Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

DE AZI FAC PILATES!

Toate avem un ideal de frumusete bine stabilit. Ca sa il atingi trebuie sa ai un regim de alimentatie sanatos si nu in ultimul rand sa fii o persoana activa. Fa schimb de diete si de trucuri de slabire cu noile tale prietene!

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

sorinaclaudia

DE AZI FAC PILATES!

Mesajde sorinaclaudia » Mar Iun 16, 2009 8:36 pm

Astazi m-am hotarit ca nu se mai poate asa :!: . Vreau sa slabesc dar stind in fata televivorului si rontaind tot timpul cate ceva stiu sigur ca nu voi reusi :roll: Asa ca de astazi m-am pus pe treaba :!: Am gasit pe youtube niste exercitii pilates pe care mi-am propus sa le fac zilnic. Promit solemn in fata voastra :!: Daca nu ma tin de cuvint va rog sa ma certati :!:

elly.vipera

Mesajde elly.vipera » Mar Iun 16, 2009 9:43 pm

cate kg vrei sa slabesti? felicitari pentru ambitie :!:

Camelia12

Mesajde Camelia12 » Mar Iun 16, 2009 11:03 pm

Felicitari pentru ambitie! Sunt foarte bune exercitiile pilates, am mai facut si eu ca sa ma mentin in forma ca nu aveam nevoie sa slabesc! Nu ca as vrea sa ma laud, dar n-am de unde sa mai slabesc ca ar fi deja prea mult! :)

molly

Locaţie: b.

Mesajde molly » Mie Iun 17, 2009 1:12 pm

felicitari pt vointa , sa te tina pana la sfarsit si sa obtii rezultate,

MainePoimaine

Re: DE AZI FAC PILATES!

Mesajde MainePoimaine » Mie Iun 17, 2009 3:12 pm

sorinaclaudia scrie:Astazi m-am hotarit ca nu se mai poate asa :!: . Vreau sa slabesc dar stind in fata televivorului si rontaind tot timpul cate ceva stiu sigur ca nu voi reusi :roll: Asa ca de astazi m-am pus pe treaba :!: Am gasit pe youtube niste exercitii pilates pe care mi-am propus sa le fac zilnic. Promit solemn in fata voastra :!: Daca nu ma tin de cuvint va rog sa ma certati :!:

Faci bine ca ai ales Pilates. Si eu am facut si tot acasa cu filmultele de pe youtube sau Dc. Eu am facut pentru abdomen (aceasta este zona mea cu probleme) si chiar m-a ajutat. Succes!

sorinaclaudia

Mesajde sorinaclaudia » Mie Iun 17, 2009 10:18 pm

Multumesc mult pentru incurajari :!: Asi dori sa dau jos cel putin 5kg sa arat ca inainte de sarcina. Sper sa reusesesc :D

elly.vipera

Mesajde elly.vipera » Dum Iun 28, 2009 11:02 pm

buna...cum merg exercitile?

molly

Locaţie: b.

Mesajde molly » Lun Iun 29, 2009 2:14 pm

da rezultate ?

sorinaclaudia

Mesajde sorinaclaudia » Lun Iun 29, 2009 9:28 pm

Sambata si duminica am fost plecata si am sarit peste exercitii. Astazi doream sa fac doua serii dar am facut doar una pana acum. Dar inca nu e prea tarziu. Poate dupa ce adoarme piticul voi face si na doa serie.

Cat despre rezultate inca nu prea se vad. E adevarat cca nu m-am cantarit de cand am inceput dar parca sunt mai mobila si nu obosesc atat de repede.

Va mai tin la curent.

lara.

Mesajde lara. » Joi Iul 30, 2009 3:38 pm

ma bucur sa aud ca sunt persoane ambitioase si care doresc sa faca sport.Iti doresc mult succes si sa slabesti cat mai repede, dar sa nu uiti sa bei apa cu lamaie. Cat poti de mult :d succes si sa ne tii la curent :)

gabriela2310b

Locaţie: Chelles

DE AZI FAC PILATES!

Mesajde gabriela2310b » Joi Sep 03, 2009 10:44 pm

Am incercat si eu pilates, dar spre deosebire de tae-bo care mi se pare prea obositor, pilates mi se pare cam plictisitor. Cu siguranta este eficient, insa prefer mai multa energie ( poate n-am gasit eu exercitile mai energice). Putin jogging prin Regie nu strica :wink:
Probabil la sala e mai interesant. Sa-l practic acasa de una singura, n-am rabdare.

iulike

Mesajde iulike » Vin Sep 04, 2009 2:22 pm

Cand am mers prima data la sala m-am consultat cu antrenoarea inspre ce program sa ma indrept si tin bine minte ca m-a sfatuit sa aleg tae bo sau aerobic pentru a slabi si ca pilates-ul e doar pentru tonifiere. Deci pentru un program bun de pierdere din greutate ai neaparata nevoie si de cardio, macar putin. Iti urez succes in continuare!

toping

fitness sau aerobic?

Mesajde toping » Sâm Sep 19, 2009 3:42 pm

dragele mele, tin sa va spun ca am discutat cu un medic american din Michigan iar sfatul lui a fost urmatorul: dieta cat mai saraca in grasimi si bazata in special pe carne de peste si fructe de mare, mi-a accentuat faptul ca imi trebuie miscare nu alergat (eu obisnuiam sa merg la sala si alergam la banda dar dupa sfatul lui m-am oprit din alergat si am inceput sa merg mai mult pe jos si surpinzator chiar functioneaza mai bine decat joggingul), motivandu-mi ca alergatul practicat frecvent iti antreneaza masa musculara, spre deosebire de mersul pe jos a cel putin 3 km pe zi care ajuta la arderea grasimilor si la disparitia celulitei; iar lucrul cel mai important pentru a slabi sanatos si eficient este aportul de vitamine, o pastila pe zi. (multivitamine din care excludem vitamina B). Iar pentru tratamente anticelulitice mi-a recomandat intotdeauna sa aleg varianta naturista, extracte de plante, ceai verde, ulei de ceai verde, etc. Eu am slabit astfel 7 kg in 4 luni si ma declar foarte multumita. Bafta si voua!

dee08

Re: DE AZI FAC PILATES!

Mesajde dee08 » Sâm Sep 26, 2009 7:37 pm

sorinaclaudia scrie:Astazi m-am hotarit ca nu se mai poate asa :!: . Vreau sa slabesc dar stind in fata televivorului si rontaind tot timpul cate ceva stiu sigur ca nu voi reusi :roll: Asa ca de astazi m-am pus pe treaba :!: Am gasit pe youtube niste exercitii pilates pe care mi-am propus sa le fac zilnic. Promit solemn in fata voastra :!: Daca nu ma tin de cuvint va rog sa ma certati :!:

felicitari .. o sa te ajut si eu :* o sa vb si o sa facem pilates amandoua de la departare :))

pupisori

Mesajde pupisori » Lun Feb 01, 2010 1:35 am

gagici, o pereche de role sau patine dupa caz(anotimp adica) si sa vedeti ce dati burtica jos si faceti fund misto

Următorul