Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

celulita o mare problema

Toate avem un ideal de frumusete bine stabilit. Ca sa il atingi trebuie sa ai un regim de alimentatie sanatos si nu in ultimul rand sa fii o persoana activa. Fa schimb de diete si de trucuri de slabire cu noile tale prietene!

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

acutzzaaa

celulita o mare problema

Mesajde acutzzaaa » Mie Iun 17, 2009 11:47 pm

Buna! am probleme cu celulita...am celulita pe coapse... nu este foarte accentuata..,dar vreau sa 'scap' d ea...am folosit tot felul de geluri si creme anticelulitice...si...a mai disparut dar dupa timp indelungat...Va rog dak stiti vreo' metoda ma imi trimiteti un mesaj:*[/b]

elly.vipera

Mesajde elly.vipera » Joi Iun 18, 2009 4:01 pm

am auzit ca masajele anticelulitice ar fi bune :(

elly.vipera

Mesajde elly.vipera » Joi Iun 18, 2009 4:03 pm

http://www.divahair.ro/dyva.php citeste aici mai multe detalii..e adevarat sunt cam scumpe :(

Camelia12

Mesajde Camelia12 » Joi Iun 18, 2009 11:31 pm

pai in afara de sport, dieta, masajele sunt foarte bune in combinatie cu creme :)

maia08

Re: celulita o mare problema

Mesajde maia08 » Mie Iun 24, 2009 9:39 pm

acutzzaaa scrie:Buna! am probleme cu celulita...am celulita pe coapse... nu este foarte accentuata..,dar vreau sa 'scap' d ea...am folosit tot felul de geluri si creme anticelulitice...si...a mai disparut dar dupa timp indelungat...Va rog dak stiti vreo' metoda ma imi trimiteti un mesaj:*[/b]

alergarea e buna,mersul pe bicicleta pe drum de padure si cateva exercitii bune pt.coapse la sigur o sa vezi rezultate daca vei avea ambitie si rabdare,astfel vei prelucra muschii ce nu vor mai permite apoi celulitei sa revina!!!

molly

Locaţie: b.

Mesajde molly » Vin Iun 26, 2009 8:41 pm

mersul pe jos , masajul
alimentatia corespunzatoare .

Camelia12

Mesajde Camelia12 » Mar Iul 14, 2009 12:23 pm

fetelor ce exercitii faceti pentru fese?! :)

beuty

Mesajde beuty » Joi Iul 23, 2009 11:11 pm

eu ma duc la sala si fac aparate

molly

Locaţie: b.

Mesajde molly » Lun Aug 31, 2009 11:11 pm

eu am reusit s amia dau jos din celulita prin sport masaj cu crema anticelulitica

dulceanutza

Mesajde dulceanutza » Joi Noi 26, 2009 2:42 am

Spinningul este foarte bun pentru fese, picioare in special.
Daca nu stii ce este spinningul, sunt ore de pedalat in grup,pe bicicleta asemanatoare cu cea de fitness, pe diverse ritmuri de muzica, si diferite nivele de dificultate.

hope777

Mesajde hope777 » Mar Dec 08, 2009 8:54 pm

Masaj- Drenaj limfatic si masaj anticelulitic. (facut de un profesionist)
Sport (cel putin 15 minute pe zi si daca se poate in costum de sauna sau cu niste colanti anticelulitici).Hidratare (nu sucuri acidulate cu zahar). Dieta de bun simt (nu cura de slabire care sa devina frustranta ci o schimbare a stilului de viata- mai putin si mai des, mai putin prajit si mai mult fiert,gratar, in abur etc.
Impachetari (nu neaparat la salon)- se fac in casa sau se gasesc gata facute,inainte de asta faci un gomaj apoi te impachetezi in folie alimentara si la sfarsit aplici o crema termoactiva reducatoare.
Am scapat de celulita de multa vreme si nu mai stiu cum arata decat cand o vad la clientele mele (sunt tehnician maseur :) ) si sincer iti spun daca nu combini tot ce am scris mai sus nu ai cum sa scapi de celulita sau cel putin poti scapa pe termen lung. Acum depinde cat de avansata este celulita dar in aproape orice situatie se poate rezolva aceasta problema se schimba decat perioada in care apar rezultatele.
Iti spun din experienta se rezolva dar depinde de la om la om, eu cel putin am avut rezultate uimitoare cu doamne care aveau celulita destul de avansata (si kilograme in plus) daca ele au fost receptive la ceea ce le-am explicat si au facut setul de exercitii pe care l-am facut impreuna cu ele (pentru ca este important sa faci o miscare constructiva nu asa ca TREBUIE si aici inceputul este mai greu pentru ca pe masura ce te obisnuiesti si realizezi avantajele miscarii si din alte puncte de vedere le vei face din placere nu mai spun ce senzatie ai cand incep sa se vada rezultatele si asupra pielii), si-au modificat dieta si asta trebuie sa fie pe termen lung (si nu ma refer cum am mai zis la regim strict ci la modificari ale modului de a te hrani care sunt oricum sunt benefice pentru sanatatea ta in general nu numai pentru a elimina celulita) etc.
Ca sa termin ce am inceput mai sus am avut rezultate uimitoare (pentru ca si eu am o senzatie de multumire cand vad ca apara rezultatele) dar nu am avut rezultate aproape deloc la persoane care nu au vrut sa tina cont de sfaturi. Pot sa ma duc eu sa le fac masaj anticelulitic si drenaj limfatic zilnic dar daca nu fac tin cont de ceea ce am zis mai sus atunci rezultatul este decat o piele mai catifelata, degeaba fac impachetari sau masaje daca mananca nesanatos si mult si nu fac miscare.
In concluzie trebuie modificat stilul de viata; nimic nu are efect daca nu schimbam ceva la noi si mai ales daca nu mentinem aceste schimbari cheltuim o avere pentru a pune la loc dupa aceea. Crede-ma ca am 29 de ani si 45 de kg (de ani buni ma mentin asa) si nu am arderi ultrarapide, nu sufar de o boala sau ceva de genul asta, nu imi refuz nici o placere si am un tonus de invidiat si asta pentru ca nu renunt la miscare zilnica, la dieta echilibrata si hrana preparata intr-un mod cat mai sanatos, la hidratare, automasaj etc.
Si tu poti sa faci toate acestea iar automasaj poti invata daca rogi persoana care iti face pana revii la forma pe care ti-o doresti sa iti arate miscarile pe care le poti face tu insati pentru a continua sa aplici tu crema pe zonele unde esti predispusa sa apara celulita.
Sper ca ti-am fost de ajutor
Daca ai nevoie de alte lamuriri iti las adresa de e-mail elf_micut@yahoo.com si cu cea mai mare placere raspund la orice intrebare.
Succes si mai ales curaj -incepe usor sa faci unele schimbari pentru ca inceputul este greu. :)

anasoltan

Mesajde anasoltan » Joi Ian 14, 2010 1:21 am

doar masajjele si sportul mai ajuta
cremele nu au nici un efect

ANDACRISTINA

Mesajde ANDACRISTINA » Joi Ian 14, 2010 8:03 pm

Corect!

anasoltan

Mesajde anasoltan » Joi Ian 14, 2010 9:59 pm

cremele sunt facute petru naivi care umpla buzunarele celor care le produc

ANDACRISTINA

Mesajde ANDACRISTINA » Joi Ian 14, 2010 10:15 pm