Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

recomandari cabinet oftalmologic bucuresti

Se spune ca sanatatea este mai buna decat toate. Fii pregatita sa primesti si sa dai sfaturi despre cele mai bune metode si produse care te pot ajuta sa ai o sanatate de invidiat!

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

floaredecrin

recomandari cabinet oftalmologic bucuresti

Mesajde floaredecrin » Joi Noi 11, 2010 9:10 am

Buna dimineata!
Scriu cu rugamintea de a primi de la la voi recomdari privind cabinete oftalmologice din Bucuresti. Am sesizat ca am probleme la ochiul stang si nu as vrea sa continui asa, mai ales ca stau tot timpul cu ochii in carti. Sunt studenta in primul an si nu prea stiu cam pe unde as putea merge.Normal, daca ar fi si preturi mai acecesibile, asa ca pentru buzunarul unul student ar fi mai bine :D Imi dau seama ca sunt destule optiuni dar nu as vrea sa aleg gresit.
Va multumesc anticipat!
Sa aveti o zi buna.

anna_d

Re: recomandari cabinet oftalmologic bucuresti

Mesajde anna_d » Sâm Noi 13, 2010 1:33 pm

S.C. Midavi S.R.L.

Spitalul Clinic de Urgente Oftalmologice, ortoptica, miopie, optician, dioctron, refractometru, strabism, corectare vedere, astigmatism, lentile progresive heliomate, cabinet optica, cabinet oftalmologie, determinare dioptrii, montaj lentile, lentile zeiss, accesorii ochelari

Adresa: Piata Lahovary, Nr. 1
Bucuresti

Telefon: 021 319 2755 / 021 319 27 24
Mobil: 0788 225 361

eva26

Mesajde eva26 » Joi Feb 23, 2012 6:40 pm

Ai nevoie de un o recomandare de un medic foarte bun oftalmolog. iti recomand sa intri aici http://www.calificative.ro/medic-oftalmolog/bucuresti si sa-ti alegi un profesionist. Pacientii au dat calificative, asa ca te poti orienta dupa note si comentarii.

Multa sanatate!

Panaita

Mesajde Panaita » Joi Oct 18, 2012 11:46 am

Recomand Clinica privata Europe Eye, este o clinica privata din Bucuresti, profesionisti. Pentru consultatie am dat parca 110 Ron. Dar am fost a doua oara si cu voucher si am dat mai putin: https://123reduceri.ro/bucuresti/detalii/vino-la-europe-eye-cel-mai-modern-spital-privat-de-oftalmologie-din-europa-de-sud-est-beneficiaza-de-o-consultatie-oftalmologica-completa-cu-doar-49-ron

Iulia66

Mesajde Iulia66 » Lun Dec 10, 2012 5:28 pm

Medicul oftalmolog la care merg cu incredere este Dr. Simona Ardelean de la Centrul Medical Focus Bucuresti. O puteti gasi la cabinet in zilele de miercuri 09:00 – 13:00, dar ca sa fiti siguri, sunati inainte pentru o programare. Atat personalul de acolo, cat si dansa sunt foarte bine pregatiti!

Gasiti toate datele pe site-ul lor: www.centrulmedicalfocus.ro.

VictoriaDica

Mesajde VictoriaDica » Vin Ian 11, 2013 12:08 pm

Si eu am fost la dn. dr. Ardelean anul trecut cu mama mea, pentru o operatie de cataracta. A mers totul bine, si s-a vindecat frumos :)

vasiliu.luiza

Mesajde vasiliu.luiza » Vin Aug 30, 2013 3:50 pm

Buna ! Iti recomand spitalul West Eye. Au medici foarte buni care stiu sa se comporte cu pacientul, aparate moderne, iar preturile nu sunt mari. Si eu am tot cautat un cabinet decent, iar dupa o experienta nu tocmai placuta la un cabinet "la scara blocului" am gasit spitalul asta si am fost foarte multumita.
Este in Bucuresti, Calea Vitan, Tel: 021 9757

1001articole

Mesajde 1001articole » Lun Dec 23, 2013 4:00 pm

REDOBANDESTE POFTA DE VIATA SI INCREDEREA IN TINE! Noi avem solutii pentru problemele tale si iti oferim cele mai revolutionare si eficiente tratamente naturale, cu ajutorul carora recapatati sau mentineti atat sanatatea fizica cat si cea sufleteasca. http://www.1001articole.ro 0730.410.783

Frosty

www.frosty.ro

Mesajde Frosty » Lun Dec 14, 2015 6:07 pm

Frosty.ro topeste kilogramele, dar si preturile! O gama variata de produse te ajuta sa slabesti cat ai clipi! Tonifiezi corpul, combati efectul yoyo, arzi grasimile in mod natural, fara sa te infometezi, fara sa iti afectezi sanatatea http://www.frosty.ro Contact: 0730.410.783

ramona101

Mesajde ramona101 » Lun Feb 22, 2016 3:12 am

RUSINE OCULUS!!!
Feriti-va de OCULUS !!!!! FERITI-VA de D-l doc. Prof. MORARU CRISTIAN / D-a doc. MORARU OZANA.

DA, ei sunt cei care iti iau banii, te opereaza, operatia nu le reuseste si daca te intorci la ei vei primi un raspuns gen "Dar ce iti trebuie sa vezi 100%? Doar nu te faci aviator. Te doare ochiul de la operatie? Dute ia calmante, hai la revedere!". Poate nu va vine sa credeti, nici eu nu crdeam ca poate exista asa ceva, dupa ce le-am dat acestora suma de 3000 lei pentru asa zisa operatie care defapt....nu a facut nimic.

As vrea sa-mi explic titlul mai amanuntit. De mica am avut probleme la un ochi, am purtat lentile de contact o perioada iar la varsta de 22-23 de ani stiam ca se apropie momentul in care miopia stagneaza si pot scapa de acele lentile de contact. Am fost la asa zisa renumita clinica OCULUS, bineinteles ca a doua zi m-au si bagat in operatie ca sa isi incaseze banii. Am avut o alta consultatie la cateva zile in care mi s-a spus ca totul a fost bine si lucrurile functioneaza absolut normal, sa revin la 6 luni timp in care ochiul incet incet isi va reveni cat vedeam cu lentila.
         Ok...timpul a trecut, vederea nu s-a imbunatatit, din contra aveam dureri la ochiul care a suferit operatia. Am revenit la 6 luni cum mi s-a spus si le-am explicat ca vederea mea este la fel ca inainte de operatie si am dureri . Sotia acestui doctor, adica d-a MORARU OZANA cea care s-a ocupat de mine nu era acolo insa era sotul acesteia D-l doc. MORARU CRISTIAN si cam asa a decurs discutia noastra dupa ce mi-am explicat durerea:
-Domnisoara, dar ce lucrezi la politie? Vrei sa te faci aviator sau ce...? Daca veneai de prima data la mine iti spuneam ca faci aceasta operatie degeaba. Vezi cu dreptul, la ce iti trebuie sa ai o vedere asa buna? (Spuse acest renumit doctor MORARU)
Eu am ramas blocata si am incercat sa-i explic acestuia in continuare:
-Nu conteaza unde lucrez, eu am facut aceasta operatie pentru ca am nevoie de ochi si de o vedere mai buna....
-Ei ai nevoie, te uiti cu ochiul bun cand iti trebuie (spuse el razand prosteste, pot spune)
A doua problema a mea erau durerile, inca un raspuns din partea doctorului:
-Te doare? Cumpara-ti antinevralgic...hai ca am treaba, hai la revedere!
-D.l doctor dar nu ma puteti lasa asa, v-am platit  atatia bani vreau doar sa vad mai bine...
-Sa vezi mai bine?? Ok, eu iti mai fac una ca nu imi este greu dar e posibil sa-ti pierzi de tot vederea...intelege ca tu ai facut aceasta operatie degeaba. Iesiti afara! La revedere!
In concluzie, am facut aceasta operatie care nu m-a ajutat absolut deloc iar pe langa asta m-am ales cu dureri mari la ochiul respectiv, iar doctorul m-a dat afara din cabinet razand ca asteptam sa vad mai bine dupa operatie.
RUSINE SA VA FIE!!!