Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

detoxifierea - cea mai buna cura de slabire

Toate avem un ideal de frumusete bine stabilit. Ca sa il atingi trebuie sa ai un regim de alimentatie sanatos si nu in ultimul rand sa fii o persoana activa. Fa schimb de diete si de trucuri de slabire cu noile tale prietene!

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

stm553

Re: detoxifierea - cea mai buna cura de slabire

Mesajde stm553 » Mar Noi 12, 2013 7:46 am

Pastile pentru detoxifierea organismului - http://untoxin.ro

cami80

Mesajde cami80 » Mie Dec 04, 2013 1:06 pm

Detoxifierea organismului e un proces destul de insemnat in mentinerea sanatatii organismului. Fara o alimentatie sanatoasa, si fara sport e greu de crezut ca se pot obtine rezultate importante. Chiar daca suplimentul Untoxin e destul de bun si puternic pentru detoxifierea organismului, totusi trebuie sa ne schimbam si noi modul de viata. Fara junk food, bauturi carbogazoase, carne in exces!

1001articole

Mesajde 1001articole » Lun Dec 23, 2013 1:00 pm

NOI TE AJUTAM SA SCAPI DE KILOGRAMELE IN PLUS! De aceea iti venim in ajutor oferindu-ti cele mai EFICIENTE metode de slabit, fara sacrificii, fara riscuri pentru sanatatea dvs. O gama larga de capsule, comprimate, pastile, ceaiuri, creme anticelulitice iti REDAU SILUETA PERFECTA si FORMELE ATRAGATOARE!
http://www.1001articole.ro/ 0730.410.783

cami80

Mesajde cami80 » Vin Ian 03, 2014 1:03 pm

Cum va simtiti dupa sarbatori? Au aparut probleme cu digestia? La mine situatia a fost destul de buna chiar daca am mancat tot felul de preparate nesanatoase?:)

PerfectSimple

Mesajde PerfectSimple » Mar Ian 07, 2014 4:09 pm

Abia astept sa scap de mancarea ce o mai am de zilele astea . Cred ca o sa incerc o detoxifiere cu legume si fructe, ma ia raul numai cand ma gandesc la carne. Si nu, nu am facut abuz dar nici nu pot sa spun ca am avut grija.
Everything happens for a reason .

barbudo

Mesajde barbudo » Lun Feb 24, 2014 5:30 pm

Eu fac in prezent o cura de detoxifiere cu suplimentul Untoxin. Pana acum sunt foarte multumit de rezultatele pe care le-am obtinut. In cele 2 luni de cura care au trecut de cand am inceput cura am reusit sa elimin toate toxinele din organism, iar acum ma simt mult mai bine. Sper ca pana la sfarsitul curei sa ma simt si mai bine si sa ma pot bucura din plin de primavara care urmeaza sa vina! Majoritatea persoanelor care au folosit Untoxin si pe care le-am intrebat daca sunt multumite de rezultate au declarat ca sunt multumite si ca daca ar fi sa mai faca o cura de detoxifiere ar face tot cu suplimentul asta. De altfel asta a fost si motivul pentru care am zis sa incep detoxifierea cu Untoxin!

Stefania74

Mesajde Stefania74 » Lun Mar 03, 2014 1:45 am

Recomand

Kit 5 zile, -5% in greutate! Program Bio-Dietetic de Detoxifiere !

Este un program de dezintoxicare si de pierdere in greutate prin initierea unui diete hipocalorice care insa tine cont si de principiile foarte actuale de imunonutritie. A fost conceput de medicul roman dr. Horatiu Albu cu sprijinul celor din grupul german de produse alimentare Bio -dietetice Haus Rabenhorst.

PACHET 5 SUCURI BIO 5 X 750 ML RABENHORST

BIO Suc de Grau Verde Incoltit WEIZENGRAS - 750ml
BIO Suc Partial Fermentat Lactic din Legume - 750ml
BIO Suc de Ananas - 750 ml
Suc de Sfecla Rosie - 750ml
Suc din Morcovi de Gradina - 750ml

ZIUA 1

BIO RABENHORST Suc de Grau Verde Incoltit WEIZENGRAS - 750ml

Produs Bio, Dietetic si Fito-nutritional de cea mai inalta calitate. Ingrediente: Sucuri obtinute prin presare la rece din Iarba de Grau Verde Incoltit (45%), Mere, Agave, Lamaie (3%), Spirulina (0,2%) si Extract de Ceai (apa + 0,1% Ceai Verde) provenite de pe Culturi Agricole Certificate Organic. Sticla cu protectie anti-UV. Necesar: 75-150ml/zi.

ZIUA 2

BIO RABENHORST Suc Partial Fermentat Lactic din Legume - 750ml

Produs Bio, Dietetic de cea mai inalta calitate. Ingrediente: Suc obtinut prin presarea la rece si apoi partiala fermentatie lactica din: Rosii, Morcovi, Castraveti, Telina, Varza Murata (varza, sare de mare), Ceapa, Lamaie, Marar, Busuioc, Leustean, Patrunjel provenite de pe Culturi Agricole Certificate Organic. Sticla speciala cu protectie anti-UV. Special destinat regimurilor de detoxifiere.

ZIUA 3

BIO RABENHORST Suc de Ananas - 750 ml

Produs Bio de cea mai inalta calitate. 100% Extract direct prin presarea la rece a pulpei de Ananas provenit de pe Culturi Agricole Certificate Organic. Fara adaos de zahar. Sticla speciala protejeaza micronutrientii impotriva razelor ultraviolete.

ZIUA 4

BIO RABENHORST Suc de Sfecla Rosie - 750ml

Produs Bio de cea mai inalta calitate. Ingrediente: Sucuri obtinute prin presare la rece din Sfecla Rosie si Lamaie provenite de pe Culturi Agricole Certificate Organic. Sticla speciala cu protectie antZIUA 5 i-UV.

ZIUA 5

BIO RABENHORST Suc din Morcovi de Gradina - 750ml

Produs Bio de cea mai inalta calitate. Ingrediente: Suc extract-direct prin presarea la rece a Morcovilor cultivati in conditii de Gradina si Suc de Lamaie provenite de pe Culturi Agricole Certificate Organic. Sticla speciala cu protectie anti-UV. Utilizare: minim 125ml/zi.

De ce detoxifiere? Pentru ca - precum la exterior organismul are nevoie si la interior de o curatire periodica!

De ce acest Program? Pentru ca imbina proprietatile nutritive, detoxifiante, depurative si anti-aging extrem de fiziologice ale unor sucuri BIOde cea mai inalta calitate posibila, cu actiunea de scadere a masei corporale - bazata si pe arderea de tesut adipos - indusa de dieta hipocalorica corespunzatoare celor 5 zile. Mai mult, este un Program eminamente nutritional, de calitate BIO, decurge fara pastile, pilule sau alte chimicale si nu necesita eforturi istovitoare (fizic, psihic sau financiar)! Se adreseaza persoanelor ocupate dar preocupate de sanatatea si aspectul lor.

Precautiile? Nu sunt iesite din comun! Pentru a lua decizia de a-l utiliza, trebuie sa aveti peste 18 ani! Atunci cand il considerati oportun, cereti mai intai acordul medicului Dvs. si abia apoi treceti la aplicarea lui! Nu-l utilizati in mai multe cicluri succesive decat la indicatia expresa si sub observatia medicului Dvs.! Chiar si avand acordul medicului, nu utilizati acest Program daca va aflati intro perioada cu activitati mari consumatoare de energie (efort fizic important, invatatura, frig, sarcina etc.)!

Cand este necesar acest Program? Din experienta, este bine sa fie utilizat macar odata pe luna!

Ce aport caloric aduce acest Program? La utilizarea conforma cu indicatiile produsului, in cele 5 zile de Program, aduceti un aport fito-micronutritional de exceptie in conditiile unei ratii energetice de doar 2700 kcal (circa 550 Kcal/zi). Din acest motiv nu trebuiesc niciodata alipite doua cicluri ale acestui Program!

Pe perioada celor 5 zile se pot consuma in plus orice lichide necalorice precum apa (cautati variantele cele mai sarace in sare), cafeaua si alte bauturi nealcoolice fara indulcitori calorici si mai ales ceaiurile sau infuziile.

Mai exista cateva situatii in care Programul devine extrem de eficient. Astfel, puteti sa mai recurgeti la acest Program dupa mesele copioase sau perioadele cu mese imbelsugate (ocazii festive, perioade de Sarbatori), atunci cand va pregatiti pentru ocazii festive sau pentru cure helio-marine, atunci cand exista situatii care necesita pierderea rapida a catorva dintre kilogramele Dvs., sau - de ce nu - atunci cand starea psihica v-o cere.

Pentru mai multe informatii : 0722.571.526 sau https://www.facebook.com/pages/Program- ... 614?ref=hl
Ultima oară modificat de Stefania74 pe Lun Apr 07, 2014 7:58 pm, modificat 1 dată în total.

Larisa_Boom

Mesajde Larisa_Boom » Vin Mar 21, 2014 3:59 pm

buna, am avut o perioada in care m-am ingrasat foarte tare si dupa o dieta drastica am reusit sa slabesc.Am incercat si cu suplimente naturiste, tot ce aparea nou pe piata incercam. Am slabit peste tot, mai putin in zona burtii. Eram disperata, incercasem orice si acolo nu reuseam sa dau jos. O colega de munca mi-a povestit ca a avut exact aceeasi problema si ca a mers la clinica dr. Dobos pentru o lipoaspiratie. Acelasi lucru l-am facut si eu si sunt foarte multumita de rezultat. Va las aici site-ul pentru mai multe informatii www.drdoboscalin.ro Bafta!

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Dum Mar 23, 2014 8:19 am

Larisa_Boom scrie:buna, am avut o perioada in care m-am ingrasat foarte tare si dupa o dieta drastica am reusit sa slabesc.Am incercat si cu suplimente naturiste, tot ce aparea nou pe piata incercam. Am slabit peste tot, mai putin in zona burtii. Eram disperata, incercasem orice si acolo nu reuseam sa dau jos. O colega de munca mi-a povestit ca a avut exact aceeasi problema si ca a mers la clinica dr. Dobos pentru o lipoaspiratie. Acelasi lucru l-am facut si eu si sunt foarte multumita de rezultat. Va las aici site-ul pentru mai multe informatii http://www.drdoboscalin.ro Bafta!

Fatuca, iti mai faci multe conturi? Dobos n-a facut parnaie pt. ca si-a omorat pacienta? Sau are acolo liber la net, si-a facut saitu' si racoleaza proaste sa-i faca reclama? :twisted:

marinescu.elena

Mesajde marinescu.elena » Vin Iul 25, 2014 12:11 pm

Eu am incercat cura cu bors, mi s-a parut mai simpla si mai usor de respectat. Surprinzator a avut efect, incet, dar sigur, binenteles m-am abtinut de la prajeli si sucuri acidulate. Am tinut cura 3 saptamani, o cana cu un sfert de ora inainte de masa, am incercat sa respect aceleasi ore dar nu prea mi-a iesit. Am gasit un articol in care scria detaliat cam tot ce trebuie sa faci sa tii cura asta pe un blog (http://borscimbrisor.blogspot.ro/2013/1 ... re-de.html). In primele zile nu am putut sa-l beau asa sec, asa ca l-am indulcit cu sirop de sfecla de zahar.
Va recomand sa incercati. Acum fac pauza 2 saptamani sa vad ce se intampla, daca kilogramele se pun la loc, revin cu detalii. :wink:

silvi79

Mesajde silvi79 » Vin Aug 08, 2014 7:56 pm

O super cura de detoxifiere doar cu sucuri:

http://www.rawcoco.ro/happy-body-bio/

Iar daca vrei si un ceai bun eu va recomand tulsi. E mirific si are proprietati deosebite.

Il gasiti:
http://www.rawcoco.ro

sau direct pe pagina importatorului:

http://www.tulsi.ro

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Sâm Aug 09, 2014 11:43 am

silvi79 scrie:O super cura de detoxifiere doar cu sucuri:

http://www.rawcoco.ro/happy-body-bio/

Iar daca vrei si un ceai bun eu va recomand tulsi. E mirific si are proprietati deosebite.

Il gasiti:
http://www.rawcoco.ro

sau direct pe pagina importatorului:

http://www.tulsi.ro

Fraierii sa puna botu'... :mrgreen:

Sunmodels

Mesajde Sunmodels » Dum Aug 17, 2014 5:49 pm

Si tu poti face parte din echipa SUN Models! Ai doar de castigat!

Avantajele SUN Models
Salariu minim garantat! Pachet de salarizare foarte atractiv, procent consistent si bonusuri periodice.
Siguranta unui job 100% legal si a unui mediu de munca placut si relaxant, alaturi de profesionisti, care vor fi alaturi de tine cu sfaturi, idei sau pareri si te vor indruma atunci cand vei avea nevoie. Toate colaborarile noastre se bazeaza pe contract de munca incheiat intre model si studio.
Pe toate site-urile cu care lucram este restrictionat accesul persoanelor din Romania, asigurandu-se astfel confidentialitate si intimitatea modelelor.
Program de munca flexibil, adaptabil nevoilor de ordin personal (ex. scoala, facultate, sot, copil, etc.)
Conditii de munca excelente intr-o locatie ultra-centrala din Constanta asigurata cu sistem de securitate si dotari de ultima generatie, in imediata vecinatate a tuturor mijloacelor de transport in comun, taxi-uri, baruri, pub-uri, restaurante, etc.
Camere de lucru individuale, cu un decor modern, confortabil si echipamente de calitate.
Sedinte foto gratuite periodice (imaginea ta este extreme de importanta, de aceea vom organiza sedinte foto profesionale care te vor pune in valoare; sedintele foto NU se fac nud).
Training gratuit, personalizat (trainerul nostru iti va explica ceea ce vei face, iti va oferi sfaturi, idei, pareri si raspunsuri privitoare la absolut orice intrebare ai, atunci cand ai nevoie si te va ajuta atat la inceput, cat si pe parcursul activitatii tale), suport tehnic disponibil 24/24 si consiliere.
Team-buiding-uri periodice (muncim, dar trebuie sa ne si distram si sa ne relaxam; de aceea periodic organizam team-building-uri pentru a ne bucura de rezultatele muncii noastre).

Cerintele SUN Models
Acest anunt se adreseaza doar persoanelor de sex feminin.
Varsta minima 18 ani.
Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu.
Seriozitate, dorinta de a invata, o personalitate comunicativa.
Dorinta de a face parte dintr-un colectiv dinamic.

Date de contact:

Pentru a obtine mai multe informatii, daca doresti sa vezi cum arata studioul sau doresti sa ne contactezi, te rugam sa accesezi site-ul
www.videochat-sunmodels.ro

E-mail:office@sunmodels.ro
Yahoo Messenger:studio_sun@yahoo.com

maddie999

Mesajde maddie999 » Joi Iun 25, 2015 12:35 pm

Hey,

Am citit ce ati scris si sunt uimita de faptul ca sunt nutritionisti in Romania care recomanda diferite produse pentru curatarea colonului si detoxifiere.

Si eu am fost la un nutritionist si nu mi-a recomandat niciodata asa ceva. Mai mult, cand am intrebat de produse de detoxifiere mi-a zis ca sunt prostii si ca organismul nostru este capabil sa se detoxifice singur (continuu) atat timp cand alimentatia noastra este una echilibrata si corespunzatoare.

EU am slabit 20 de kg in 3 luni cu NutriShape fara sa iau absolut niciun supliment sau produs de slabit/detoxifiere. In aceste trei luni am invatat atat de mult, incat dupa ce am incheiat colaborarea cu ei am mai slabit pe cont propriu 14kg. Acum sunt de aproape un an la greutatea la care m-am oprit din slabit si niciodata nu m-am simtit balonata si nici nu am avut probleme cu mentinerea greutatii. Din punctul meu de vedere secretul consta in o alimentatie de baza echilibrata in cadrul careia sa stii sa jongleze cu "alimentele interzise" . Sper ca experienta mea v-a ajutat...

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Joi Iul 02, 2015 2:33 am

maddie999 scrie:Hey,

Am citit ce ati scris si sunt uimita de faptul ca sunt nutritionisti in Romania care recomanda diferite produse pentru curatarea colonului si detoxifiere.

Si eu am fost la un nutritionist si nu mi-a recomandat niciodata asa ceva. Mai mult, cand am intrebat de produse de detoxifiere mi-a zis ca sunt prostii si ca organismul nostru este capabil sa se detoxifice singur (continuu) atat timp cand alimentatia noastra este una echilibrata si corespunzatoare.

EU am slabit 20 de kg in 3 luni cu NutriShape fara sa iau absolut niciun supliment sau produs de slabit/detoxifiere. In aceste trei luni am invatat atat de mult, incat dupa ce am incheiat colaborarea cu ei am mai slabit pe cont propriu 14kg. Acum sunt de aproape un an la greutatea la care m-am oprit din slabit si niciodata nu m-am simtit balonata si nici nu am avut probleme cu mentinerea greutatii. Din punctul meu de vedere secretul consta in o alimentatie de baza echilibrata in cadrul careia sa stii sa jongleze cu "alimentele interzise" . Sper ca experienta mea v-a ajutat...

Alta care bate campii... :mrgreen:

AnteriorUrmătorul