Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

cum sa scap de burtica?

Toate avem un ideal de frumusete bine stabilit. Ca sa il atingi trebuie sa ai un regim de alimentatie sanatos si nu in ultimul rand sa fii o persoana activa. Fa schimb de diete si de trucuri de slabire cu noile tale prietene!

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

misshooligan

Locaţie: auschwitz

cum sa scap de burtica?

Mesajde misshooligan » Joi Dec 10, 2009 11:29 pm

hey :) biiiig problem...m-am "pomenit" peste "noapte" cu o burtica de toata frumusetea :lol: serios,mult prea brusc.Ce sa fac sa scap de burtica?mentionez ca sunt foarte lenesa,nu prea fac miscare,mananc ce imi doresc,pentru ca eu pana acum NU MA INGRASAM :cry: + ca vine si un eveniment destul de important saptamana viitoare si singuru lucru de care aveam nevoie era o burta :lol: pls girls...help me :D
Leave me out with the waste
This is not what I do
It's the wrong kind of place
To be thinking of you
It's the wrong time
For somebody new
It's a small crime
And I've got no excuse

malinamih

Re: cum sa scap de burtica?

Mesajde malinamih » Vin Dec 11, 2009 8:12 pm

misshooligan scrie:hey :) biiiig problem...m-am "pomenit" peste "noapte" cu o burtica de toata frumusetea :lol: serios,mult prea brusc.Ce sa fac sa scap de burtica?mentionez ca sunt foarte lenesa,nu prea fac miscare,mananc ce imi doresc,pentru ca eu pana acum NU MA INGRASAM :cry: + ca vine si un eveniment destul de important saptamana viitoare si singuru lucru de care aveam nevoie era o burta :lol: pls girls...help me :D

pai s-a acumulat ce ai mancat pana acum.Eu iti zic sa faci abdomene in 5 serii(deci nu toate asa odata),fara mancare peste ora 8!! :D

melissa.dana

Mesajde melissa.dana » Sâm Dec 12, 2009 3:09 pm

Lacat la gura, daca nu vrei sa te transformi in "Miss Piggy". Si mult sport...Daca nu, asuma-ti consecintele si poate vei gasi un tip care sa se "odihneasca" pe pernutele tale...

ada90

Mesajde ada90 » Mie Dec 16, 2009 8:05 pm

melissa.dana scrie:Lacat la gura, daca nu vrei sa te transformi in "Miss Piggy". Si mult sport...Daca nu, asuma-ti consecintele si poate vei gasi un tip care sa se "odihneasca" pe pernutele tale...

Ce e cu rautatea asta? :evil:

melissa.dana

Mesajde melissa.dana » Mie Dec 16, 2009 9:07 pm

Nu e rautate, poate fi trista realitate...

sarbu_clau

vot

Mesajde sarbu_clau » Vin Dec 18, 2009 5:01 pm

http://www.divahair.ro/concurs/vreau_sa ... alerie/861
fetele ne ajutati si pe noi aici va rgam din suflet

ierdna

Mesajde ierdna » Dum Dec 20, 2009 2:27 pm

un sfat: fara mese dupa ora 5,decat un mar,un ceai,un morcov... si incepi sa faci abdomene!in prima zi faci sa zic 20 de abdomene,seara cu 2 ore inainte de culcare ..iar cu fiecare zi maresti nr de abdomene cu 10,cam asa:

prima seara -20 abdomene
a 2 a seara - 30 andomene
a 3 a seara - 40 abdomene ...sper ca ai inteles

iar la 15 zile(cand ai ajuns la 160 abdomene) incepi sa faci in ordine descrescatoare!

In 2-3 saptamani ai sa vezi ca a disparut colacelul,iar abdomenul tau o sa fie plat si yummy :>:>:> ...bafta

fdaniian

Mesajde fdaniian » Mar Dec 22, 2009 1:15 am

Daca trebuie sa te prezinti bine peste atat de scurt timp, nu ai ce face. Decat sa cumperi o burtiera sau o pereche de chilotei din aceia care subtiaza talia si strang si burta. Se gasesc de cumparat si nu sunt foarte scumpi. Eu mi-am cumparat cu 29 de lei, dar a meritat investitia. Pe termen lung nu trebuie neaparat sa tii diete. Incearca, de exemplu sa te uiti pe youtube.com la filmuletele cu Billy Blanks. Iti poti alege de acolo cateva filmulete cu exercitii pe care sa le faci zilnic, sau macar de 2-3 ori pe saptamana. Mie imi plac pentru ca instructorul explica cum sa faci exercitiile bine, unde trebuie sa simti, ce trebuie sa simti...
Abdomenele nu scad burtica!!! Burtica scade mai repede cu alte exercitii, nu cu abdomene. Incearca, de exemplu, tot pe youtube sa cauti "sparkpeople", care din nou, iti ofera foarte multe sfaturi legate de orice iti doresti.
Bafta!
Eu acum fac tae-bo, exercitii care se fac in general cu muschii abdominali incordati. Iar acest exercitiu are mai mult efect decat abdomenele.

justfashion

Re: cum sa scap de burtica?

Mesajde justfashion » Mar Dec 22, 2009 8:09 pm

abdomene scumpa mea singura solutie..cu cat mai multe..cu atat mai bine.. :) :*

anasoltan

Mesajde anasoltan » Mie Ian 13, 2010 2:58 am

da miscarea ajuta foarte mult, dar in combinatie cu o dieta echilibrata

Tiss

Mesajde Tiss » Mie Ian 13, 2010 11:39 am

Da, miscarea si un regim alimentar echilibrat ar trebui sa ajute, asociate cu rabdare, pentru ca rezultatetele nu pot aparea peste noapte. Insa, daca problema nu se rezolva asa, atunci trebuie sa mergi la medic, pentru ca poate fi expresia unei afectiuni.

anasoltan

Mesajde anasoltan » Joi Ian 14, 2010 10:01 pm

nu se rezolva doar daca e ceva la nivel hormonal, altfel nu vad de ce nu s-ar rezolva

ANDACRISTINA

Mesajde ANDACRISTINA » Joi Ian 14, 2010 10:17 pm

Tratament daca e cazul, altfel hrana echilibrata si sport (abdomene cu precadere). Daca te culci pe o ureche si iti iei doar burtiera, o sa constati cum ti se relaxeaza suncile dupa ce o dai jos...

maryaviorica

Mesajde maryaviorica » Dum Ian 17, 2010 3:11 pm

eu luni am o sapt de cand am inceput sa fac abdomene...in fiecare zi cate 100..incepe sa se vada ceva insa in partea de jos mai am burtik si nu imi place..dar nu renunt..merg mai departe si vreau sa fac zilnic cate 200

soarele_10

Mesajde soarele_10 » Dum Ian 17, 2010 3:30 pm

Eu fac abdomene si mi-am cumparat o centura foarte buna.
Este greu de intretinut un abdomen frumos ,dar nu imposibil..
Sunt curioasa dupa sarcina in cat timp voi reveni la formele initiale :oops:

Următorul