Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Consumarea caloriilor cand....

Toate avem un ideal de frumusete bine stabilit. Ca sa il atingi trebuie sa ai un regim de alimentatie sanatos si nu in ultimul rand sa fii o persoana activa. Fa schimb de diete si de trucuri de slabire cu noile tale prietene!

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

honey2deea

Consumarea caloriilor cand....

Mesajde honey2deea » Joi Iul 30, 2009 7:39 pm

Cate calorii putem consuma zilnic in activitatile obisnuite sau in acel program de sport pe care ni-l propunem adeseori fara sa-l putem duce la capat?

Sa nu uitam ca miscarea, exercitiile fizice inseamna sanatate pentru organism, ajutind la revigorarea plaminilor si inimii si protejindu-va de bolile cardiovasculare.
De aceea nu ezitati sa fiti mai activi in fiecare zi. Iata citeva sfaturi aplicabile in fiecare zi:

* Folositi scarile in locul liftului zi de zi;
* Munciti in gradina;
* Mergeti cu bicicleta;
* Mergeti la dans ori de cite ori aveti ocazia;
* Coboriti din mijloacele de transport in comun cu o statie sau doua inainte de destinatie;
* Parcati-va masina mai departe de birou si profitati sa mai faceti citiva pasi.

maia08

Mesajde maia08 » Joi Iul 30, 2009 8:31 pm

astea's stiute de toti honey,dar nu se mai gaseste akum timp la unii,ambitie si kef la altii sa tine kont de astea...
~MAi~

honey2deea

Mesajde honey2deea » Sâm Aug 01, 2009 12:18 pm

poi da si lumea se mai plange de ce se ingrasa...apoi...fara un ppic de ajutor din partea fiecaruia nu se rezolva nimic :D

maia08

Mesajde maia08 » Sâm Aug 01, 2009 4:52 pm

korekt!!!
~MAi~

honey2deea

Mesajde honey2deea » Sâm Aug 01, 2009 5:18 pm

sa speram ca cu criza asta lumea o sa faca mai multa miscare si sa manance mai corect si putin =)))

anna_d

Mesajde anna_d » Sâm Aug 01, 2009 6:10 pm

'Exercitii' ieftine si la indemana oricui!

honey2deea

Mesajde honey2deea » Sâm Aug 01, 2009 7:19 pm

poi tocmai:D:D

honey2deea

Mesajde honey2deea » Sâm Aug 01, 2009 10:41 pm

stiam ca prin gimnastica poti pierde calorii..eu spre exemplu seara fac intinderi..spagatul,sfoara,si tot felul de chiznovenii:)))...nuj d c ....dar ma simt mult mai bn dupa ce le fac:D..sau...curatenie in casa..acolo mai ceva ca la sala..mai ales vara:)))hai sa fim harnicutze ca sala mai asteapta:)))

lara.

Mesajde lara. » Lun Aug 03, 2009 1:06 pm

fetelor, daca aveti probleme, dimineata beti un pahar de apa plata, dar sa fie apa calduta!dupa daca faceti si exercitii, slabiti! efect garantat!

honey2deea

Mesajde honey2deea » Lun Aug 03, 2009 1:38 pm

pe bune?nu stiam asta.....eu beau apa pe stomacul gol...si apoi servesc micul dejun :D oricum mc :*

lara.

Mesajde lara. » Lun Aug 03, 2009 1:42 pm

nu ai pentru ce :*

dee08

Re: Consumarea caloriilor cand....

Mesajde dee08 » Mar Aug 04, 2009 11:27 am

Eu fac sport (tenis de masa) si incalzire o jumatate de ora ..:)

honey2deea

Mesajde honey2deea » Mar Aug 04, 2009 1:02 pm

oo..e bine ca practici un sport..si eu am facut volei dar de cand am intrat la liceu a trebuit sa ma las....:(....

honey2deea

Mesajde honey2deea » Mar Aug 04, 2009 3:55 pm

Stiai ca poti arde calorii fara a face sport sau a tine regim, doar prin cateva trucuri simple, care nici nu te trimit cu gandul la efort?

Unii oameni au o silueta de invidiat nu doar pentru ca asa s-au nascut sau pentru ca au mostenit niste gene norocoase. "Se intampla" ca talia lor sa fie mai subtire pentru ca sunt mai dinamici, nu pot sta in loc si fac, inconstient, lucruri care-i ajuta sa ramana in forma.

Nu sta jos daca nu simti neaparat nevoia

Potrivit lui Liz Vaccariello, citata de Yahoo!, simplul refuz de a sta jos, atunci cand se poate, e aur curat, ajutandu-te sa arzi cu 40% mai multe calorii.

Asa ca gandeste-te de doua ori inainte de a te aseza pe scaun, in autobuz sau metrou, mai ales la primele ore ale diminetii, cand nu ai cum sa fii chiar asa de obosit. Mai bine ofera locul altcuiva si bucura-te de zambetul pe care il vei primi in schimb.

Danseaza cat te imbraci

Deschide radioul sau pune-ti castile in urechi cat timp iti vezi de ritualul de dimineata. Simplul gest de a-ti misca mijlocul, cat te speli pe dinti sau te imbraci, te poate scapa de 55 de calorii. In plus, e placut si te energizeaza pentru intreaga zi.

Iar daca tot te plictiseai dimineata, acum vei avea un companion care sa te scoata din rutina. In plus, muzica poate fi schimbata de la o dimineata la alta. Cu alte cuvinte, companionul tau e foarte complex!

Razi!

Seara, dupa o zi extenuanta si stresanta de munca, in care poate ai si muscat din "fructul interzis", ...

papp_istvan_fitness

Locaţie: Cluj Napoca

Mesajde papp_istvan_fitness » Mar Sep 15, 2009 11:53 pm

Fetelor, daca imi permiteti, parerea mea despre diete este foarte rea. O dieta este doar o dieta, si atat. Odata ce nu mai "esti" pe dieta, revii la normal, si cu surplus. Cel mai bine este sa consultati un antrenor personal care are cunostinte si despre cum sa te antrenezi la eficienta maxima si cum sa mananci ca sa traiesti mai mult si sa fii mai sanatoasa.

Va stau la dispozitie. :)
http://www.pappistvanfitness.ro -> Imposibil este doar un cuvant folosit de cei care au incetat sa mai incercer doar odata.

Alatura-te grupului meu Yahoo!
http://health.groups.yahoo.com/group/pa ... n_fitness/

Următorul