Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

CEAI VERDE

Se spune ca sanatatea este mai buna decat toate. Fii pregatita sa primesti si sa dai sfaturi despre cele mai bune metode si produse care te pot ajuta sa ai o sanatate de invidiat!

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

ninelsor

Re: CEAI VERDE

Mesajde ninelsor » Mie Feb 07, 2018 12:27 pm

Ceaiurile sunt bune la slabit, dar si pentru faptul ca iti dau o energie mare atunci cand le bei dimineata. Chiar se recomanda sa inlocuim cafeaua cu ceaiul pentru ca ne da o alta dispozitie, e mai sanatos, avem o stare de energie mai mare si in plus mai si slabim. Nu suna rau deloc. Bine, sportul si alimentatia corespunzatoare sunt obligatorii.....:)

marya11

Mesajde marya11 » Lun Apr 30, 2018 11:05 am

Ceaiul verde e destul de bun pentru slabit si asta din cauza faptului ca contine substante care intensifica arderea grasimilor intr-un timp destul de scurt.
Cu siguranta ca nu este de ajuns doar sa iei sau sa bei un anumit ceai ca sa slabesti ci trebuie sa faci si sport si sa tii si dieta.

zane20

Mesajde zane20 » Mie Iun 13, 2018 10:47 am

Un produs care are in componenta ceai verde e si thermacuts. Ideea e ca se poate consuma mai degraba ceai verde care are o concentratie mai mare de substanta, dar cred ca si acolo trebuie consultat medicul.

miha210

Mesajde miha210 » Vin Iul 27, 2018 11:26 am

zane20 scrie:Un produs care are in componenta ceai verde e si thermacuts. Ideea e ca se poate consuma mai degraba ceai verde care are o concentratie mai mare de substanta, dar cred ca si acolo trebuie consultat medicul.

Foarte multe produse de slabit pot avea in compozitie ceai verde sau cafea verde.

karla80

Mesajde karla80 » Mie Oct 03, 2018 1:58 pm

Scaderea in greutate se poate produce daca avem grija la ceea ce mancam si daca facem exercitii zilnice care sa ajute.

Anterior