Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

detoxifierea - cea mai buna cura de slabire

Toate avem un ideal de frumusete bine stabilit. Ca sa il atingi trebuie sa ai un regim de alimentatie sanatos si nu in ultimul rand sa fii o persoana activa. Fa schimb de diete si de trucuri de slabire cu noile tale prietene!

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

Frosty

www.frosty.ro

Mesajde Frosty » Lun Dec 14, 2015 4:23 pm

Frosty.ro topeste kilogramele, dar si preturile! O gama variata de produse te ajuta sa slabesti cat ai clipi! Tonifiezi corpul, combati efectul yoyo, arzi grasimile in mod natural, fara sa te infometezi, fara sa iti afectezi sanatatea http://www.frosty.ro Contact: 0730.410.783

teodoraheiserman

Re: detoxifierea - cea mai buna cura de slabire

Mesajde teodoraheiserman » Joi Feb 18, 2016 10:05 am

Uncertain about precisely what you're looking for, before getting any medication or herbs you need to consult a physician. To learn more or even to educate yourself you can go through some great websites like Healthfinder.gov etc ... also you will get a totally free ebook on colon cleanse here http://www.cleanser4colon.com/

IJutka

Mesajde IJutka » Dum Feb 21, 2016 10:01 pm

Intestinal Intestinal Cleansing Program – postul omului lenes
Produsul curăță în profunzime tractul intestinal. Conține laxative naturale, fibre și plante medicinale, care calmează peretele intestinului, iar conținutul de Acidophilus menține la un nivel optim nivelul bacteriilor intestinali sănătoși.
Produsul cauzează o peristaltică intestinală intensivă în 12- 24 ore de la primul consum, eliberând astfel organismul de depunerile acumulate și depuse (scaune, toxine). În cazul unei persoane sănătoase, sistemul intestinal poate conține și 1-1.5 kg scaun neeliminat!
„Moartea ne pândește din intestine”(Paracelsus)
Daca aveti intrebari pot sa va ajut..

youngpeople

Mesajde youngpeople » Joi Feb 25, 2016 4:57 pm

Buna... si eu sunt tipul de femeie care i place sa aiba grija de ea... am inceput sa merg si l a sala si sunt f multumita desi nu am reusit sa slabesc se cunoaste tonofierea...insa sa slabesc putin , mai ales in zona burticii , m a ajuta LPG un aparat de lipomasaj ...care face si detoxifierea prin drenaj.... acum sutn multumita ..dar va recomand sa atacati pe mai multe parti si cu drag il recomand pe Ciprian de la lipomasaj (slabire_rapida.ro).va pup

EuMirela12

Mesajde EuMirela12 » Sâm Iun 18, 2016 7:36 pm

Dupa parerea mea cea mai buna detoxifiere se face cu green coffee sau cafeaua verde :) si intr-adevar organismul tetoxifiat slabeste mult mai repede. O stiu din proprie experienta :)

meprincipessa

Mesajde meprincipessa » Mie Feb 08, 2017 1:06 pm

Consumul de apa alcalina ajuta la detoxifierea organismului.Eu m-am confruntat cu arsuri la stomac, am urmat o cura cu apa alcalina Calipso si am adoptat o alimentatie preponderent alcalina. Am redus mult carnea, alimentele procesate din comert si am mancat mai multe legume si cereale. E bine sa pastram ph bazic in organism pentru ca intr-un mediu bazic bolile nu se pot dezvolta. In plus, apa alcalina consumata zilnic ajuta la digestie, piele si tonusul muscular

sotea70

Mesajde sotea70 » Mie Iul 19, 2017 1:00 pm

Se poate detoxifia organismul si folosind diete cu prune sau cu mango. Ideal e sa urmezi un meniu corespunzator, in fiecare zi. Asta e cel mai greu, pentru ca de foarte multe ori cand ne hotaram sa avem o dieta adecvata gresim si consumam alimente pe care nu doream sa le consumam. Cred ca ar fi extraordinar sa se faca o lista cu alimentele interzise si sa se lipseasca prin toate camerele :).

Anterior