Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

detoxifierea - cea mai buna cura de slabire

Toate avem un ideal de frumusete bine stabilit. Ca sa il atingi trebuie sa ai un regim de alimentatie sanatos si nu in ultimul rand sa fii o persoana activa. Fa schimb de diete si de trucuri de slabire cu noile tale prietene!

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

ionela44

Re: detoxifierea - cea mai buna cura de slabire

Mesajde ionela44 » Joi Aug 01, 2013 9:26 am

La mine nu s-au simtit efecte secundare, dar e posibil sa apara unele mici reactii adverse si in functie de metabolismul fiecaruia. Daca ai o stare de sanatate precara in timpul tratamnetului atunci e posibil. Oricum per ansamblu efecte adverse mai serioase nu apar. Daca o sa urmezi cura asa cum trebuie si exact cum e afisata pe sit-ul lor o sa ajungi cu siguranta la niste rezultate destul de bune!

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Vin Aug 02, 2013 8:29 am

ionela44 scrie:La mine nu s-au simtit efecte secundare, dar e posibil sa apara unele mici reactii adverse si in functie de metabolismul fiecaruia. Daca ai o stare de sanatate precara in timpul tratamnetului atunci e posibil. Oricum per ansamblu efecte adverse mai serioase nu apar. Daca o sa urmezi cura asa cum trebuie si exact cum e afisata pe sit-ul lor o sa ajungi cu siguranta la niste rezultate destul de bune!

Si o revenire spectaculoasa... :mrgreen:

RoxxRoxy

Mesajde RoxxRoxy » Lun Aug 19, 2013 10:00 pm

ionela44 scrie:La mine nu s-au simtit efecte secundare, dar e posibil sa apara unele mici reactii adverse si in functie de metabolismul fiecaruia. Daca ai o stare de sanatate precara in timpul tratamnetului atunci e posibil. Oricum per ansamblu efecte adverse mai serioase nu apar. Daca o sa urmezi cura asa cum trebuie si exact cum e afisata pe sit-ul lor o sa ajungi cu siguranta la niste rezultate destul de bune!

hmmm, nu stiu ce sa zic.. :roll: :roll:

RoxxRoxy

Mesajde RoxxRoxy » Lun Aug 19, 2013 10:01 pm

ionela44 scrie:Buna!
Eu am incercat sa-mi detoxific organismul cu tot felul de produse , dar nu pot sa spun ca am obtinut rezultate remarcabile. Intr-un timp am experimentat si cum e sa traiesti fara sa mananci carne dar nici asta nu mi-a placut deloc:)
Pe metabolismul meu cel mai bine au picat suplimentele numite Untoxin pe care le-am gasit pe sit-ul http://www.untoxin.ro
Dupa o cura de 3 luni am inceput sa ma simt mlt mai bine, nu mai aveam durerile de stomac si nici nu mai imi simteam limba incarcata. Acum ma simt mult mai sanatoasa!

Mai bine te duci la un medic sa vezi cum functioneaza metabolsimul la o detoxifiere parerea mea

ionescua

Mesajde ionescua » Lun Aug 26, 2013 9:37 am

Ma, nu stiu ce sa zic si eu am facut o cura de detoxifiere cu produsul asta si a functionat. E clar, produsul functioneaza diferit in functie de metabolismul fiecarei persoane in parte. Importante sunt si exercitiile fizice sau dieta pe care trebuie sa le tii in timpul curei.
Exista o legatura intre suplimente in general si activitatatea pe care o ai in timpul curei!

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Lun Aug 26, 2013 6:41 pm

Produsele astea nu functioneaza...dieta si sportul fac totul... :mrgreen:

RoxyHappy

Mesajde RoxyHappy » Mie Aug 28, 2013 8:34 pm

Este un lucru cert ca detoxifierea poate ajuta atat pentru starea generala de sanatate cat si pentru silueta ... dar nu cu produse "minune". Se recomanda ca in perioada de detoxifiere sa renuntam la alimentele de origine animala si sa ne indreptam atentia asupra lichidelor. Cel putin asta este parerea mea, si este un lucru dovedit adeseori. Chiar am citit despre o astfel de dieta de detoxifiere aici: dieta de detoxifiere

estifrumoasa

Mesajde estifrumoasa » Mar Sep 03, 2013 2:50 pm

Alimentatie sanatoasa, urmeaza principiul "mananc sa traiesc, nu traiesc ca sa mananc", adica... putin ssi bine decat mult si prost, multa apa, sare in cantitati moderate si inot de placere o data pe saptamana - gasesti abonamente avantajoase zic eu :wink:
Magazin online de cosmetice, bijuterii, lenjerie sexy si costume de baie: http://estifrumoasa.ro

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Mie Sep 04, 2013 7:53 am

estifrumoasa scrie:Alimentatie sanatoasa, urmeaza principiul "mananc sa traiesc, nu traiesc ca sa mananc", adica... putin ssi bine decat mult si prost, multa apa, sare in cantitati moderate si inot de placere o data pe saptamana - gasesti abonamente avantajoase zic eu :wink:

Bravo!

ionescua

Mesajde ionescua » Mie Sep 04, 2013 1:20 pm

Cred ca exista un anumit procent pent fiecare component in parte. Conteaza sportul, dieta dar in acelaasi timp conteaza si elementele jutatoare pe care le iei pentru a-ti detoxifia organismul. E drept ca pe piata exista destul de multe suplimente, iar unele dintre ele nu functioneaza, dar pe mine Untoxin chiar m-a ajutat. Fara el probabil ca si acum ma vaitam de dureri de burta si ma plimbam aiurea prin spitale sa-mi gasesc diagnosticul!

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Joi Sep 05, 2013 8:58 pm

ionescua scrie:Cred ca exista un anumit procent pent fiecare component in parte. Conteaza sportul, dieta dar in acelaasi timp conteaza si elementele jutatoare pe care le iei pentru a-ti detoxifia organismul. E drept ca pe piata exista destul de multe suplimente, iar unele dintre ele nu functioneaza, dar pe mine Untoxin chiar m-a ajutat. Fara el probabil ca si acum ma vaitam de dureri de burta si ma plimbam aiurea prin spitale sa-mi gasesc diagnosticul!

Minciunica pt. promovare zero barat... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Alecia

Mesajde Alecia » Vin Sep 06, 2013 5:52 pm

ca tot suntem in sezon puteti incerca o cura cu struguri pentru detoxifiere :)

andries.sara

Mesajde andries.sara » Dum Sep 22, 2013 12:24 am

Si dupa aceasta cura cu detoxifiere cefaci?Pui la loc si o iei de la capat?CA mie de asta mi-e frica. Dupa 13 zile cred ca as manca si carton, numai sa fie ceva solid, sa simt ca mananc!

bella_betty

Mesajde bella_betty » Mie Oct 23, 2013 10:36 am

Dupa ce am hotarat sa incep o cura de detoxifiere, am inceput sa ma documentez. In cautarile mele, am gasit diverse produse care ajuta la acesta curatare a organismului. Am decis sa incerc unul dintre aceste produse si anume slim duo forte. In afara de ingredientele din acest produs, m-a atras faptul ca primeam o dieta personalizata si ca daca aveam nevoie pe parcursul dietei, primeam consiliere din partea lor. Am decis ca aveam nevoie de detoxifierea organismului pentru ca aveam mari probleme cu constipatia, balonarea si cu tranzitul intestinal, probleme pe care acest produs le-a eliminat. In cele 3 luni cu slim duo forte, am scapat de aceste probleme si de cateva kilograme in plus, mai exact 8 kg. Va recomand sa incercati produsul!

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Joi Oct 24, 2013 8:23 am

bella_betty scrie:Dupa ce am hotarat sa incep o cura de detoxifiere, am inceput sa ma documentez. In cautarile mele, am gasit diverse produse care ajuta la acesta curatare a organismului. Am decis sa incerc unul dintre aceste produse si anume slim duo forte. In afara de ingredientele din acest produs, m-a atras faptul ca primeam o dieta personalizata si ca daca aveam nevoie pe parcursul dietei, primeam consiliere din partea lor. Am decis ca aveam nevoie de detoxifierea organismului pentru ca aveam mari probleme cu constipatia, balonarea si cu tranzitul intestinal, probleme pe care acest produs le-a eliminat. In cele 3 luni cu slim duo forte, am scapat de aceste probleme si de cateva kilograme in plus, mai exact 8 kg. Va recomand sa incercati produsul!

Nu ai slabit niciun gram...incerci si tu marea cu degetul in scop de reclama la prostii.. :mrgreen:

AnteriorUrmătorul