Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

sampon - par cu tendinta de ingrasare

Se spune ca sanatatea este mai buna decat toate. Fii pregatita sa primesti si sa dai sfaturi despre cele mai bune metode si produse care te pot ajuta sa ai o sanatate de invidiat!

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

Y_Yvonne

sampon - par cu tendinta de ingrasare

Mesajde Y_Yvonne » Joi Apr 07, 2011 8:08 pm

Buna fetelor!!

Cele care aveti firul de par subtire, cu tendinta de ingrasare ... ce sampon folositi? v-a priit vreunul cu adevarat din cate ati testat?

Eu am incercat aproape tot ce se gaseste in comert, insa niciunul nu pare sa-si faca treaba.

Nu am parul gras in adevaratul sens, sa spun normal spre gras si nici alte probleme de sanatate insa produsele astea gen supermarket chiar nu mi-au priit.

Din saloane/farmacii v-a atras atentia vreun produs?

anna_d

Re: sampon - par cu tendinta de ingrasare

Mesajde anna_d » Vin Apr 08, 2011 12:27 pm

Parul meu e gas de-a binelea. Schimb sampoanele destul de des, altfel se obisnuieste parul cu ele. Am folosit de la Garnier, Nivea, Dove, Schauma, Palmolive etc etc.

pe_lucia

Mesajde pe_lucia » Vin Apr 08, 2011 8:42 pm

Am firul drept, relativ aspru dar se ingrasa repede. pina acum. pt ca am utilizat de 4 luni constant sampon REGENERANT + Solutie cu petroleum d ela Farmec Cluj (Gerovital Plant). Intr-adevar, mi-au inmuiat oleaca firul de par, ceea ce nu-mi prea place, dar mult mai important este ca mi-a eliminat sebuumul acela neplacut si dizgratios, care se...infiinta dupa 4 zile pe par. Sunt f. multumita. Este doar un sfat in urma incercarilor pe...pielea mea. Depinde insa de consistenta si structura firului de par.

Y_Yvonne

Mesajde Y_Yvonne » Dum Apr 10, 2011 3:27 pm

Multumesc, fetelor, pentru raspuns ... dar de la Bioderma, a incercat cineva un sampon? Ma gandesc sa-l testez pe cel de mai jos. L-a folosit cineva?
Imagine

Y_Yvonne

Mesajde Y_Yvonne » Sâm Apr 16, 2011 1:10 am

Revin cu o prima impresie ref. la samponul de mai sus pe care mi l-am luat si astazi l-am folosit prima data.

M-a surprins tare placut, mai ales ca, pe langa faptul ca mi-a curatat eficient parul, mi-a dat si volum... mult volum!:) Eu am un fir de par subtire, fragil...si, desi e usor ondulat, adesea ii lipseste volumul.

Samponul nu are parfum, nu face spuma multa, de aceea se inlatura usor la clatit; are o consistenta apoasa... n-ai zice ca-i sampon, ci mai degraba o lotiune pt par. In plus, are 400ml o sticla.

Merita testat, zic eu! ;) Acum il gasiti la oferta in Sensiblu la 37ron in baza cardului lor.

sorana123

Mesajde sorana123 » Lun Iun 27, 2011 5:16 pm

Pare foarte ok samponul si as avea cu siguranta nevoie de el.. iar la 37 de lei e moca :D
Insa, cu toate acestea, e posibil sa il gasesti chiar mai ieftin de atat. Eu stiu ca la Sensiblu sunt preturi mult mai mari decat in celelalte farmacii + ca am avut niste probleme cu un card la ei.
Anyway, off topic, le-am scris despre asta pe http://www.ziciaici.ro si mi-au raspuns la reclamatie imediat si si-au cerut scuze.. ceea ce mi se pare foarte tare.

rapsodia

Mesajde rapsodia » Lun Noi 07, 2011 6:10 pm

Pe langa samponul de calitate sunt f necesare o masca sau orice alt tratament de par. Eu am descoperit un ulei de par ff bun pe care il puteti gasi aicihttp://bunatatidinnatura.blogspot.com/l

1001articole

Mesajde 1001articole » Lun Dec 23, 2013 4:21 pm

REDOBANDESTE POFTA DE VIATA SI INCREDEREA IN TINE! Noi avem solutii pentru problemele tale si iti oferim cele mai revolutionare si eficiente tratamente naturale, cu ajutorul carora recapatati sau mentineti atat sanatatea fizica cat si cea sufleteasca. www.1001articole.ro 0730.410.783

andreea_analist_capilar

Mesajde andreea_analist_capilar » Vin Noi 14, 2014 11:44 am

Buna ziua, ma numesc Andreea,mi-a fost recomandat sa folosesc ca si tratament, produsele farmaceuti, de la Rueber Tricosystem pentru reglarea si controlarea sebumului: samponul Lipoacid impreuna cu tonicul Lipoacid-T si fiolele K-20.
REZULTATUL A FOST IMEDIAT, sunt foarte multumita de ele.
andreea_ihair

alinvena

Mesajde alinvena » Dum Mar 01, 2015 12:49 am

Pentru caderea parului incearca Samponul degresant cu extract de urzica si Masca de par cu ulei de masline de la KRAUTER. Nu sunt scumpe si sunt foarte bune, mie mi-au mers. Eu le-am cumparat de aici si am fost multumita.
Sper sa iti fie de folos.

mihaela_dinca

Mesajde mihaela_dinca » Vin Iun 05, 2015 10:18 pm

sampon natural pentru toate tipurile de par
http://gamarde.ro/176-ingrijire-par

Frosty

www.frosty.ro

Mesajde Frosty » Lun Dec 14, 2015 5:35 pm

Frosty.ro topeste kilogramele, dar si preturile! O gama variata de produse te ajuta sa slabesti cat ai clipi! Tonifiezi corpul, combati efectul yoyo, arzi grasimile in mod natural, fara sa te infometezi, fara sa iti afectezi sanatatea Contact: 0730.410.783