Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Cum sa scapam de stres

Se spune ca sanatatea este mai buna decat toate. Fii pregatita sa primesti si sa dai sfaturi despre cele mai bune metode si produse care te pot ajuta sa ai o sanatate de invidiat!

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

anna_d

Mesajde anna_d » Mie Feb 24, 2010 3:07 pm

Da... dar ce ne facem daca toti gandesc asa... sfarsim prin a fi cu totii si nesimtiti si stresati...

anasoltan

Mesajde anasoltan » Sâm Feb 27, 2010 4:02 am

ei nici chiar asa :lol: :lol:

anna_d

Mesajde anna_d » Sâm Feb 27, 2010 1:14 pm

Bine ca nu se poate adeveri.
:lol:

popa.alexandra

Re: Cum sa scapam de stres

Mesajde popa.alexandra » Lun Noi 29, 2010 5:12 pm

Fac tot posibilul sa cant cand sunt stresata. Ma ajuta foarte mult sa aud niste suntete muzicale scoase de mine. Sau daca nu, mai simplu, ascult pe cineva cantand. Ma relaxeaza. Nu tot timpul, dar adesea.

mariams

Mesajde mariams » Lun Noi 29, 2010 6:31 pm

Eu fac sport cand sunt stresata, si imi trece uimitor de bine:P

MedicFares

Mesajde MedicFares » Mie Iul 24, 2013 1:17 pm

Buna ziua.Cei mai multi dintre noi traim intr-o forma de stres continuu sau cel putin ne confruntam cu cateva perioade mai solicitante, perioade incarcate de stres, de cel putin 2-3 ori pe an.In aceste situatii de un real ajutor sunt remediile naturale din plante medicinale cu efect adaptogen, anxiolitic, tonic nervos, de a induce starea de calm si relaxare si de a imbunatati calitatea somnului.Capsulel Antistres si Confort emotional sunt realizate in acest scop.Se pot administra cate 1 capsulă de 3 ori pe zi, la 2 ore după masă.Durata curei este de 1-2 luni.Pentru efecte mai intense se po administra cate 2 capsule de 3 ori pe zi.In functie de situatie se pot asocia si ceaiurile Antistres, Relaxant, Tonic nervos, Somn linistit.
Se recomanda consumul de lichide de 2 litri pe zi. Se consuma cereale integrale, verdeturi, fructe, legume, proaspete, uscate sau preparate usor prin fierbere sau coacere, ulei presat la rece( de masline, susan, in, floarea soarelui)
Se evita alimentele rafinate care spoliaza organismul de saruri minerale si vitamine, ciocolata, produsele de patiserie, zaharul (se inlocuieste cu miere, zahar brun).Se evita alcoolul, fumatul, cafeaua.Se reduce consumul de produsele animale( carnea, pestele,ouale si branzeturile) , sucuri naturale, grasimile (animale, margarina)
Se recomanda evitarea surmenajului fizic si mental, realizarea masajului gatului si cefei cu ulei de masaj cu uleiuri volatile relaxante muscular, realizarea de perioade de relaxare.
Aromaterapie cu ulei de menta, lamaie.

maria_v82

Mesajde maria_v82 » Mie Iul 31, 2013 10:58 am

MedicFares scrie:Buna ziua.Cei mai multi dintre noi traim intr-o forma de stres continuu sau cel putin ne confruntam cu cateva perioade mai solicitante, perioade incarcate de stres, de cel putin 2-3 ori pe an.In aceste situatii de un real ajutor sunt remediile naturale din plante medicinale cu efect adaptogen, anxiolitic, tonic nervos, de a induce starea de calm si relaxare si de a imbunatati calitatea somnului.Capsulel Antistres si Confort emotional sunt realizate in acest scop.Se pot administra cate 1 capsulă de 3 ori pe zi, la 2 ore după masă.Durata curei este de 1-2 luni.Pentru efecte mai intense se po administra cate 2 capsule de 3 ori pe zi.In functie de situatie se pot asocia si ceaiurile Antistres, Relaxant, Tonic nervos, Somn linistit.
Se recomanda consumul de lichide de 2 litri pe zi. Se consuma cereale integrale, verdeturi, fructe, legume, proaspete, uscate sau preparate usor prin fierbere sau coacere, ulei presat la rece( de masline, susan, in, floarea soarelui)
Se evita alimentele rafinate care spoliaza organismul de saruri minerale si vitamine, ciocolata, produsele de patiserie, zaharul (se inlocuieste cu miere, zahar brun).Se evita alcoolul, fumatul, cafeaua.Se reduce consumul de produsele animale( carnea, pestele,ouale si branzeturile) , sucuri naturale, grasimile (animale, margarina)
Se recomanda evitarea surmenajului fizic si mental, realizarea masajului gatului si cefei cu ulei de masaj cu uleiuri volatile relaxante muscular, realizarea de perioade de relaxare.
Aromaterapie cu ulei de menta, lamaie.

ai mare dreptate traim din pacate intr-un stres continuu si sunt prea putine momentele in care ne putem relaxa

estifrumoasa

Mesajde estifrumoasa » Lun Aug 05, 2013 3:30 pm

Bazin o data/ de doua ori pe saptamana. Este super. Eu acum invat sa inot si este super dai afara tot :D
Magazin online de cosmetice, bijuterii, lenjerie sexy si costume de baie: http://estifrumoasa.ro

pal.elena

Mesajde pal.elena » Vin Noi 01, 2013 8:00 pm

E destul de tricky sa dai solutii antistres. Eu, de exemplu, nu consider ca e ok sa-mi inchid telefonul un weekend intreg, o saptamana, o luna. Cred ca trebuie sa inveti sa te detasezi, sa poti avea o imagine mai clara asupra a ce ai de facut, sa nu mai vezi lucrurile ca obligatii. Daca faci ceva din placere, nu are cum sa fie stresant. Imagine

---------------------
Beunăziua creare site

1001articole

Mesajde 1001articole » Lun Dec 23, 2013 3:55 pm

REDOBANDESTE POFTA DE VIATA SI INCREDEREA IN TINE! Noi avem raspunsul la problemele tale si iti oferim cele mai revolutionare si eficiente tratamente naturale, cu ajutorul carora recapatati sau mentineti atat sanatatea fizica cat si cea sufleteasca. www.1001articole.ro 0730.410.783

Frosty

www.frosty.ro

Mesajde Frosty » Lun Dec 14, 2015 6:09 pm

Frosty.ro topeste kilogramele, dar si preturile! O gama variata de produse te ajuta sa slabesti cat ai clipi! Tonifiezi corpul, combati efectul yoyo, arzi grasimile in mod natural, fara sa te infometezi, fara sa iti afectezi sanatatea http://www.frosty.roContact: 0730.410.783

marian18

Mesajde marian18 » Mie Apr 20, 2016 11:54 am

Ignori problemele si incerci in felul asta sa te detasezi. Oricum majoritatea problemelor de la care ne stresam sunt minore si se rezolva de la sine :).

EuMirela12

Mesajde EuMirela12 » Sâm Iun 18, 2016 7:49 pm

am citit despre suplimentul revitalum mind, care este un supliment pentru memorie mai degraba, dar pe reclama produsului scrie ca te poate elibera si de stres sau astfel de simptome...

EuMirela12

Mesajde EuMirela12 » Dum Iul 31, 2016 3:53 pm

Pentru mai multe detalii in caz ca intereseaza pe cineva: http://latestfromtheworld.com/40/revita ... ?aid=80242

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Lun Aug 08, 2016 11:03 pm

Vad ca-s f. multi interesati... :mrgreen: :mrgreen:

AnteriorUrmătorul