Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Dieta cu mere - sanatate si energie la indemana oricui

Toate avem un ideal de frumusete bine stabilit. Ca sa il atingi trebuie sa ai un regim de alimentatie sanatos si nu in ultimul rand sa fii o persoana activa. Fa schimb de diete si de trucuri de slabire cu noile tale prietene!

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

gHelena

Dieta cu mere - sanatate si energie la indemana oricui

Mesajde gHelena » Dum Oct 10, 2010 12:10 pm

Orice femeie isi doreste sa fie supla si frumoasa pana la adanci batraneti, fara sa apeleze la tratamente costisitoare sau la diete draconice. In acest sens, fiecare dintre noi cauta si nascoceste mereu trucuri pentru a-si potoli foamea sau pentru a se mentine la greutatea ideala. Stiati ca acest lucru este posibil, ba chiar foarte usor de obtinut? Daca vreti sa aflati cum, accesati linkul: http://www.divahair.ro/diete_si_slabire ... diete_mere . Nu-i asa ca nu v-ati gandit vreodata cat de importante sunt merele pentru organismul vostru?
Dragele mele, voi ce la ce metode sanatoase apelati pentru a va rasfata si energiza organismul?
Elena Gherasim

popa.alexandra

Re: Dieta cu mere - sanatate si energie la indemana oricui

Mesajde popa.alexandra » Dum Oct 10, 2010 1:53 pm

Ba chiar m-am gandit deseori la fructe si la cat de bine ma simt cand le consum. Insa, pentru mine, cel mai bun "tratament" este mersul pe jos. Ma simt atat de bine la cursuri si pe intreaga zi cand merg o ora, o ora si jumatate pe jos. :)

anna_d

Mesajde anna_d » Dum Oct 10, 2010 2:43 pm

Asa este, sunt foarte sanatoase merele. :D Sunt bune si ca masti pentru fatza.

elaga

Mesajde elaga » Dum Oct 10, 2010 2:52 pm

Ma straduiesc sa mananc macar un mar zilnic.

gHelena

Mesajde gHelena » Dum Oct 10, 2010 11:53 pm

Din cate vad, fiecare dintre voi are un obicei alimentar sanatos si nu pot decat sa ma bucur. Fetelor, in ritmul asta, o sa ajungem in curand sa dam noi startul celor mai noi si mai sanatoase metode de a fi mereu in forma. Felicitari!
Elena Gherasim

mary_mady

Mesajde mary_mady » Lun Oct 11, 2010 11:10 am

ca tot veni vorba de dieta cu mere eu am auzit ca cele mai recomandate mere pt o dieta sunt merele verzi sau coaja de la mar(acela care nu e verde)sau nu conteaza de mar,numai mar sa fie??

gHelena

Mesajde gHelena » Vin Oct 15, 2010 3:14 pm

Se spune ca, in general, coaja oricarui fruct contine multe vitamine. Insa, asta nu inseamna ca daca obisnuim sa curatam marul sau alt fruct, nu inseamna ca am pierdut vitaminele. Totusi, este bine sa spalam temeinic fructele si sa consumam si coaja, deoarece este o sursa importanta de vitamine si antioxidanti.
Elena Gherasim

popa.alexandra

Mesajde popa.alexandra » Joi Dec 02, 2010 12:58 pm

De obicei, consum fructele, si legumele, uneori, cu tot cu coaja, si vorba ta, Helena, chiar merita. Simt si diferenta intre a consuma in acest fel si...altfel. :)

anna_d

Mesajde anna_d » Joi Dec 23, 2010 4:57 pm

Daca va doriti sa slabiti mai multe kilograme, introduceti otetul de mere in dieta de slabit zilnica astfel: mancati mai multe salate de cruditati si adaugati 2-3 linguri de otet de mere. Veti avea o digestie mai buna, iar stratul adipos se va topi in cateva luni, datorita proprietatilor otetului de mere. De asemenea, inaintea fiecarei mese principale (atat in dieta de slabit, cat si dupa), dizolvati 2 linguri de otet de mere intr-un pahar de apa la temperatura camerei si beti inainte de a incepe felul 1. Otetul de mere va dizolva si colesterolul din sange si nu va ataca stomacul.

1001articole

Mesajde 1001articole » Lun Dec 23, 2013 1:28 pm

Slabeste in timp record fara cel mai mic efort! Noile noastre produse de slabit sunt 100% naturale si te vor convinge ca trupul sanatos si silueta armonioasa sunt cheia unei vieti fericite. Profita acum de cele mai mici preturi de pe piata! www.1001articole.ro 0730.410.783

Frosty

www.frosty.ro

Mesajde Frosty » Lun Dec 14, 2015 4:53 pm

Frosty.ro topeste kilogramele, dar si preturile! O gama variata de produse te ajuta sa slabesti cat ai clipi! Tonifiezi corpul, combati efectul yoyo, arzi grasimile in mod natural, fara sa te infometezi, fara sa iti afectezi sanatatea http://www.frosty.ro Contact: 0730.410.783

eva311

Mesajde eva311 » Dum Iun 19, 2016 8:59 am

Pastile de slabit - http://greencoffeeplus.ro Am inceput sa iau Cafea verde acum 2 luni de zile, si am slabit deja 12 kilograme.