Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

detoxifierea - cea mai buna cura de slabire

Toate avem un ideal de frumusete bine stabilit. Ca sa il atingi trebuie sa ai un regim de alimentatie sanatos si nu in ultimul rand sa fii o persoana activa. Fa schimb de diete si de trucuri de slabire cu noile tale prietene!

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

wish

detoxifierea - cea mai buna cura de slabire

Mesajde wish » Mie Iul 08, 2009 11:35 pm

Buna la toata lumea. M-am inscris si eu in speranta sa gasesc cateva persoane cu care sa pot vb deschis despre sunculite, burtica, etc in speranta de a ma motiva si de a ma lasa invatata de unele si poate sa invat pe altele. Momentan, la recomandarea unui nutritionist fac o cura de detoxifiere datorita careia am slabit 6 kg in 13 zile, sunt foarte mandra de mine, si poate o sa am cu cine dezvolta subiectul. Mai vorbim, multa bafta in tot ce faceti.

blaga_liliana

Re: detoxifierea - cea mai buna cura de slabire

Mesajde blaga_liliana » Joi Iul 09, 2009 9:10 am

wish scrie:Buna la toata lumea. M-am inscris si eu in speranta sa gasesc cateva persoane cu care sa pot vb deschis despre sunculite, burtica, etc in speranta de a ma motiva si de a ma lasa invatata de unele si poate sa invat pe altele. Momentan, la recomandarea unui nutritionist fac o cura de detoxifiere datorita careia am slabit 6 kg in 13 zile, sunt foarte mandra de mine, si poate o sa am cu cine dezvolta subiectul. Mai vorbim, multa bafta in tot ce faceti.

waw.... super tare , poti sa imi spui si mie mai exact in ce consta acea cura?
uite eu m-am lasat de fumat si am renuntat si la inot(nu faceam de performanta ci doar ca sa fac si eu miscare) dupa care am pus bine pe mine.
de luni in schimb ma duc la o sala super tare fac pilates si tae bo, care o ora, nu exagerez dar deja incep sa se vada rezultate
inca nu m-am cantarit, o sa o fac dupa o saptamana :P
a,da . sa nu uit manac cat pot de putin(in ideea in care eu sunt o gurmanda inraita) si beau un ceai mai ciudatel silueta perfecta ii spune(are efect de laxativ!:P)
divele mele va pup si mult succes in lupta cu kg, stim cat e de dura:P

wish

Mesajde wish » Joi Iul 09, 2009 12:54 pm

Sper sa nu te plictisesc, dar sa-ti explic in mare: de vreo 2 luni de zile desi tineam cura de slabire, adik fara dulce fara paine, fara nik dupa 4 dupaamiaza, ma ingrasam cam 1 kg pe saptamana, transpiram foarte mult(gretos), ma balonam si cu apa, etc. Din disperare m-am dus la un nutritionist si a zis ca orice cura de slabire incepe cu o detoxifiere, si mi-a recomandat o colonscopie.....am facut-o si mi-a zis: fatuca, la ce ai in colon e si normal sa nu mai functioneze nik bine. Mi-a recomandat 2 produse: colon cleanse ori colonix, zicand ca cine le-a folosit s-a cunoscut. Eu am cumparat Colon cleanse (am dat 119 exact, dar difera de la o farmacie la alta)- e o taratze. Mi-a zis s-o iau cu kefir dimineatza o lingura, la pranz sa mananc ce vreau si seara sa iau iar o lingura cu apa sau suc. Poate sa sune orice vreti voi, dar s-a cunoscut la sanatate dupa 2 zile: gata cu transpiratul, gata cu balonatul si gata cu umflaturile picioarelor. Si la exact 6 zile am eliminat placa mucoida. Eu mai vedeam pe net poze, dar am crezut ca-s pt publicitate,............dar nu, chiar is reale. Pana in a 6a zi am slabit 4 kg, in a 6a zi dupa ce am eliminat placa mucoida, aveam cu 1, 8 kg mai putin. M-a cam durut inima de banutzii aia, dar acu nu imi pare rau. Un bidon de ala ma tine 24 de zile cica, si medicul a zis ca ar trebui sa tin 2 luni, numai ca in a 2a luna sa inlocuiesc doar micul dejun cu taratze. Daca vrei sa mai vb sa facem schimb de impresii, intreaba-ma orice ca-ti raspund. Bafta

molly

Locaţie: b.

Mesajde molly » Mar Sep 01, 2009 1:31 pm

cu iaurt si ceai . te detoxifici rapid

glorialyn

detoxfierea organismului

Mesajde glorialyn » Vin Sep 04, 2009 1:05 pm

:?: wish cum te simti dupa acest tratament? mi-ar place daca poti sa ne dai mai multe detalii acum, dupa un timp, cum te simti si daca ai avut probleme in cursul tratamentului?Ma intereseaza mult si eu am inceput sa beau dar nu vad nici o diferenta .Poate ma ajuti cu mai multe sfaturi ?eu beau dupa prospect si nu notez nimic. :? :)

adinutza2009

se poate slabi prin detoxifiere?

Mesajde adinutza2009 » Vin Oct 02, 2009 3:57 pm

salutare!
chiar e detoxifierea e cea mai buna cura de slabire? am cateva kilograme in plus, dar nu stiu de unde sa incep… toate curele de detoxifiere vorbesc de multe fructe, legume, multa apa. am un job care ma obliga sa sar peste mese, nu am timp de fructe, legume. apa beau cand imi aduc aminte. ce sa fac?

bizutzu

Mesajde bizutzu » Dum Oct 18, 2009 7:17 pm

as vrea si eu un id de-al tau daca se poate asa as putea sa ti pun mai multe intrebari.mi-ar fi de mare ajutor . multumesc mult si astept raspunsul tau.sau in caz k nu vrei sa apara pe site ti-l dau pe al meu.c_arme_n19. mesci pt intelegere

bizutzu

Mesajde bizutzu » Mie Oct 21, 2009 12:17 pm

wish..zi`mi te rog cum ai facut rost de kefir? am auzit k este o ciuperca si se tine in lapte ceva de genul...te rog mult da-mi mai multe infosrmatii

selen3

cat te costa sa mergi la un nutritionist?

Mesajde selen3 » Vin Oct 23, 2009 9:52 am

cat te costa sa mergi la un nutritionist?

melissa.dana

Re: cat te costa sa mergi la un nutritionist?

Mesajde melissa.dana » Vin Dec 04, 2009 1:30 pm

selen3 scrie:cat te costa sa mergi la un nutritionist?
]

Corect! Decat sa va puneti stop la gura, mergrti la nutritionist, ca re va recomanda prafuri de c.....at, de cat mai multe ori. OOOOh, ne detoxifiem!!!!!

Y_Yvonne

Re: cat te costa sa mergi la un nutritionist?

Mesajde Y_Yvonne » Lun Dec 07, 2009 2:09 am

melissa.dana scrie:
selen3 scrie:cat te costa sa mergi la un nutritionist?
]

Corect! Decat sa va puneti stop la gura, mergrti la nutritionist, ca re va recomanda prafuri de c.....at, de cat mai multe ori. OOOOh, ne detoxifiem!!!!!

Cata dreptate ai!!!! :D

uf, dar vezi ca uneori chiar daca pui "stop la gura" , problema nu se rezolva ... suntem construiti diferit...ce functioneaza la unii, nu da aceleasi rezultate la altii etc. etc.

Y_Yvonne

Mesajde Y_Yvonne » Lun Dec 07, 2009 1:33 pm

wish scrie:Sper sa nu te plictisesc, dar sa-ti explic in mare: de vreo 2 luni de zile desi tineam cura de slabire, adik fara dulce fara paine, fara nik dupa 4 dupaamiaza, ma ingrasam cam 1 kg pe saptamana, transpiram foarte mult(gretos), ma balonam si cu apa, etc. Din disperare m-am dus la un nutritionist si a zis ca orice cura de slabire incepe cu o detoxifiere, si mi-a recomandat o colonscopie.....am facut-o si mi-a zis: fatuca, la ce ai in colon e si normal sa nu mai functioneze nik bine. Mi-a recomandat 2 produse: colon cleanse ori colonix, zicand ca cine le-a folosit s-a cunoscut. Eu am cumparat Colon cleanse (am dat 119 exact, dar difera de la o farmacie la alta)- e o taratze. Mi-a zis s-o iau cu kefir dimineatza o lingura, la pranz sa mananc ce vreau si seara sa iau iar o lingura cu apa sau suc. Poate sa sune orice vreti voi, dar s-a cunoscut la sanatate dupa 2 zile: gata cu transpiratul, gata cu balonatul si gata cu umflaturile picioarelor. Si la exact 6 zile am eliminat placa mucoida. Eu mai vedeam pe net poze, dar am crezut ca-s pt publicitate,............dar nu, chiar is reale. Pana in a 6a zi am slabit 4 kg, in a 6a zi dupa ce am eliminat placa mucoida, aveam cu 1, 8 kg mai putin. M-a cam durut inima de banutzii aia, dar acu nu imi pare rau. Un bidon de ala ma tine 24 de zile cica, si medicul a zis ca ar trebui sa tin 2 luni, numai ca in a 2a luna sa inlocuiesc doar micul dejun cu taratze. Daca vrei sa mai vb sa facem schimb de impresii, intreaba-ma orice ca-ti raspund. Bafta

Ai urmat intocmai cele 2 luni de tratament?

Ai continuat sa slabesti?

Cum te mai simti acum? Mai ai probleme cu constipatia/balonarea etc.?

soarele_10

Mesajde soarele_10 » Dum Ian 17, 2010 9:09 pm

Y_Yvonne scrie:
wish scrie:Sper sa nu te plictisesc, dar sa-ti explic in mare: de vreo 2 luni de zile desi tineam cura de slabire, adik fara dulce fara paine, fara nik dupa 4 dupaamiaza, ma ingrasam cam 1 kg pe saptamana, transpiram foarte mult(gretos), ma balonam si cu apa, etc. Din disperare m-am dus la un nutritionist si a zis ca orice cura de slabire incepe cu o detoxifiere, si mi-a recomandat o colonscopie.....am facut-o si mi-a zis: fatuca, la ce ai in colon e si normal sa nu mai functioneze nik bine. Mi-a recomandat 2 produse: colon cleanse ori colonix, zicand ca cine le-a folosit s-a cunoscut. Eu am cumparat Colon cleanse (am dat 119 exact, dar difera de la o farmacie la alta)- e o taratze. Mi-a zis s-o iau cu kefir dimineatza o lingura, la pranz sa mananc ce vreau si seara sa iau iar o lingura cu apa sau suc. Poate sa sune orice vreti voi, dar s-a cunoscut la sanatate dupa 2 zile: gata cu transpiratul, gata cu balonatul si gata cu umflaturile picioarelor. Si la exact 6 zile am eliminat placa mucoida. Eu mai vedeam pe net poze, dar am crezut ca-s pt publicitate,............dar nu, chiar is reale. Pana in a 6a zi am slabit 4 kg, in a 6a zi dupa ce am eliminat placa mucoida, aveam cu 1, 8 kg mai putin. M-a cam durut inima de banutzii aia, dar acu nu imi pare rau. Un bidon de ala ma tine 24 de zile cica, si medicul a zis ca ar trebui sa tin 2 luni, numai ca in a 2a luna sa inlocuiesc doar micul dejun cu taratze. Daca vrei sa mai vb sa facem schimb de impresii, intreaba-ma orice ca-ti raspund. Bafta

Ai urmat intocmai cele 2 luni de tratament?

Ai continuat sa slabesti?

Cum te mai simti acum? Mai ai probleme cu constipatia/balonarea etc.?

Wish ,asteptam raspuns..este foarte interesant ce ne-ai spus.
Cum te mai simti?

ANDACRISTINA

Mesajde ANDACRISTINA » Dum Ian 17, 2010 9:51 pm

Sa-mi spui cum e dupa ce nu mai iei produsul respectiv, cand revii la normal...

dorin43

Locaţie: Baile felix

Mesajde dorin43 » Lun Ian 25, 2010 7:49 pm

Fiti atente fetele. Tata e inpatimitul medicinei naturiste. A luat si el o cutie de colon help, toate contin cam acelasi lucru si a fost destul de scump. Ce s-a gandit mintiuta lui inca lucida:) s-a uitat la continut si a mers la o prietena dintr-ale lui si a scos la un sfert pretul. A facut 4 cutii din pretul uneia si va spun ca am luat si eu vre`o 2 zile e extraordinar. Sa nu uit, si prietenea mea a fost multumita.... de mine:)

Următorul