Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

pastilele de slabit, pro sau contra?

Toate avem un ideal de frumusete bine stabilit. Ca sa il atingi trebuie sa ai un regim de alimentatie sanatos si nu in ultimul rand sa fii o persoana activa. Fa schimb de diete si de trucuri de slabire cu noile tale prietene!

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

dulceanutza

Mesajde dulceanutza » Joi Noi 26, 2009 2:47 am

Depinde ce fel de pastile de slabit aduci in discutie aici. Sunt pastilele acelea "minune" de pe la tv care promit marea si sarea insa riscati apoi mult mai multe probleme de sanatate.
In schimb, poti folosi pastilute pentru arderea grasimilor ce contin carnitina, insa pentru asta trebuie NEAPARAT sa faci miscare, altfel vor fi in zadar. Si daca vrei sa stii mai multe despre ele gasesti aici cateva exemple http://shop.nutrishop.ro/ Din partea mea este cel mai sanatos mod de a slabi.
Pentru reducerea poftei de mancare, poti consulta un medic , exista pastilute si pentru asa ceva.

anasoltan

Mesajde anasoltan » Joi Ian 14, 2010 10:05 pm

eu am luat o singura data si nu am slabit nici macar un kg, asa ca m-am lsat pagubasa

ANDACRISTINA

Mesajde ANDACRISTINA » Joi Ian 14, 2010 11:27 pm

Mai bine trage fermoarul la gura, decat pastile de slabit. Cel putin nu Superslim, care contine amfetamine, a fost retras de pe piata, dar se mai gaseste la negru.

anasoltan

Mesajde anasoltan » Vin Ian 15, 2010 2:37 am

eu oricum nu am luat super slim
stiu ca alea au fost retrase

maryaviorica

Mesajde maryaviorica » Dum Ian 17, 2010 3:09 pm

la fiecare reactioneaza altfel...eu una nu vreau sa iau pastile de slabit..prefer sa incep sa beau de maine ceai alb..is curioasa daca va avea ceva efect...as vrea sa dau 3 kg jos..dar sa nu se mai puna inapoi...insa e atat de greu..:(

soarele_10

Mesajde soarele_10 » Dum Ian 17, 2010 3:14 pm

Pastilele d eslabit sunt nocive..nu toate ,dar cel mai bine este s ale evitam.
Daca sunt dint produse naturale-gen plante ,care accelereaza arderea grasimilor sunt bune,dar nu folosite in exces.
Vecina mea foloseste produse de la http://www.eforma.ro/ si a slabit foarte mult.
Mi-a spus ca au niste cockteiluri foarte bune si hranitoare.

Tiss

Mesajde Tiss » Dum Ian 17, 2010 3:19 pm

Unii oamenii aleg, cand isi doresc sa scape de cateva kilograme, tot felul de prostii (gen pastile sau ceaiuri miraculoase; sa-mi fie cu iertare, eu nu cred in asa ceva...), din comoditate si dorinta de a obtine efectele dorite intr-un timp cat mai scurt si, bineinteles, fara efort!, cand, in realitate, prin astfel de metode, isi pun in pericol sanatate. Poate ca primul pas pe care ar trebui sa-l faca ar fi vizita la un medic.

soarele_10

Mesajde soarele_10 » Dum Ian 17, 2010 3:32 pm

Tiss scrie:Unii oamenii aleg, cand isi doresc sa scape de cateva kilograme, tot felul de prostii (gen pastile sau ceaiuri miraculoase; sa-mi fie cu iertare, eu nu cred in asa ceva...), din comoditate si dorinta de a obtine efectele dorite intr-un timp cat mai scurt si, bineinteles, fara efort!, cand, in realitate, prin astfel de metode, isi pun in pericol sanatate. Poate ca primul pas pe care ar trebui sa-l faca ar fi vizita la un medic.

Ceaiurile sunt bune,dar nu cele special pentru slabit pentru ca in timp afecteaza ficatul,insa ceaiul vede,ceaiurile alb sau negru sunt bune reconfortante pshihic si dau energie.
Fetelor miscare multa si veti vedea rezultatele.

Tiss

Mesajde Tiss » Dum Ian 17, 2010 3:36 pm

soarele_10 scrie:
Ceaiurile sunt bune,dar nu cele special pentru slabit pentru ca in timp afecteaza ficatul,insa ceaiul vede,ceaiurile alb sau negru sunt bune reconfortante pshihic si dau energie.

Eu nu am contestat efectele benefice ale ceaiurilor in general, ci m-am referit la cele despre care se spune ca ajuta la slabit.

Da, miscarea e importanta + un regim alimentar echilibrat, nu infometare...

soarele_10

Mesajde soarele_10 » Dum Ian 17, 2010 4:18 pm

Tiss scrie:
soarele_10 scrie:

Eu nu am contestat efectele benefice ale ceaiurilor in general, ci m-am referit la cele despre care se spune ca ajuta la slabit.

Da, miscarea e importanta + un regim alimentar echilibrat, nu infometare...

Din pacate multe fete ,cand incep o dieta de slabit iau si ceaiuri si se infometeaza.Isi extenueaza organismul si dupa ce incheie cura pun pe ele mai mult decat au dat jos :(

ANDACRISTINA

Mesajde ANDACRISTINA » Dum Ian 17, 2010 4:20 pm

Si SuperSlim se vindea ca supliment alimentar 100% natural, in magazine de profil, pana nu a explodat bomba, cu amfetaminele care le continea...a fost scos de pe piata, dar a recidivat si tot amfetaminele erau "problema"...

soarele_10

Mesajde soarele_10 » Dum Ian 17, 2010 4:23 pm

ANDACRISTINA scrie:Si SuperSlim se vindea ca supliment alimentar 100% natural, in magazine de profil, pana nu a explodat bomba, cu amfetaminele care le continea...a fost scos de pe piata, dar a recidivat si tot amfetaminele erau "problema"...

Si cata reclama a avut....

anasoltan

Mesajde anasoltan » Lun Ian 18, 2010 12:39 am

da,dar stiu persoane care totusi au slabit cu acele pastile

ANDACRISTINA

Mesajde ANDACRISTINA » Lun Ian 18, 2010 1:27 am

Si eu, dar s-au simtit foarte rau...au fost la un pas de infarct...cineva imi spunea ca, dupa ce lua tableta avea o energie nestavilita, parca ar fi baut mai multe cafele dintr-o data, ii venea sa se urce pe pereti...doar asta dau si drogurile, e explicabil...si nici nu a slabit miraculos, fiindca a fost nevoite sa intrerupa...

ANDACRISTINA

Mesajde ANDACRISTINA » Lun Ian 18, 2010 1:32 am

Eu vorbeam de SuperSlim....exista produsul Xenical, foarte eficient, care nu permite absorbtia grasimilor la nivelul intestinului...e scump, cam 400-500 RON lunar...se slabeste in ritm normal...Sotul meu a incercat, dar i-a fost foarte rau, avea diaree si senzatie de voma, asa ca s-a lasat si merge la piscina....

AnteriorUrmătorul