Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Dieta cu Super Slim

Toate avem un ideal de frumusete bine stabilit. Ca sa il atingi trebuie sa ai un regim de alimentatie sanatos si nu in ultimul rand sa fii o persoana activa. Fa schimb de diete si de trucuri de slabire cu noile tale prietene!

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

monikv

Dieta cu Super Slim

Mesajde monikv » Joi Mai 07, 2009 5:58 pm

Eu am incercat cu de toate. Daca ma tin de dieta intradevar slabesc si este foarte ok. Insa cum calc stramb cum pun pe mine dublu, si asta nu ma incanta deloc. Acum incerc cu Super Slim, am luat dimineata prima pastila. Voi reveni cu impresii despre aceasta "pastila minune". Deocamdata beau apa intruna.
Va atasez reteta acestui produs, cititi foarte bine inainte sa cumparati.

SUPER SLIM este un produs ce are la baza o reteta provenita din medicina traditionala chinezeasca. Capsulele sunt compuse din ingrediente 100% naturale, care datorita celor mai noi tehnologii de extractie si prelucrare asigura o imbinare perfecta intre cunostintele traditionale si cercetarea moderna.

Studiile arata ca 75% din problemele de sanatate au legatura directa cu surplusul de greutate. 5 din 10 romani sufera de probleme de nutritie si surplus de greutate. Fiecare kilogram peste greutatea normala creste riscul de aparitie si agravare a unor probleme de sanatate.

COMPOZITIE
1. Extract din nuca Koncing ( Juglans regia ) – 18%. Este cunoscut in China, America si Europa ca Bomba Incediara de Grasime - actioneaza diminuand straturile adipoase de pe talie, abdomen, solduri, fese, picioare, antebrate, fata, etc, astfel rezultand un efect rapid de slabire.

2. Fruct de Garcinia Morella (HCA) - 13%. Principala calitate este aceea de a transforma grasimea in energie. Metabolismul organismului revine la nivelul normal iar grasimile se acumuleaza cu greu sau aproape deloc deoarece celulele ajung la forma lor normala, fara grasimi, ele fiind arse.

3. Extractul de Mar verde ( extract de acid malic) – 16%. Activeaza celulele moi ale muschilor stomacali permitindu-le restabilirea elasticitatii si revenirea la capacitatea normala a stomacului in timp ce se micsoreaza considerabil apetitul. Acesta este unul din secretele SUPER SLIM. Dupa incetarea dietei, nu o sa mai apara aceeasi senzatie de foame datorata maririi stomacului.

4. Extractul de Kiwi (Actinidia chinensis) 13%.Dizolva repede proteinele din carne si stopeaza absorbtia de grasimi la nivelul stomacului.

5. Extract de radacina de tapinambur ( Helianthus tuberosus ) - 16%. Sunt un leac modest si prea putin folosit, care vindeca insa un numar foarte mare de boli. Favorizeaza imbunatatirea metabolismului lipidic,stabilizeaza nivelul zaharului din sange.

6. Extract de Dioscorea esculenta – 12%. Aceste plante, impreuna cu restul ingredientelor, inhiba apetitul, formeaza sentimentul de satietate, reduc grasimile din sange, astfel organismul pierzand din greutate, se evita durerile de burta si alte efecte secundare intalnite la produsele clasice de slabit.

ADMINISTRARE

* doar pentru persoane intre 16-65 ani
* 1 capsula pe zi dimineata, inainte de micul dejun
* 1 capsula la 2 sau 3 zile inainte de micul dejun in timpul etapei a doua, de adaptare a organismului, aproximativ 2 luni ( pentru mentinerea organismului in a recunoaste SUPER SLIM in perioada de minirepaus )

Nu luati NICIODATA mai mult de 1 capsula pe zi !!!

RECOMANDARI

* consumul cat mai mare de apa, fructe si legume - ajuta si accelereaza procesul de slabire prin eliminarea mai rapida a toxinelor si arderea mai rapida a grasimilor.
* un program stabil de masa, pentru a evita solicitarea stomacului. Ideal ar fi 3-4 mese pe zi, dar mai reduse cantitativ. extractul de mar verde, continut de SUPER SLIM reda elasticitatea celulelor stomacale.
* pe timpul administrarii SUPER SLIM evitati cat mai mult posibil consumul de cafea si alcool.

PRECAUTII

* este contraindicat copiiilor sub 16 ani, femeilor insarcinate sau care alapteaza, persoanelor cardiace sau predispuse la boli de inima, persoanelor hipertensive sau cu tensiune oscilatorie, persoanelor ce au boli de rinichi , ficat sau diabet.
* pentru femei : SUPER SLIM nu are reactii adverse la pastilele anticonceptionale !!! Trebuie insa evitata luarea simultan a celor doua pastille !!!

GARANTIE : 24 luni de la data inscriptionata pe ambalaj
PRODUS ACREDITAT : Nr. 0778/1998
PRODUCATOR : YANGSHENG YOUFANG CHINA
CONDITII DE PASTRARE : SUPER SLIM trebuie tinute în locuri racoroase si uscate.

SURSA PROSPECT: http://magazin.remediu.ro/produs/2664-S ... IGINAL.htm

dia_maria

Mesajde dia_maria » Vin Mai 08, 2009 10:38 am

www.my-superslim.ro poti sa gasesti toate datele despre Super Slim aici sau pt comanda, chiar si la id-ul : my_super_slim unde ma gasiti pentru orice intrebare

Adina

Locaţie: NULL

Mesajde Adina » Vin Mai 08, 2009 7:58 pm

Am inceput si eu diata cu Super Slim acum 7 zile si am slabit pana acum 4 kg...dar in schimb ma simt cam rau de cand am inceput sa iau pastilele si nu sufar de nici o boala din cele enumerate pe prospect. Am dureri de cap, palpitatii si uneori dureri de rinichi. Saptamana viitoare voi trece pe la medic sa vad ce mi se spune si daca e de la pastile...voi renunta la dieta. Mare atentie la felul in care va simtiti pe parcursul dietei!!! Si sincera sa fiu cred ca pastilele nu sunt in totalitate pe baza de plante. Oricum...daca vreti sa slabiti, chiar functioneaza dar consultati si un medic inainte si in timpul dietei!

vysa

pastilele super slim

Mesajde vysa » Vin Mai 15, 2009 10:39 am

buna ma numesc violeta si iau aceste pastile de aproape doua luni.am avut 80 de kg iar acum am 73kg este adevarat nu am dat mult jos dar stiind ca am hipotiroidism sunt foarte multumita.este adevarat ca la inceput iti este rau daca nu mananci inainte de a le lua si ti se usuca gura daca nu bei apa,dar sincer alte stari de rau nu am avut. mai rau este ca peste 2 saptamani am nunta si nu prea imi place ca nu am dat jos atat cat sa arat cat decat bine. bafta fetelor la slabit :)

dulceanutza

Mesajde dulceanutza » Joi Noi 26, 2009 3:02 am

Pastilele astea va dau sanatatea peste cap ! reveniti-va nu va lasati orbite de kg care le dati jos in mod rapid! incercati sa le lasati si veti vedea ce se intampla! Mai bine slabiti mai greu insa intr-un mod sanatos! faceti miscare femeilor ! Ati incercat sa intrebati un doctor ceva despre aceste pastile! nu? Veti si surprinse!

lizuk2009

Mesajde lizuk2009 » Vin Dec 04, 2009 6:38 pm

salut...desi am fost mereu de parere ca pastilele pentru slabit sunt nocive,si doar prin sport si alimentatie sanatoasa pot dobandi o silueta armonioasa....mi-am calcat pe principii si am comandat o cutie de superslim....cu mari strangeri de inima,si cu gandul la efectele negative citite pe net.am 27 de zile de cand am inceput sa le iau,timp in care am slabit 8 kg,si nu am avut nici cea mai mica palpitatie,ameteala,lesin...si alte stari,cu care am citit ca s-au confruntat alte persoane.superslim mi-au inhibat apetitul,si doar asa am reusit sa imi schimb alimentatia...nu ma infometez,dar am exclus dulciurile,painea,cartofii si semipreparatele.acum nu regret ca le-am incercat...dar nu pot sa le recomand..pt ca fiecare organism e diferit...am vrut sa spun doar ca la mine a functionat cu succes...bafta la slabit:)

melissa.dana

Mesajde melissa.dana » Mie Dec 09, 2009 12:25 am

Ma gandesc ca stiti ca au fost retrase de pe piata, fiindca s-a descoperit continutul lor de amfetamine. Dar, fiecare are "dreptul" sa-si bata singur joc de sanatate. Succes la slabit!

anasoltan

Mesajde anasoltan » Mie Ian 13, 2010 2:59 am

eu nu le-am incerac, dar o prietena a dat jos cu ele 8 kg intr-o luna
dar din cate am auzzit nu sunt deloc sanatoase

soarele_10

Mesajde soarele_10 » Dum Ian 17, 2010 4:26 pm

melissa.dana scrie:Ma gandesc ca stiti ca au fost retrase de pe piata, fiindca s-a descoperit continutul lor de amfetamine. Dar, fiecare are "dreptul" sa-si bata singur joc de sanatate. Succes la slabit!

Pai,cum au fost retrase dupa piata,daca inca se mai vand?

ANDACRISTINA

Mesajde ANDACRISTINA » Dum Ian 17, 2010 5:02 pm

La negru, poate....nu li s-a putut da nici statut de medicament, pentru a fi eliberate cu prescriptie medicala...pentru ca aveau amfetamine in compozitie....la primul scandal, au fost retrase loturile incriminate, dar au recidivat, semn ca nu a fost doar un "accident" si Directia de sanatate publica le-a scos de pe piata...

soarele_10

Mesajde soarele_10 » Dum Ian 17, 2010 5:21 pm

Vad ca sunt fete care folosesc produse Super Slim,cum le-ati procurat?
Aveti curaj sa le folositi?

ANDACRISTINA

Mesajde ANDACRISTINA » Dum Ian 17, 2010 5:31 pm

Aici functioneaza liberul arbitru...

soarele_10

Mesajde soarele_10 » Dum Ian 17, 2010 5:43 pm

ANDACRISTINA scrie:Aici functioneaza liberul arbitru...

Eu una nu le-as incerca
Cum ai zis,fiecare face ce vrea cu sanatatea sa.

Tiss

Mesajde Tiss » Dum Ian 17, 2010 5:51 pm

Eu nu am nevoie de asa ceva. Nu am probleme cu greutatea. :wink:
Si chiar daca as avea, in mod sigur nu as apela la ele. Dar, cum bine ai spus ANDA, fiecare e liber sa aleaga...

soarele_10

Mesajde soarele_10 » Dum Ian 17, 2010 7:07 pm

Tiss scrie:Eu nu am nevoie de asa ceva. Nu am probleme cu greutatea. :wink:
Si chiar daca as avea, in mod sigur nu as apela la ele. Dar, cum bine ai spus ANDA, fiecare e liber sa aleaga...

Poate ca ar trebui intai sa incepeti cu sport ,o hrana echilibrata si sa lasati ca ultima optiune pastilele de slabit.

Următorul