Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Caderea parului in exces

Se spune ca sanatatea este mai buna decat toate. Fii pregatita sa primesti si sa dai sfaturi despre cele mai bune metode si produse care te pot ajuta sa ai o sanatate de invidiat!

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

alinabanciu82

Caderea parului in exces

Mesajde alinabanciu82 » Joi Iun 10, 2010 5:55 pm

Am probleme cu caderea parului si dupa ce am citit despre zeci/sute de produse pareri pe forumuri etc. am gasit un produs care ma tenteaza foarte tare sa il cumpar, cred ca o sa il comand chiar ziele astea. Se numeste Rogaine si dupa cate am citit si pe forumurile din strainatate pare ceva foarte bun, am citit numai de bine despre el. Am aflat de el de la cineva din SUA care mi-a spus ca acolo este cel mai tare. La noi nu se gaseste nicaieri doar pe http://www.rogaine-romania.com
Dupa cate am citit am observat ca multora le-a recomandat doctorul chiar si varianta cu 5% minoxidil concentratie mai puternica care de obicei e folosita de barbati pentru rezultate si mai bune.
A mai folosit careva? Pareri?

sunshineZz

Re: Caderea parului in exces

Mesajde sunshineZz » Vin Iun 11, 2010 12:57 am

Eu sunt de multa vreme in germania si am folosit Rogaine pot spune ca e cel mai bun produs care se gaseste pe piata chiar si celebritatile din SUA il folosesc. Am ramas mirata ca aici a aparut doar acum. :shock:
oricum pe situl ala din ro e bun pretul considerand ca e adus din state. in europa se gaseste in general doar o alta versiune mai slabuta...facuta normal pentru europeni :?

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Vin Iun 11, 2010 6:52 am

Ce dragut mod de a face reclama....pe site poate scrie ca e din Honolulu si el sa fie de la tanti Tanta din bucatarie... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

sunshineZz

Mesajde sunshineZz » Vin Iun 11, 2010 9:31 am

....uite de curiozitate sa vezi o pagina din 2007 despre produsul asta http://www.celebitchy.com/5183/nicole_richie_buys_rogaine_for_women_plus_new_pics_of_nicole_and_joel/

aida1985

Mesajde aida1985 » Vin Iun 11, 2010 10:39 am

Eu am cam scapat de caderea parului prin renuntarea la sampoanele din comert pline de chimicale. Am renuntat la ele dupa ce am renuntat la cremele pentru ten din comert si am inceput sa folosesc numai sapunuri naturale,uleiuri presate la rece, si creme de la Alverde. Starea tenului meu s-a schimbat in totalitate. Si atunci m-am gandit ca probabil nici scalpului meu nu-i convin asa multe chimicale. Asa ca mi-am luat sampon Alverde si abia daca imi mai cad cateva fire la spalare.

monto

Mesajde monto » Vin Iun 11, 2010 1:48 pm

Buna fetelor!
Eu am o metoda! Este foarte eficienta si rapida!
Nu va pot spune aici pt. ca iar se va spune ca fac reclama produselor, pt. ca sunt si distribuitor.... Dar sunt distribuitor tocmai pentru a beneficia de reducere la produse f. f. bune.
Daca va intereseaza dati-mi mesaj privat!

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Vin Iun 11, 2010 2:49 pm

aida1985 scrie:Eu am cam scapat de caderea parului prin renuntarea la sampoanele din comert pline de chimicale. Am renuntat la ele dupa ce am renuntat la cremele pentru ten din comert si am inceput sa folosesc numai sapunuri naturale,uleiuri presate la rece, si creme de la Alverde. Starea tenului meu s-a schimbat in totalitate. Si atunci m-am gandit ca probabil nici scalpului meu nu-i convin asa multe chimicale. Asa ca mi-am luat sampon Alverde si abia daca imi mai cad cateva fire la spalare.

Tare as vrea sa te cred.... :)

aida1985

Mesajde aida1985 » Lun Iun 14, 2010 11:49 am

Ce interes as avea sa mint?

alexandryna13

Mesajde alexandryna13 » Lun Iun 14, 2010 12:21 pm

acum 2 luni imi cadea si mie parul, foarte tare chiar si sincer nu am inceput sa-mi aruc toate sampoanele, mastile etc...pur si simplu imi clateam de fiecare data parul in apa cu un pic de otet...da stiu ca suna ciuadat si "mirositor", dar nu e asa , imediat ce se usca parul nu mirosea deloc si chiar m-a ajutat

aida1985

Mesajde aida1985 » Lun Iun 14, 2010 12:44 pm

alexandryna13 scrie:acum 2 luni imi cadea si mie parul, foarte tare chiar si sincer nu am inceput sa-mi aruc toate sampoanele, mastile etc...pur si simplu imi clateam de fiecare data parul in apa cu un pic de otet...da stiu ca suna ciuadat si "mirositor", dar nu e asa , imediat ce se usca parul nu mirosea deloc si chiar m-a ajutat

De asta am auzit si eu. Si ma gandeam sa incerc, dar mi-e frica sa nu imi usuce parul si mai tare decat e acum. In esenta ar trebui sa faca bine. Chiar nu miroase parul deloc?
Adevarul e ca si eu folosesc otet la clatirea hainelor in masina de spalat in loc de balsam. Otetul scoate resturile de detergent din haine, si hainele nu miros a otet ci miros a detergent.

alexandryna13

Mesajde alexandryna13 » Mar Iun 15, 2010 3:12 pm

esenta e prea tare si ea poate ar usca parul...poate ca de fapt tu torni in apa...la mine ramane foarte moale, matasos...

alinabanciu82

Mesajde alinabanciu82 » Sâm Aug 07, 2010 1:24 pm

Am cumparat pana la urma Rogaine si rezultatele sunt excelente sunt curioasa daca as folosi varianta pentru barbati cu concentratie mai mare.....

denisaalina009

Mesajde denisaalina009 » Mar Aug 10, 2010 12:47 pm

buna fetelor!! dar oare voi nu ati auzit ca sunt anumite perioade cand va cade parul?? mai mult sau mai putin,se regenereaza. daca un fir de par are o durata de viata de 10 ani maxim,unul cade,altul creste,si uite asa nu ramaneti chele , iar referitor la sampoane,folositi produse pe baza de plante pt un par sanatos si plin de vitalitate:P

helena10

Mesajde helena10 » Mie Mar 02, 2011 3:26 pm

Rogaine-ul a fost the best, tocmai pt concentratia de minoxidil de 5%. Acum exista un alt produs care pe langa cei 5% de minoxidil, contine alti 10 ingredienti activi pt prob asta! Mare grija la cele tentate sa incerce produse cu minoxidil, pt ca unele sunt interzise femeilor, cum e Spectral DNC-L, dar puteti incerca DNC simplu, doar daca nu sunteti gravide. Daca nu functioneaza, opriti-va, nu incercati produse pt barbati si-atat! Sau insistati cu ouale si uleiurile si ce mai e prin camara, daca aveti rabdare sa va preparati toate nebunii;le astea, eu n-am avut, ma apucau dracii numai cand ma spalam cu ou simplu doar asa, pt intretinere si cand vedeam cojile de ou pe chiuveta si simteam mirosul ala de ou in par ma luam cu mainile de cap, ca sa nu mai zic de retetele cu ulei de masline ulei nu stiu de care, pe care le tineam cate jumate de ora in par si mi se mai scurgea pe ochi...pfff insuportabil!

pe_lucia

Mesajde pe_lucia » Vin Mar 11, 2011 10:04 pm

Incearca lotiune cu petroleum, apoi sampon regenerant de la Farmec Cluj. Fac minuni. Exista si lotine si sampon anticadere tot de la acestia. Rau nu iti pot face, cel mult sa nu aiba efact la tine, desi nu cred asa ceva. Bafta!

Următorul