Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Cele mai sanatoase fructe!

Se spune ca sanatatea este mai buna decat toate. Fii pregatita sa primesti si sa dai sfaturi despre cele mai bune metode si produse care te pot ajuta sa ai o sanatate de invidiat!

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

gHelena

Cele mai sanatoase fructe!

Mesajde gHelena » Joi Feb 10, 2011 5:30 pm

Citricele, strugurii, bananele, ciresele si merele se numara printre cele mai sanatoase fructe, pe care ar trebui sa le consumam in mod constant. Oare stim cate de benefice sunt acestea pentru organismul nostru?
Elena Gherasim

dana68

Re: Cele mai sanatoase fructe!

Mesajde dana68 » Vin Feb 11, 2011 9:04 am

Ma abtin sa spun ca fructele din ziua de astazi sunt sanatoase :( Avand in vedere ca sunt stropite cu tot felul de chimicale ca sa nu se strice...De curand am cumparat portocale si una dintre ele nu fusese stropita pe toata suprafata.Se vedea atat de clar diferenta:partea de jos,o culoare normala,palida iar partea de sus stralucitoare,perfecta si la mijloc stropi scursi :( Prefer sa mananc fructe din gradina.Mai ales merele noastre,doar ca tot mai putini tarani le mai aduc la vanzare.
"Lumina lumineaza in intuneric, si intunericul n-a biruit-o."

pe_lucia

Mesajde pe_lucia » Vin Feb 11, 2011 9:46 pm

Ai dreptate, gHelena. Din pacate fructele pe care le consumam pe vremuri nu se mai...poarta. Acum importam toate pesticizatele si ne mai intrebam de ce ne trezim cu cancer. Noroc ca mai exista inca producatorii agricoli pe piata. Exceptind citricele, bineinteles.

lily22p

Mesajde lily22p » Sâm Feb 12, 2011 9:42 pm

Eu am auzit de fructele Goji ca ar fi "super fructe", ca sunt o sursa de energie si de vitamine. Am vazut ca se pot consuma sub diferite forme, eu nu am incercat inca, dar ma bate gandul... Nu prea stiu cum se vad efectele, ca preturile le-am vazut :D
pentru evenimente deosebite

anna_d

Mesajde anna_d » Sâm Feb 12, 2011 10:49 pm

Sigur ca da. Fructele sunt foarte sanatoase, contin vitamine, sunt importante pentru imunitate, pentru mentinerea tineretii... :D

Lizuca2

Mesajde Lizuca2 » Mar Feb 15, 2011 4:37 pm

Eu mananc foarte multe fructe zilnic. Chiar daca intradevar, in ziua de astazi avem de unde alege, eu prefer tot merele si pepenele(aunci cand sunt in sezon). Nu prea ma omor dupa citrice, dar iarna sunt singura optiune.

Frosty

www.frosty.ro

Mesajde Frosty » Lun Dec 14, 2015 6:16 pm

Frosty.ro topeste kilogramele, dar si preturile! O gama variata de produse te ajuta sa slabesti cat ai clipi! Tonifiezi corpul, combati efectul yoyo, arzi grasimile in mod natural, fara sa te infometezi, fara sa iti afectezi sanatatea Contact: 0730.410.783