Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Dansul, spectacol sau metoda de intretinere?

Toate avem un ideal de frumusete bine stabilit. Ca sa il atingi trebuie sa ai un regim de alimentatie sanatos si nu in ultimul rand sa fii o persoana activa. Fa schimb de diete si de trucuri de slabire cu noile tale prietene!

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

honey2deea

Dansul, spectacol sau metoda de intretinere?

Mesajde honey2deea » Joi Iul 30, 2009 7:37 pm

Dansul creeaza pasiune, spectacol si un corp armonios.La orice varsta ar trebui sa ne petrecem macar putin timp dansand,pe orice melodie si acest lucru ar fi benefic pentru corp.

maia08

Mesajde maia08 » Joi Iul 30, 2009 8:34 pm

aha!!!incearka sa-i axplici asta bunicii sau mamei...kiar nici eu nu mai am kef de dans dupa o zi d lukru...si o saptamana arhiinkarkata...
marog diskotecile isi spun aici kuvantul,petrecerile....
rar pe mine d exemplu ma apuka dispozitia d dans singura prin kasa...
adolescentele poate...
~MAi~

anna_d

Mesajde anna_d » Vin Iul 31, 2009 11:53 am

Dansul poate fi multe, si spectacol, si mijloc de intretinere. Depinde si de stil. De asemenea poate fi si pentru distractie, relaxare, eventual prilej de cunoastere a unor persoane noi.

lara.

Mesajde lara. » Vin Iul 31, 2009 2:01 pm

Mie imi place enorm sa dansez si atunci cand nu ma simt bine, cand sunt cu moralul la pamant, incep sa dansez in fata oglinzii cam o 1/2 :) E un sport excelent! Il recomand

honey2deea

Mesajde honey2deea » Vin Iul 31, 2009 4:50 pm

mie dansul imi emana o stare pozitiva e un mod de relaxare,de liniste e fain ca dansezi lara;)

maia08

Mesajde maia08 » Vin Iul 31, 2009 11:01 pm

pe mine alergarea ma kalmeaza si-mi ridika moralul kand rare ori se intampla sa m simt prost
~MAi~

honey2deea

Mesajde honey2deea » Dum Aug 02, 2009 10:36 pm

e foarte bine ca practici macar asta....pe mine dansul ma relaxeaza foarte mult....

honey2deea

Mesajde honey2deea » Lun Aug 03, 2009 10:05 am

eu cred ca ar fi fain sa ii dansam iubitului..asa intr-o seara...:D:d..voi ce ziceti?ati incerca?:D

lara.

Mesajde lara. » Lun Aug 03, 2009 10:51 am

:)) e chiar foarte fain..deea :P mai multe nu va zic:)))

honey2deea

Mesajde honey2deea » Lun Aug 03, 2009 1:39 pm

:))))

honey2deea

Mesajde honey2deea » Lun Aug 03, 2009 10:24 pm

deja banuiesc:))))

dee08

Re: Dansul, spectacol sau metoda de intretinere?

Mesajde dee08 » Mar Aug 04, 2009 7:57 am

honey2deea scrie:Dansul creeaza pasiune, spectacol si un corp armonios.La orice varsta ar trebui sa ne petrecem macar putin timp dansand,pe orice melodie si acest lucru ar fi benefic pentru corp.

ASa este.Dansul este un spectacol care este mereu in miscare. Tango . dans foarte pasional este preferatul meu.. Creat in salile mici de societate din Brazilia.Este un dans plin de personalitate, cu multe trairi interioare care invaluie publicul cu parfumul sau.Caracterul dansului este dat de miscarile sincope si de pauzele dramatice, iar maniera de abordare depinde în mare masura ; de abilitatea dansatorilor de a se adapta caracterului pasional al acestuia.

Au fost multi adepti da si multi oponenti. In special episcopii francezi erau impotriva dansului, ei atragand atentia asupra naturii tentante si senzuale a acestuia, dansatorii punand in pericol sfintele invataturi bisericesti.Tangoul nu a fost acceptat nici la Londra, fiind considerat un dans erotic.

honey2deea

Mesajde honey2deea » Mar Aug 04, 2009 1:09 pm

asta e chiar o noutate...:D:D....eu sustin foarte mult dansul absolut toate genurile:D..mie sincer dansul arabesc m-a impresionat cel mai mult:D.si e perfect pentru ati mentiune o silueta;)

miami_flower

:)

Mesajde miami_flower » Mar Noi 10, 2009 11:12 pm

sincer...mie imi face placere sa dansez..in fatza oglinzii cand sunt singura acasa..probez toate hainele si vad in care ma simt mai bine..care vine mai bine si cum as vrea sa arat imbracata cand merg intr-un club....eh..plus de asta..am o manie cu miscarile negreselor din videoclipuri....ce sa zic??iubesc dansul...insa..am momente cand..mi-e pur si simplu lene sa ma dau jos din pat...si k o ultima paranteza...dansul impreuna cu ceaiul antiafipos au facut minuni,rezultatul fiind 7 kg slabite in 2 saptamani...asadar fetelor....va recomand dansul din plin...v-am pupat:*

dulceanutza

Mesajde dulceanutza » Joi Noi 26, 2009 2:39 am

Dansez de la 7 ani.. pot spune ca ma simt extraordinar de bine atunci cand dansez. Am facut dansuri de la Street la Populara . Cine spune ca nu ii place dansul mi se pare o persoana incuiata.
Ce este mai frumos decat o femeie sau un barbat care stie sa se miste? Nu ati ramas niciodata impresionati prin cluburi sau diferite localuri cand ati vazut pe cineva care se misca foarte bine si in sinea voastra va gandeati " ce frumos" sau va doreati sa va puteti misca la fel de bine? Si este "sportul" care te dezvolta cel mai frumos, ca fata!

Următorul