Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Plecam cu colacul de WC dupa noi?

Se spune ca sanatatea este mai buna decat toate. Fii pregatita sa primesti si sa dai sfaturi despre cele mai bune metode si produse care te pot ajuta sa ai o sanatate de invidiat!

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

yogurt

Plecam cu colacul de WC dupa noi?

Mesajde yogurt » Mie Iun 29, 2011 12:30 pm

Dupa ce de cateva ori mi s-a intamplat sa ma trezesc cu tot felul de "frenezii" de prin toaletele publice, acum ma feresc ca de cel rau.
Totusi fiindca este vara, petrec mai mult timp pe afara, beau apa mai multa, implicit am nevoie mai des la toaleta. Insa am aceasta fobie cand vine vorba sa folosesc toaletele publice.
Voi ce metode folositi ca sa evitati contactul cu toaletele publice?

maia08

Re: Plecam cu colacul de WC dupa noi?

Mesajde maia08 » Mie Iun 29, 2011 6:20 pm

yogurt scrie:Dupa ce de cateva ori mi s-a intamplat sa ma trezesc cu tot felul de "frenezii" de prin toaletele publice, acum ma feresc ca de cel rau.
Totusi fiindca este vara, petrec mai mult timp pe afara, beau apa mai multa, implicit am nevoie mai des la toaleta. Insa am aceasta fobie cand vine vorba sa folosesc toaletele publice.
Voi ce metode folositi ca sa evitati contactul cu toaletele publice?

incerc sa ma abtin pe cat posibil,insa daca totusi folosesc WC-le publice ,urc cu picioarele pe el,or' fac pipi alaturi ,depinde de incapere si de WC :oops: :oops: :oops:
~MAi~

sunny.days

Mesajde sunny.days » Joi Iun 30, 2011 11:39 am

maia08 scrie: incerc sa ma abtin pe cat posibil,insa daca totusi folosesc WC-le publice ,urc cu picioarele pe el,or' fac pipi alaturi ,depinde de incapere si de WC :oops: :oops: :oops:

Ah, cum asa? Credeam ca numai copiii mai fac asta......

In primul rand, daca te urci cu picioarele pe colac trebuie mai intai sa te sprijini macar cu o mana de perete, ca doar nu suntem Andreea Raducan :D - deci un contact nedorit in plus. :(
Daca faci pipi alaturi, risti sa te stropesti in plus cu mizeriile de pe jos :D

In al doilea rand, e chiar urat , si pentru tine, si pentru ceilalti. :roll: :lol:

Eu una, nah, daca tot a venit vorba, fac pipi in picioare, usor aplecat, si am grija sa nu ma ating, si mi se pare cel mai ok asa, am contact apoi doar cu clanta, dupa asta ma sterg pe maini cu servetele umede antibacteriene sau lotiune din aceea antibacteriana in sticlute mici. :)
http://verze.ro
simtul umorului nu a murit!

maia08

Mesajde maia08 » Joi Iun 30, 2011 5:20 pm

sunny.days scrie:
maia08 scrie: incerc sa ma abtin pe cat posibil,insa daca totusi folosesc WC-le publice ,urc cu picioarele pe el,or' fac pipi alaturi ,depinde de incapere si de WC :oops: :oops: :oops:

Ah, cum asa? Credeam ca numai copiii mai fac asta......

In primul rand, daca te urci cu picioarele pe colac trebuie mai intai sa te sprijini macar cu o mana de perete, ca doar nu suntem Andreea Raducan :D - deci un contact nedorit in plus. :(
Daca faci pipi alaturi, risti sa te stropesti in plus cu mizeriile de pe jos :D

In al doilea rand, e chiar urat , si pentru tine, si pentru ceilalti. :roll: :lol:

Eu una, nah, daca tot a venit vorba, fac pipi in picioare, usor aplecat, si am grija sa nu ma ating, si mi se pare cel mai ok asa, am contact apoi doar cu clanta, dupa asta ma sterg pe maini cu servetele umede antibacteriene sau lotiune din aceea antibacteriana in sticlute mici. :)

lotiune din aia am si eu cate una in toate gentile ,cand stiu ca trebuie sa intru in WC scot servetele si ma folosesc de ele chiar si pe clanta usii si sprijinul pe perete,de stropit da,ce-i drept pantofii uneori pot sa-i umezesc,practic si eu din picioare ,putin aplecat,dar nu tot timpul mii comod......Cat despre urat pentru mine,incerc sa trec peste,iar despre ceilalalti....nici nustiu ce sa spun,nu ma intereseaza cum o fac ei,si de ce iar interesa cum o fac eu :wink:
~MAi~

Tzumpi.Dumpi

Mesajde Tzumpi.Dumpi » Mar Iul 05, 2011 3:03 pm

Pe altii i-ar interesa pentru ca faci intr-o toaleta pe care o folosesc si ei: faci pe jos si nu e tocmai igienic sau civilizat. E placut cand intri intr-o toaleta care pute de-ti muta nasul si e plina de urina peste tot? Nu prea cred! Stim sa vorbim de ce shopping mai facem, cum ne machiem, sau care sunt ultimele tendinte in moda... Dar putin bun simt (la reduceri, evident) nu e pe nicaieri???

maia08

Mesajde maia08 » Mie Iul 06, 2011 6:06 pm

mirela.tomacu scrie:Pe altii i-ar interesa pentru ca faci intr-o toaleta pe care o folosesc si ei: faci pe jos si nu e tocmai igienic sau civilizat. E placut cand intri intr-o toaleta care pute de-ti muta nasul si e plina de urina peste tot? Nu prea cred! Stim sa vorbim de ce shopping mai facem, cum ne machiem, sau care sunt ultimele tendinte in moda... Dar putin bun simt (la reduceri, evident) nu e pe nicaieri???

nu sunt vaca sa ma pis 5m patrati imprejur :roll:
~MAi~

Tzumpi.Dumpi

Mesajde Tzumpi.Dumpi » Joi Iul 07, 2011 8:44 am

Si de la cati metri patrati e permis sa te "pisi" pe jos????? Intre unul si doi e ok? :))))))))))))))))))))))))))

maia08

Mesajde maia08 » Joi Iul 07, 2011 8:15 pm

mirela.tomacu scrie:Si de la cati metri patrati e permis sa te "pisi" pe jos????? Intre unul si doi e ok? :))))))))))))))))))))))))))

da cine a spus k ma pis pe jos??? sau cumva m-ai vazut tu? or o spui din proprie experienta? :wink:
~MAi~

Tzumpi.Dumpi

Mesajde Tzumpi.Dumpi » Vin Iul 08, 2011 9:07 am

Esti penibila. Oricum, nici nu stiu de ce ma deranjez sa discut cu asemenea persoana, care nu stie pana la varsta asta cum se foloseste o toaleta publica. Oricum esti lipsita de orice urma de civilizatie, asta se vede clar. End of story!

maia08

Mesajde maia08 » Vin Iul 08, 2011 1:21 pm

mirela.tomacu scrie:Esti penibila. Oricum, nici nu stiu de ce ma deranjez sa discut cu asemenea persoana, care nu stie pana la varsta asta cum se foloseste o toaleta publica. Oricum esti lipsita de orice urma de civilizatie, asta se vede clar. End of story!

iti permiti sa numesti pe cineva cum iti vine tie la gura si inchizi discutia??? asta e civilizatia ta?te-am numit eu cumva?tocmai de aceea ca sunt educata nu te voi numi si eu,ca sa nu ma cobor la treapta ta :wink: cu toate ca deranjata e clar ca esti :mrgreen:
~MAi~

yogurt

Mesajde yogurt » Lun Iul 11, 2011 2:19 pm

Mi se pare un chin sa te urci pe toalete si oricum trebuie sa te tii cumva, adica sa te tii cu mainile de peretii toaletei. Apoi exista riscul sa te stropesti... ceea ce nu este deloc ok. Am aflat de un "dispozitiv" care-ti permite sa faci pipi din picioare, l-am vazut la concert la Roxette.
Ati folosit asa ceva?

anna_d

Mesajde anna_d » Mar Iul 12, 2011 2:40 pm

Nu cred ca e cineva care sa se aseze pe colacul unui WC public. Stiam ca e bine sa stai cu picioarele pe WC dar si deasupra lui (fara sa-l atingi).
Geanta se agata in cui (daca exista), de clanta (desi... microbii... :? ) sau ramane pe umar. Jos in nici un caz.
In Scotia am vazut intr-o toaleta servetele umede pentru sters colacul WC-ului.
Iar daca punem mana pe clanta, pe peretii toaletei putem folosi apa si sapunul de la chiuveta - daca exista - ori sa avem la noi servetele umede.

yogurt

Mesajde yogurt » Mar Iul 12, 2011 3:35 pm

Da, trebuie sa avem un arsenal de lucruri la noi pentru un act natural. Vara e mai ok, dar iarna cand suntem cu pulover, geaca, fular, manusi si n lucruri si n-ai unde sa le pui, atunci e "distractie maxima".

1001articole

Mesajde 1001articole » Lun Dec 23, 2013 4:27 pm

REDOBANDESTE POFTA DE VIATA SI INCREDEREA IN TINE! Noi avem solutii pentru problemele tale si iti oferim cele mai revolutionare si eficiente tratamente naturale, cu ajutorul carora recapatati sau mentineti atat sanatatea fizica cat si cea sufleteasca. www.1001articole.ro 0730.410.783

Frosty

www.frosty.ro

Mesajde Frosty » Lun Dec 14, 2015 5:56 pm

Frosty.ro topeste kilogramele, dar si preturile! O gama variata de produse te ajuta sa slabesti cat ai clipi! Tonifiezi corpul, combati efectul yoyo, arzi grasimile in mod natural, fara sa te infometezi, fara sa iti afectezi sanatatea http://www.frosty.ro Contact: 0730.410.783