Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Cura de ingrasare.

Toate avem un ideal de frumusete bine stabilit. Ca sa il atingi trebuie sa ai un regim de alimentatie sanatos si nu in ultimul rand sa fii o persoana activa. Fa schimb de diete si de trucuri de slabire cu noile tale prietene!

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

christinev

Re: Cura de ingrasare.

Mesajde christinev » Vin Apr 30, 2010 10:13 am

Eu pana acum 1 an eram astenica aproape,aveam 40 de kg la 1.62("noroc" ca nu-s prea inalta),desi mancam orice(doar ca mai putina carne deoarece nu prea-mi place),am luat anticonceptionale vreo 4 luni si m-am ingrasat 5 kg (Dar m-am ingrasat urat),am renuntat la ele deoarece cred ca daca continuam sa mai pun vreun kilogram intram in depresie,desi imi doream foarte tare sa ma ingras,una e sa pui unde vrei tu si alta sa devii dintr-o fata astenica una care nu stie cum sa dea jos celulita.
Dupa ce am lasat anticonceptionalele am dat jos celulita si ce ma deranja,dar nu mai sunt "Ca altadata",adica asa astenica.De mancat mananc la fel,si sport fac la fel(Adica deloc) :oops: :lol:
Acum am vreo 44 de kg,cu unele mici variatii inainte de menstruatie (+1~2kg).
O sa te ingrasi cu timpul,chiar daca pui 1~2 kg pe an,la un moment dat o sa se observe!Si mai ales cum au spus fetele dupa o sarcina.
Eu zic sa ramai asa cum esti ,mai bine slaba decat grasa,atata timp cat nu esti atat de slaba incat sa constituie un pericol pt sanatatea ta,in plus,orice slab e un potential gras :roll:

Am 19 ani

gossip_girl15

Mesajde gossip_girl15 » Joi Mai 13, 2010 9:42 am

am auzit ca 2 lingurite de polen in fiecare dimineata pe stomacul gol te ajuta sa te ingrasi intr`un timp destul de scurt :D

cristina23

Mesajde cristina23 » Joi Oct 28, 2010 9:10 pm

buna fetelor inainte sa raman gravida si eu eram destul de slaba si am incercat cu vitamine,odihna conteaza cel mai mult si o alimentatie corecta,cumnata mea care lucreaza in farmacie mi a recomandat vitamine pt gravide(nu eram gravida atunci)unele am auzit ca s au mai ingrasat cu suplimente pt gravide,nu stiu ce sa zic nu am incercat,dar cred ca depinde si de organism foarte mult.

_VoguE_

Mesajde _VoguE_ » Vin Oct 29, 2010 11:12 am

cred ca inainte de a recurge la o anumita metoda ar trebui sa ne gandim si la efectele negative. si eu sunt slaba insa sunt multumita ca sunt sanatoasa. cel mai bine ar fi sa luam niste vitamine date de medic, sa ne odihnim, sa nu ne mai stresam, sa evitam certurile si sa incercam sa mancam la ore fixe. cel putin 3 mese pe zi si 2-3 deserturi intre mese. si sa mancam sanatos nu sa ne indopam de la fast food ca numai bine nu ne fac produsele de acolo.

gHelena

Mesajde gHelena » Mie Noi 03, 2010 12:00 pm

Faptul ca ai luat atatea feluri de vitamine o sa aiba efecte mai tarziu. In general, persoanele foarte slabute incep sa se ingrase dupa ce nasc un copil. Iti recomand sa nu te mai indopi cu atatea vitamine, sa mananci sanatos, sa practici un sport si in timp vei observa ca organismul tau va suferi unele modificari.
Elena Gherasim

1001articole

Mesajde 1001articole » Lun Dec 23, 2013 1:32 pm

Slabeste in timp record fara cel mai mic efort! Noile noastre produse de slabit sunt 100% naturale si te vor convinge ca trupul sanatos si silueta armonioasa sunt cheia unei vieti fericite. Profita acum de cele mai mici preturi de pe piata! www.1001articole.ro 0730.410.783

Frosty

www.frosty.ro

Mesajde Frosty » Lun Dec 14, 2015 4:52 pm

Frosty.ro topeste kilogramele, dar si preturile! O gama variata de produse te ajuta sa slabesti cat ai clipi! Tonifiezi corpul, combati efectul yoyo, arzi grasimile in mod natural, fara sa te infometezi, fara sa iti afectezi sanatatea http://www.frosty.ro Contact: 0730.410.783

eva311

Mesajde eva311 » Dum Iun 19, 2016 8:57 am

Pastile de slabit - http://greencoffeeplus.ro Am inceput sa iau Cafea verde acum 2 luni de zile, si am slabit deja 12 kilograme.

Anterior