Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Caderea parului in exces

Se spune ca sanatatea este mai buna decat toate. Fii pregatita sa primesti si sa dai sfaturi despre cele mai bune metode si produse care te pot ajuta sa ai o sanatate de invidiat!

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

anna_d

Re: Caderea parului in exces

Mesajde anna_d » Dum Mar 20, 2011 12:44 pm

Incearca produsele Gerovital.

todya85

Mesajde todya85 » Lun Apr 04, 2011 7:45 pm

Buna Aida, imi poti spune si mie te rog de unde ai cumparat samponul Alverde?

pe_lucia

Mesajde pe_lucia » Mar Apr 05, 2011 9:45 pm

todya85 scrie:Buna Aida, imi poti spune si mie te rog de unde ai cumparat samponul Alverde?

Poate iti raspund eu: de la "dm", daca ai asa ceva in orasul tau.

pe_lucia

Mesajde pe_lucia » Mar Apr 05, 2011 9:45 pm

Gerovitalul este sfint.

MiaMis

Mesajde MiaMis » Vin Mai 13, 2011 1:18 pm

Am folosit si eu Gerovital. Au dat rezultate o perioada, dar apoi mi-a revenit problema. Am incercat si de la Herbagen si acelasi lucru. Tot aud de ceva vreme de Spectral, am o prietena care e fan deja :lol: parca nu am curaj sa mai fac incercari pe mine, totusi

lady_myna

Mesajde lady_myna » Mie Iun 15, 2011 7:39 pm

si eu am avut probleme de genul asta insa mi-am cumparat o masca de la Kallos si se vede diferenta. Chiar e ok aceasta masca si am dat numai 12 ron pe ea

otilialzr

Mesajde otilialzr » Vin Iun 17, 2011 2:28 pm

Tratament ducray, vitamine de par si evident renuntarea la decolorari si vopsit chimic:)

ares

Mesajde ares » Mie Iul 27, 2011 3:55 pm

Si de unde se poate cumpara Rogaine?

bebe83a

Mesajde bebe83a » Mar Oct 25, 2011 3:54 pm

buna fetelor,eu am incercat d toate,am fost shi la doctor care mi-a dat o reteta fff lunga care continea shi revalid(care nu-l recomand chiar deloc tinand cont d reactiile adverse care le-am avut) shi o solutie injectabila care se face in scalp .in fine n-am avut nici un beneficiu d la cele din reteta prescrisa shi uite asa m-am hotarat sa fac lucrurile babesti care erau p timpuri folosite,una ar fi tinctura d ardei iuti cu alcool shi cealalta cu gaz.nu pot sa spun k am avut parte d un miracol dar dupa folosirea gazului in momentul in care m-am spalat(la spalare era cea mai mare problema pt k imi cadea f f mult par) am fost placut surprinsa,cantitatea d par care inainte imi cadea s-a redus la jumatate.singura chestie cu care sunt d acord cu doctorul este k orice problema trebuie ajutata atat din interior cat shi exterior shi in cazul asta am schimbat vitaminele pt k treb luate shi ele.oricum rezultatele mai bune se vad in timp in nici un caz imediat :wink:

vampiresoule

Mesajde vampiresoule » Vin Oct 28, 2011 10:10 am

Bine spus bebe83a, o alimentatie corecta si o ingrijire adecvata a parului,scade considerabil caderea parului.Dar stresul, nevii, faptul ca traim in smog, pana si apa isi are rolul e( adica daca e prea dura are efecte negative asupra scalpului si a parului) etc. cauzeaza caderea parului mai mult sau mai putin accentuata, asta depinde de la femeie la femeie...

pe_lucia

Mesajde pe_lucia » Lun Noi 21, 2011 10:28 pm

Sampon ANTICADERE de la Farmec - Gerovital. Ingrasa putin parul dar dupa 4-5 spalari incep rezultatele. Te sfatuiesc ca in perioada de cadere masiva sa tunzi parul scurt, baieteste.

Miruna57

Mesajde Miruna57 » Joi Mai 16, 2013 8:49 pm

Eu am renuntat sa folosesc produsele din comert, cu reclame stufoase, care nu mi-au folosit! Am descoperit samponul solid NATURALINT, care are la baza extract de urzica si ardei iute. E un sampon 100% natural, si mi-am rezolvat problemele capilare. Parul nu-mi mai cade, s-a regenerat, sia recapatat vigoarea! Toata familia folosim acest sampon, felicitari producatorului, respect mamei natura!

MedicFares

Mesajde MedicFares » Vin Aug 23, 2013 3:39 pm

Buna ziua, daca sunt eliminate afectiunile care duc la caderea parului cum ar fi:afectiunile tiroidiene, infectiile fungice ale pielii, impetigo, sifilis, diabet zaharat, lupus eritematos, psoriazis, dermatita seboreica, efecte secundare ale unor medicamente, iar caderea parului apare pe un fond de stres, carenta de fier, vitamine, variatii ale masei corporale, oboseala, se pot administra vitamine din surse naturale cum ar fi B complex si Vitamina A, timp de 2-3 luni.
Se adopta o dieta bazata pe legume si fructe, sub forma de sucuri, salate sau preparate cat mai usor si cereale inmuiate, fierte, coapte sau germinate, pentru un aport natural de vitamine, minerale si enzime.
Se clateste parul dupa spalare cu un sampon reglator de ph, realizat pe baza de plante, cu decoct de urzica si mesteacan.Pe zona scalpului se pot face aplicatii cu tinctura de urzica si ardei iute, de 2-3 ori pe saptamana, insotita de masajul pielii.
Este necesar de asemenea respectarea orelor de somn adecvate.

1001articole

Mesajde 1001articole » Lun Dec 23, 2013 4:01 pm

REDOBANDESTE POFTA DE VIATA SI INCREDEREA IN TINE! Noi avem solutii pentru problemele tale si iti oferim cele mai revolutionare si eficiente tratamente naturale, cu ajutorul carora recapatati sau mentineti atat sanatatea fizica cat si cea sufleteasca. www.1001articole.ro 0730.410.783

marcus3671

Mesajde marcus3671 » Joi Apr 10, 2014 1:19 pm

Pastile pentru caderea parului - http://follixin.ro

AnteriorUrmătorul