Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

:(

Toate avem un ideal de frumusete bine stabilit. Ca sa il atingi trebuie sa ai un regim de alimentatie sanatos si nu in ultimul rand sa fii o persoana activa. Fa schimb de diete si de trucuri de slabire cu noile tale prietene!

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

tina123

Locaţie: bucuresti

:(

Mesajde tina123 » Mar Aug 25, 2009 6:47 pm

Buna! Am si eu o problema , poate stie cineva sa ma ajute cu un sfat daca se poate. Acum o perioada de timp am luat anticonceptionale o perioada de 5 luni si m-am ingrasat in acele 5 luni vreo 10 kg, am renuntat la ele dar nu mai reusesc sa slabesc :( . Am 163 cm si 68 kg : (( ..deprimant stiind k inainte eram mult mai slaba si acuma nu reusesc sa slabesc. O bicicleta de casa este buna pentru miscare ? ce alimente ar trebui oare sa consum ca sa mai slabesc... multumesc

Ana_angel

Mesajde Ana_angel » Mie Aug 26, 2009 10:20 am

cel mai indicat ar fii sa consulti un nutritionist
fiecare organism este diferit si poate ca al tau nu va reactiona la fel ca altele la anumite diete :idea:

dyna22

Mesajde dyna22 » Lun Aug 31, 2009 3:33 pm

Ai putea incepe cu un regim de viata mai sanatos: cel mai important,sa nu sari peste micul dejun,sa mananci mai putin dar mai des,de aprox 5,6 ori pe zi,dupa ora 18 e bine sa nu consumi mai nimic,eventual un fruct,cred ca sti si tu care sunt alimentele "bune",carne alba,legume,fructe,mai putina sare si dulciuri asa ca totul tine de propria ta dorinta de a arata bine si de vointa.Nu vei arata bine constant dc nu iti impui si nu ai grija ce si cat mananci...

iulike

Mesajde iulike » Vin Sep 04, 2009 2:40 pm

dyna22 scrie:Ai putea incepe cu un regim de viata mai sanatos: cel mai important,sa nu sari peste micul dejun,sa mananci mai putin dar mai des,de aprox 5,6 ori pe zi,dupa ora 18 e bine sa nu consumi mai nimic,eventual un fruct,cred ca sti si tu care sunt alimentele "bune",carne alba,legume,fructe,mai putina sare si dulciuri asa ca totul tine de propria ta dorinta de a arata bine si de vointa.Nu vei arata bine constant dc nu iti impui si nu ai grija ce si cat mananci...

Bine spus. As mai avea insa de adaugat ceva: incearca sa-ti faci niste analize sa vezi nivelul hormonilor [pentru ca atata timp cat ai luat anticonceptionale aportul hormonal a fost crescut]. Daca nu e in limitele normale ti se va prescrie un tratament probabil. [Asta asa, ca sa elimini orice cauza] :) Bafta!

papp_istvan_fitness

Locaţie: Cluj Napoca

Mesajde papp_istvan_fitness » Mar Sep 15, 2009 11:51 pm

Fetelor, daca imi permiteti, parerea mea despre diete este foarte rea. O dieta este doar o dieta, si atat. Odata ce nu mai "esti" pe dieta, revii la normal, si cu surplus. Cel mai bine este sa consultati un antrenor personal care are cunostinte si despre cum sa te antrenezi la eficienta maxima si cum sa mananci ca sa traiesti mai mult si sa fii mai sanatoasa.

Va stau la dispozitie. :)
http://www.pappistvanfitness.ro -> Imposibil este doar un cuvant folosit de cei care au incetat sa mai incercer doar odata.

Alatura-te grupului meu Yahoo!
http://health.groups.yahoo.com/group/pa ... n_fitness/

karla2007

Mesajde karla2007 » Joi Sep 17, 2009 8:55 am

Istvan,ai dat copy-paste de ne-ai suprasaturat cu mesajul tau,la fel si pe alte site-uri/forumuri :D .Fii mai inventiv :lol:

papp_istvan_fitness

Mesajde papp_istvan_fitness » Joi Sep 17, 2009 8:56 am

Daca ai sti ce tarziu am ajuns acasa. :lol: :lol:
http://www.pappistvanfitness.ro -> Imposibil este doar un cuvant folosit de cei care au incetat sa mai incercer doar odata.

karla2007

Mesajde karla2007 » Joi Sep 17, 2009 10:01 am

Si daca ai ajuns tarziu nu e o scuza :lol: ,Ia spune-ne ce cunostinte ai,detalii te rugam :D .Multumim.

papp_istvan_fitness

Mesajde papp_istvan_fitness » Joi Sep 17, 2009 10:02 am

Sunt instructor personal certificat de Federatia Romana de Culturism si Fitness. In prezent lucrez de 2 ani la Olympus Wellness Center, Cluj-Napoca. Restul e de gasit pe profil. :)

kaolaoops

Mesajde kaolaoops » Joi Oct 01, 2009 2:33 pm

istvan, linkul furnizat de tine nu fuctioneaza din pacate.

sunt doar eu cu problema asta?

dulceanutza

Mesajde dulceanutza » Joi Noi 26, 2009 2:53 am

Consulta-ti medicul ginecolog, poate ai facut o dereglare hormonala, sau ceva! nu trebuie sa fie neaparat din cauza pastilelor anticonceptionale.
Apoi, gandeste-te la un mod de a face multa miscare, adaugand o dieta usoara si cat de cat sanatoasa.
Din proprie experienta si nu numai, alergand slabesti cel mai bine, si ai mai putea asocia un alt tip de miscare si niste arzatori de grasimi..

dulceanutza

Mesajde dulceanutza » Joi Noi 26, 2009 2:57 am

Iar cat despre acest domn "instructor" care ne orbeste cu linkurile lui neaccesibile, oi fi tu impotriva dietelor, insa conteaza foarte mult si ce mananci. Esti barbat, your luck , la noi lucrurile stau altfel. Cat despre orele de "personal trainer" nu te gandesti ca poate majoritatea persoanelor de aici poate nu si le permit?
.Fata cerea doar o parere, nu reclama.
Puteai sa-i dai un sfat , poate era mai folositor.

pupisori

Mesajde pupisori » Dum Ian 31, 2010 11:48 pm

fiecare-si vede interesul, la fel si instructorul:D

dulceanutza

Mesajde dulceanutza » Lun Feb 01, 2010 10:33 pm

mmm sa zicem ca nu am avut atata dreptate... Un instructor te poate duce pe calea cea buna daca intradevar stie ce face

anna_d

Mesajde anna_d » Dum Feb 07, 2010 4:38 pm

Poate ajuta, dar vrea si bani...

Următorul