Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Pastile anti-stres

Se spune ca sanatatea este mai buna decat toate. Fii pregatita sa primesti si sa dai sfaturi despre cele mai bune metode si produse care te pot ajuta sa ai o sanatate de invidiat!

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

ioanatanase

Pastile anti-stres

Mesajde ioanatanase » Mar Mai 10, 2011 4:46 pm

Salut,

Trec printr-o perioada mai stresanta: job, masterat, relatii "defectuoase". Mi-e frica sa nu devin depresiva; simtomatologic, asa tind sa fiu. Am inteles ca sunt anumite pastile anti-stres, naturiste. Nu am timp in programul zilnic pentru mers la psiholog. Vad reclama tv la Sedatif, Persen. Ati incercat? Mi-e teama de reactiile lor adverse. Au asa ceva? Multumesc

Roxi.butterfly

Re: Pastile anti-stres

Mesajde Roxi.butterfly » Mar Mai 10, 2011 5:41 pm

Am incercat eu Sedativ acum doi ani,cand a murit tatal meu, si nu am avut reactii adverse.

gabriela2310b

Locaţie: Chelles

Mesajde gabriela2310b » Mar Mai 10, 2011 7:51 pm

sedatif pc, banuiesc ca despre el discutati, este un medicament homeopatic si n-are ce probleme sa-ti creeze. din ce am inteles, nici mare efecte benefice nu are.

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Mar Mai 10, 2011 10:11 pm

Exact...

dana68

Mesajde dana68 » Mie Mai 11, 2011 9:25 am

ioanatanase scrie:Salut,

Trec printr-o perioada mai stresanta: job, masterat, relatii "defectuoase". Mi-e frica sa nu devin depresiva; simtomatologic, asa tind sa fiu. Am inteles ca sunt anumite pastile anti-stres, naturiste. Nu am timp in programul zilnic pentru mers la psiholog. Vad reclama tv la Sedatif, Persen. Ati incercat? Mi-e teama de reactiile lor adverse. Au asa ceva? Multumesc

Daca lasi ingrijorarile si fricilea sa puna stapanire peste tine ele te vor tranti la pamant.Daca ai in inima credinta in Dumnezeu,roaga-te!Cere-I ajutorul!Increderea in El iti va aduce pace,siguranta si bucurie.Daca nu...sedatif pc :)
"Lumina lumineaza in intuneric, si intunericul n-a biruit-o."

ioanatanase

Mesajde ioanatanase » Mie Mai 11, 2011 11:57 am

Multumesc pentru raspunsuri.
Intre timp, am fost la farmacie. Mi s-a recomandat un alt produs anti-stres, Bien Plus. Este pe baza de plante. Mi l-am achizitionat, caci devenisem anxioasa.Va dau de veste dupa ce urmez perioada de tratament.

anna_d

Mesajde anna_d » Mie Mai 11, 2011 3:11 pm

Poti lua si granule homeopate "antistres", "gelsemium"...

Frosty

www.frosty.ro

Mesajde Frosty » Lun Dec 14, 2015 6:11 pm

Frosty.ro topeste kilogramele, dar si preturile! O gama variata de produse te ajuta sa slabesti cat ai clipi! Tonifiezi corpul, combati efectul yoyo, arzi grasimile in mod natural, fara sa te infometezi, fara sa iti afectezi sanatatea http://www.frosty.ro Contact: 0730.410.783

sotea70

Mesajde sotea70 » Mie Mar 09, 2016 2:28 pm

Am citit ca spalatul vaselor ar fi o solutie excelenta pentru indepartarea stresului.

EuMirela12

Mesajde EuMirela12 » Sâm Iun 18, 2016 7:53 pm

revitalum mind cica este un produs 100% natural care nu iti poate afecta organismul. Si este bun pentru memorie si stres. Desi vreau sa cumpar produsul pentru o persoana apropiata sunt putin indecisa. Daca larisa cu 2xs nu a probat, poate este o alta persoana care stie ceva de asta :)

EuMirela12

Mesajde EuMirela12 » Mie Iul 27, 2016 8:02 pm

Pentru mai multe detalii despre produsul care desi este recomandat doar pentru persoanele de 45 de ani, poate fi administrat si de cei mai tineri... este un fel de revigorant pentru creier, minte: http://latestfromtheworld.com/40/revita ... ?aid=80242

miriutza

Mesajde miriutza » Mar Oct 11, 2016 12:52 pm

Cea mai buna "pastila " e sa ne luam un concediu in care sa ne relaxam total. Asta ajuta enorm la combaterea stresului.

EuMirela12

Mesajde EuMirela12 » Vin Aug 18, 2017 11:22 am

Hmm, de fapt cea mai buna pastila este sportul daca vine vorba de stres. Cel putin eu, am folosit si suplimentul revitalum mind, dar sportul a avut accentul sau. :)