Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

OZONOTERAPIE

Se spune ca sanatatea este mai buna decat toate. Fii pregatita sa primesti si sa dai sfaturi despre cele mai bune metode si produse care te pot ajuta sa ai o sanatate de invidiat!

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

hana2

OZONOTERAPIE

Mesajde hana2 » Mar Mar 16, 2010 12:25 am

Terapia cu ozon reprezinta un tratament revolutionar, cu efecte pe termen lung si cu actiuni vindecatoare remarcabile.

Terapia si-a dovedit eficienta in numeroase domenii medicale dar este utilizata cu succces si in segmentul cosmetic, pentru tratamentele impotriva imbatranirii.
Terapia consta in injectarea sau insuflarea subcutana, intramusculara, intraarticulara sau intrarectala a unei cantitati de amestec Oxigen-Ozon, prin diferite tehnici,

Cele mai importante proprietati medicale ale ozonoterapiei includ:
Reduce durerea; Reduce inflamatia; Injectat local creste schimbul de oxigen la nivelul tesuturilor; Accelereaza eliminarea toxinelor;Eficienta in combaterea infectiilor virale si bacteriene; Combate infectiile fungice; Stimuleaza sistemul imunitar; Activeaza circulatia

Rezultate deosebite s-au obtinut si in arii medicale precum:
Dermatologie: herpes, acnee, eczeme, celulita; Medicina interna: hepatita, boala Chron; Neurologie: cefalee, depresie, boli neurovasculare;Reumatologie si ortopedie: reumatism articular, hernie de disc, lombosciatica, gonartroza; Angiologie: insuficienta venoasa, ulcer diabetic, ulcer postflebitic; Oncologie: efect de limitare a diseminarii tumorale.

Imagine

hana2

Mesajde hana2 » Mar Mar 16, 2010 12:29 am

Ce parere aveti fetelor?

alex_andra13

Mesajde alex_andra13 » Mar Mar 16, 2010 10:21 am

Pare destul de interesanta aceasta metoda.

gabriela2310b

Locaţie: Chelles

Mesajde gabriela2310b » Mar Mar 16, 2010 10:25 am

Se utilizeaza si in alte ramuri medicale. Spre exemplu in stomatologie se indica pentru sterilizarea canalelor radiculare, pentru tratamentele parodontale, pentru reducerea mobilitatii dentare, vindecarea plagilor etc.

hot_tequila

Locaţie: Bucuresti

Mesajde hot_tequila » Mar Mar 16, 2010 1:17 pm

Eu am folosit aceasta terapie si mi s-a parut destul de eficienta; am folosit-o acum 1 an, insa intr-o problema medicala - am avut o glezna superfracturata in 3 locuri :( cu operatii, tije suruburi etc etc.
Dupa cea de-a 2-a runda de operatii = pt scos toate acele metale din picior, pt recuperare medicul ortoped mi-a recomandat tratament cu infiltratii cu ozon (ozonoterapie) - practic imi injecta cu seringa in primele straturi de piele ozon (practic, un fel de aer) dintr-un recipient special; pe moment au fost cam neplacute pt ca se faceau chiar in jurul taieturilor de la operatii :( dar suportabile si am vazut ca au fost eficiente - glezna a s-a mai dezinflamat, a capatat mai multa mobilitate ( tratamentul a durat o luna).

A, si mai tineti minte cand vai! se tot vorbea prin media acum peste 20 de ani ca Michael Jackson dormea intr-o capsula de oxigen bla bla? - despre asta era vorba, despre ozonoterapie! :lol: :lol: :lol:
http://verze.ro
simtul umorului nu a murit

anna_d

Mesajde anna_d » Mar Mar 16, 2010 1:51 pm

Pentru cine are nevoie cu siguranta e o metoda utila de tratament.

hana2

Mesajde hana2 » Mar Mar 16, 2010 11:38 pm

Am vazut si eu rezultate pozitive in urma acestor tratamente ... nu pe pielea mea...la alte persoane...
Eu ma gandeam sa apelez la ozonoterapie pt vergeturile si celulita cu care ma ramas dupa sarcina....

hot_tequila

Locaţie: Bucuresti

Mesajde hot_tequila » Mie Mar 17, 2010 2:06 pm

Eu zic ca poti incerca. Nu stiu cum se procedeaza in cosmetica, dar cred ca merita, eu zic ca sunt sanse macar sa se imbunatateasca , considerabil :)
http://verze.ro
simtul umorului nu a murit

madme28

Re: OZONOTERAPIE

Mesajde madme28 » Mar Sep 28, 2010 6:07 pm

eu am gasit pe un site mai multe produse pe baza de ozon , toate de igiena orala. vedeti si voi poate va este de folos. www.oralfam.ro

gabriela2310b

Locaţie: Chelles

Mesajde gabriela2310b » Mar Sep 28, 2010 11:19 pm

madme28 scrie:eu am gasit pe un site mai multe produse pe baza de ozon , toate de igiena orala. vedeti si voi poate va este de folos. http://www.oralfam.ro

nu merge siteul. sigur e scris corect?

madme28

Mesajde madme28 » Mie Oct 20, 2010 6:00 pm

scuze.....www.oralfarm.ro

bianca.bianca1

Mesajde bianca.bianca1 » Mar Ian 04, 2011 5:19 pm

lorenabianca

Mesajde lorenabianca » Mar Feb 15, 2011 4:18 pm

Eu am facut tratament cu ozon pentru vergeturi si pot spune cu mana pe inima ca rezultatele au fost uimitoare dupa primele sedinte, pielea a devenit mai fina iar ''santuletele ''cauzate de vergeturi s-au mai atenuat, dupa ce am vazut aceste rezultate m-am decis sa fac acest tratament si pentru durerile cumplite de spate care imi distrugeau mai mereu buna dispozitie, nu reuseam sa imi gasesc o pozitie comoda nici macar in pat iar despre purtat tocuri nici nu mai zic, imi erea imposibil sa le port, dar dupa doar 4 sedinte am simtit cum muschi imi sunt mai relaxati iar durerile mai suportabile.Acum am intelesc ca pot alterna acest tratament local pentru spate cu tratamenul intravenos pentru rezultate mult mai bune si tot odata voi scapa si de durerile de cap (cefalee) insomnie si ii voi reda corpului meu imunitatea mult dorita.
Va doresc multa sanatate si putere sa luptati impotriva durerii si a bolii mai alesc ca acum avem aproape toate armele impotriva ei.

P.S daca cineva din cei care citesc mesajul meu este interesat de aceasta terapie pentru diferite afectiuni pot fi contactata la adresa:andreiakloos@yahoo.com
voi oferii informatiile necesare cu placere deoarece sanatatea este foarte importanta iar daca ducem fiecare zi din viata cu dureri atunci calitatea vietii este vizibil distrusa.

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Mar Feb 15, 2011 10:32 pm

Iar reclama.... :mrgreen:

Bianca.D

Mesajde Bianca.D » Lun Mar 05, 2012 4:30 pm

Buna, si eu am fost la tratamente anticelulitice si da chiar se vad rezultate. Am auzit ca ozonoterapia este indicata in foarte multe afectiuni dar din pacate pe internet gasesti informatii prea stufoase de parca ai citii romane :( iar eu una nu am avut timp sa le citesc pe toate si sa le gasesc pe toate. Eu Ma duc la Biozone Clinic pentru aceste sedinte si pe pliantele lor am vazut adresa lor de facebook unde sunt foarte multe articole si interviuri interesante. Daca vreti sa va documentati... www.facebook.com/BiozoneClinic

Următorul