ne pastram dintii mai albi

Se spune ca sanatatea este mai buna decat toate. Fii pregatita sa primesti si sa dai sfaturi despre cele mai bune metode si produse care te pot ajuta sa ai o sanatate de invidiat!

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

InessXXI

Mesajde InessXXI » Mar Mar 16, 2010 9:06 pm

Am vizitat site-ul ,au si promotii,ar trebui sa fie bune produsele,merita incercate...dupa care venim si cu critica....mc d site!

hot_tequila

Locaţie: Bucuresti

Mesajde hot_tequila » Mie Mar 17, 2010 2:04 pm

Folosesc de la Pearl Drops pasta de dinti (e un flacon ) Replenishing White with Liquid Calcium, e mai buna decat pasta de dinti "normala si care albeste" :wink:
http://verze.ro
simtul umorului nu a murit

gabriela2310b

Locaţie: Chelles

Mesajde gabriela2310b » Mie Mar 17, 2010 2:27 pm

hot_tequila scrie:Folosesc de la Pearl Drops pasta de dinti (e un flacon ) Replenishing White with Liquid Calcium, e mai buna decat pasta de dinti "normala si care albeste" :wink:

Am folosit si eu Pearl Drops, insa dupa cateva utilizari efectiv am aruncat pasta respectiva deoarece mi-a determinat aparitia sensibilitatii dentinare. Mentionez ca inainte de a o utiliza nu m-am confruntat niciodata cu aceasta problema si dupa ce am intrerupt folosirea ei lucrurile au revenit la normal.
E ultima pasta de dinti pentru albire pe care as recomanda-o.
De altfel aceste paste de albit ar trebui utilizate dupa albire profesionala, ca sa mentina mai mult timp efectele acesteia.

popa.alexandra

Re: cum sa ne pastram dintii mai albi

Mesajde popa.alexandra » Lun Noi 29, 2010 5:50 pm

Cel mai bine ar fi vizita la un medic stomatolog. E de la sine inteles ca nu ne putem abtine de la lucruri pe care le folosim zilnic respectiv alimente asa ca, periodic, cel mai bine ar fi sa mergem pentru o albire de dinti la un profesionist.

eva311

Mesajde eva311 » Vin Iul 25, 2014 3:51 pm

Albirea dintilor acasa - http://ibright.ro

Sunmodels

Mesajde Sunmodels » Dum Aug 17, 2014 5:37 pm

Si tu poti face parte din echipa SUN Models! Ai doar de castigat!

Avantajele SUN Models
Salariu minim garantat! Pachet de salarizare foarte atractiv, procent consistent si bonusuri periodice.
Siguranta unui job 100% legal si a unui mediu de munca placut si relaxant, alaturi de profesionisti, care vor fi alaturi de tine cu sfaturi, idei sau pareri si te vor indruma atunci cand vei avea nevoie. Toate colaborarile noastre se bazeaza pe contract de munca incheiat intre model si studio.
Pe toate site-urile cu care lucram este restrictionat accesul persoanelor din Romania, asigurandu-se astfel confidentialitate si intimitatea modelelor.
Program de munca flexibil, adaptabil nevoilor de ordin personal (ex. scoala, facultate, sot, copil, etc.)
Conditii de munca excelente intr-o locatie ultra-centrala din Constanta asigurata cu sistem de securitate si dotari de ultima generatie, in imediata vecinatate a tuturor mijloacelor de transport in comun, taxi-uri, baruri, pub-uri, restaurante, etc.
Camere de lucru individuale, cu un decor modern, confortabil si echipamente de calitate.
Sedinte foto gratuite periodice (imaginea ta este extreme de importanta, de aceea vom organiza sedinte foto profesionale care te vor pune in valoare; sedintele foto NU se fac nud).
Training gratuit, personalizat (trainerul nostru iti va explica ceea ce vei face, iti va oferi sfaturi, idei, pareri si raspunsuri privitoare la absolut orice intrebare ai, atunci cand ai nevoie si te va ajuta atat la inceput, cat si pe parcursul activitatii tale), suport tehnic disponibil 24/24 si consiliere.
Team-buiding-uri periodice (muncim, dar trebuie sa ne si distram si sa ne relaxam; de aceea periodic organizam team-building-uri pentru a ne bucura de rezultatele muncii noastre).

Cerintele SUN Models
Acest anunt se adreseaza doar persoanelor de sex feminin.
Varsta minima 18 ani.
Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu.
Seriozitate, dorinta de a invata, o personalitate comunicativa.
Dorinta de a face parte dintr-un colectiv dinamic.

Date de contact:

Pentru a obtine mai multe informatii, daca doresti sa vezi cum arata studioul sau doresti sa ne contactezi, te rugam sa accesezi site-ul
http://www.videochat-sunmodels.ro

E-mail:office@sunmodels.ro
Yahoo Messenger:studio_sun@yahoo.com

cornelp

Mesajde cornelp » Lun Iul 13, 2015 3:06 pm

Si eu folosesc kit-uri pentru albirea dintilor si sunt multumit de cum imi albesc dintii. Ocazional ma dau si cu bicarbonat.

gabitzu11

Mesajde gabitzu11 » Mie Noi 18, 2015 12:19 pm

Bicarbonatul de sodiu poate sa faca minuni in astfel de cazuri. E folosit de multa vreme de oameni si e ceva mai la indemana si mai comod decat o albire dentara intr-un cabinet stomatologic.

Frosty

www.frosty.ro

Mesajde Frosty » Lun Dec 14, 2015 5:25 pm

Frosty.ro topeste kilogramele, dar si preturile! O gama variata de produse te ajuta sa slabesti cat ai clipi! Tonifiezi corpul, combati efectul yoyo, arzi grasimile in mod natural, fara sa te infometezi, fara sa iti afectezi sanatatea http://www.frosty.ro Contact: 0730.410.783

karla80

Mesajde karla80 » Mie Ian 18, 2017 11:23 am

eva311 scrie:Albirea dintilor acasa - http://ibright.ro

Tu ai folosit produsul asta si pe ce perioada?

miranda1

Mesajde miranda1 » Joi Iul 27, 2017 2:59 pm

Produsele pentru albirea dintilor daca sunt utilizate corect atunci isi sporesc eficienta.

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Joi Aug 24, 2017 12:26 am

miranda1 scrie:Produsele pentru albirea dintilor daca sunt utilizate corect atunci isi sporesc eficienta.

Deci sunt eficiente si când le folosesti incorect....phiuuuuu.... :mrgreen:

sotea70

Mesajde sotea70 » Vin Noi 17, 2017 4:40 pm

:)

pinteago

Mesajde pinteago » Mar Apr 03, 2018 11:00 am

karla80 scrie:
eva311 scrie:Albirea dintilor acasa - http://ibright.ro

Tu ai folosit produsul asta si pe ce perioada?

Pe ce perioada se foloseste produsul asta? Intreb asta pentru ca mi se pare cam scumpicel. Mi se pare mai rentabil sa te speli de trei ori pe zi si sigur obtii albul pe care tu ti-l doresti. In fine posibil sa actioneze destul de repede si atunci chiar este un avantaj destul de mare.

miha210

Mesajde miha210 » Vin Sep 14, 2018 1:23 pm

Pentru albirea dintilor un dispozitiv bun este Ibright. E foarte bun pentru albirea dintilor.

Anterior