Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Cura de ingrasare.

Toate avem un ideal de frumusete bine stabilit. Ca sa il atingi trebuie sa ai un regim de alimentatie sanatos si nu in ultimul rand sa fii o persoana activa. Fa schimb de diete si de trucuri de slabire cu noile tale prietene!

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

homemade

Cura de ingrasare.

Mesajde homemade » Vin Feb 19, 2010 2:13 pm

Fetelor, ma confrunt cu o problema de cand eram mica.Sunt ff slaba si nu am reusit sa pun nici macar un gram pe mine.Stiu ca mai nou este bine sa fi slab, dar eu sunt mult prea slaba.Am fost la diversi endocrinologi, mi-au facut mai multe analize, printre care ecografie a glandelor endocrine, mi-au iesit perfect ecografiile, mi s-a zis ca nu este nimic in neregula cu mine, mi-au facut si dozarea hormonala si si acolo a fost f bine + toate analizele la sange.In continuare sunt ff slaba si nu stiu ce sa mai fac, pur si simplu.Nu as vrea sa pun mult pe mine, in jur de 5-8, chiar 10 kg.Vitaminele care mi s-au prescris de doctor, nu au nici un efect si credeti ma, am incercat toate vitaminele posibile, Centrum,Supradyne,Cal-C-Vita,Pikovit etc si apoi am trecut pe cure mai naturale, cu polen si ginseng.Nimic nu m-a ajutat, din contra cand iau vitamine, nu mai am pofta de mancare deloc.Nu stiu ce sa ma mai fac.Fac sport ca sa-mi dezvolt musculatura.Mi-ar place sa arat ca Paris Hilton, desi e slaba are un corp superb dar nu imi place de ea ca persoana, plina de fite si inteligenta lipseste cu desavarsire dar repet ca corp e fff frumos, cel putin mie imi place :o As fi foarte recunoscatoare daca m-ati ajuta cu sfaturi, mai ales cele care au reusit sa se ingrase si cam ce retete stiti, pt ca vreau sa le urmez cu strictete, pt ca pana acum m-am apucat dar nu le am urmat cum trebuia :roll: Cam ce ar trebui sa mananc??
PS: am uitat sa va spun, unii medici mi-au prescris pt ingrasare, anticonceptionale , iar altii steroizi dar nu am luat pt ca nu vreau sa imi dau metabolismul peste cap, sa ajung la 200 de kg ci vreau sa ma ingras prin mancare :wink:

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Vin Feb 19, 2010 6:56 pm

Ar trebui sa fii fericita. Probabil esti foarte tanara. Cu timpul, e posibil sa mai pui ceva pe tine, mai ales dupa o nastere.

homemade

Mesajde homemade » Vin Feb 19, 2010 9:55 pm

larissa.maria scrie:Ar trebui sa fii fericita. Probabil esti foarte tanara. Cu timpul, e posibil sa mai pui ceva pe tine, mai ales dupa o nastere.

Da, poate ar trebui sa fiu fericita dar as fi mult mai fericita cu 5-10 kg.Am 20 de ani, sunt destul de tanara :D iti multumesc pt raspuns.

anna_d

Mesajde anna_d » Vin Feb 19, 2010 11:25 pm

Nu cred ca e bine sa te fortezi sa te ingrasi. Pe urma cine stie, poate nu vei mai putea scapa de kg in plus. Se pot intampla multe.

anasoltan

Mesajde anasoltan » Sâm Feb 27, 2010 10:15 pm

ce inaltime ai si cate kg?

roxi_mm

Mesajde roxi_mm » Vin Mar 12, 2010 5:20 pm

Buna,
si eu am aceeasi problema cu tine, nu stiu ce sa mai fac pt k nu se pune nici un gram pe mine si trebuie sa mai iau in jur de 15+/-2 kg pt a ajunge la greutatea normala.Niciodata nu am avut mai mult de 41 de kg la 1.64 dar am slabit de 2 ani din cauzaz stresului si oboselii si acum am am sub 40 .Nici nu manac foarte mult pt k nu am nici pofta de mancare.Poate imi recomanda cineva ceva in acest sens

vanillacream

Mesajde vanillacream » Sâm Mar 13, 2010 1:17 am

roxi_mm scrie:Buna,
si eu am aceeasi problema cu tine, nu stiu ce sa mai fac pt k nu se pune nici un gram pe mine si trebuie sa mai iau in jur de 15+/-2 kg pt a ajunge la greutatea normala.Niciodata nu am avut mai mult de 41 de kg la 1.64 dar am slabit de 2 ani din cauzaz stresului si oboselii si acum am am sub 40 .Nici nu manac foarte mult pt k nu am nici pofta de mancare.Poate imi recomanda cineva ceva in acest sens
roxii....sa fiu sincera...am trecut si eu...prin acest mik fenomen kind nu ai pofta de mincare...daca asa mai kontinuam o perioada.. ajungeam la anorexie...deoarece daca...nu maninci ceva timp...organismul incepe sa consume ..propriele resurse..si eu atunci la ale ,mele 42kg..ce mai ? de unde?...unica scapare a fost sa maninc(cu sila)...chiar daca nu aveam dorinta..si mi-am revenit.....iar tu singura iti poti kontrola acest proces de ingrasare...pina la forma dorita :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: BAFTA....SI PUNE MINA PE LINGURA :D :D :D :D :D

carla_craciun

Mesajde carla_craciun » Joi Mar 25, 2010 9:02 pm

rar auzi de asta

alle_xandra

Mesajde alle_xandra » Vin Mar 26, 2010 8:16 pm

se pare ca exista si fete care doresc sa se ingrase.nu cred ca tb sa fie asa greu.mai greu este sa dai jos:P

gabriela2310b

Locaţie: Chelles

Re: Cura de ingrasare.

Mesajde gabriela2310b » Joi Apr 22, 2010 11:36 am

Ti-as recomanda sa consulti si un nutritionist. in conditiile in care nu ai niciun fel de afectiuni generale care sa determine statusul actual al greutatii tale, cred ca solutia ideala pentru a te ingrasa consta in stabilirea unei diete echilibrate hipercalorice de catre un medic nutritionist :wink:

taarraa

Mesajde taarraa » Joi Apr 22, 2010 10:53 pm

Eu am laut vitamine eurovita pentru o alta problema...si m-am ingrasat ffoarte mult....

gabriela2310b

Mesajde gabriela2310b » Joi Apr 22, 2010 10:54 pm

vitaminele iti dau pofta de mancare, dar daca nu mananci alimente hipercalorice, nu prea te ingrasi

taarraa

Mesajde taarraa » Joi Apr 22, 2010 10:56 pm

gabriela2310b scrie:vitaminele iti dau pofta de mancare, dar daca nu mananci alimente hipercalorice, nu prea te ingrasi

Eu mancam orice...aveam o pofta de mancare teribila...cum nu am avut in viata mea

gabriela2310b

Mesajde gabriela2310b » Joi Apr 22, 2010 10:56 pm

:lol: :P

serra

Mesajde serra » Mie Apr 28, 2010 5:57 pm

cura de ingrasare? :roll:
cine vrea atat de mult sa se ingrase?????

Următorul