Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

dieta 4kg JOS, intr-o saptamana

Toate avem un ideal de frumusete bine stabilit. Ca sa il atingi trebuie sa ai un regim de alimentatie sanatos si nu in ultimul rand sa fii o persoana activa. Fa schimb de diete si de trucuri de slabire cu noile tale prietene!

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

yousn26

dieta 4kg JOS, intr-o saptamana

Mesajde yousn26 » Vin Oct 15, 2010 11:23 am

Am cautat mereu o cura de slabire RAPIDA ,CU REZULTATE SPECTACULOASE,si de care sa nu ma plictisesc manancand aceleasi lucruri zilnic .Dieta de mai jos mi se pare cea mai usoara din toate cate am incercat(si chiar am incercat multe!!).O scriu(poate multe o stiti deja) in ideea ca poate ii va folosi cuiva.Mie mi se pare gresita ideea ca dupa o cura de slabire rapida pui la loc kilogramele date jos.Asta se intampla atunci cand se abuzeaza de mancare.daca dupa cura de slabire mananci normal,fara dulciuri,fara prajeli,paine si seara sa nu mananci decat ceva usor sunt convinsa ca nu te vei ingrasa la loc.eu am o cura de slabire rapida de 7 zile pe care o tin atunci cand merg la o nunta,o petrecere..atunci cand vreau sa arat mai bine(cu toate ca nu as avea nevoie sa mai slabesc,dar imi place mie sa ma simt mai "usoara") .eu am tinut-o de 3 ori pana acum si mereu am dat 4 kg(verificat pe cantar si pe imbracaminte).in 1 zi mananci 250 g orez fiert,fara sare,fara nimic. A 2 a zi 1kg carne pui fiarta sau gratar,poti sa pui sare dar f putin,si piper.A3a zi 2 kg de fructe(fara banane sau struguri).A4a zi 1 kg peste slab la gratar.A5a zi 2 kg de legume,fereste-te de cartofi,A6a zi poti sa mananci 5 oua fierte tari SAU 1500 ml lapte.A7a zi 700 grame de branza proaspata de vaci. SE BEAU MINIM 2L DE APA ZILNIC ,POTI SA BEI CAFEA INDULCITA CU ZAHARINA,SI NIMIC ALTCEVA IN AFARA DE CELE RECOMANDATE IN ZIUA RESPECTIVA.Eu am putut sa o tin pentru ca de-abia asteptam sa vina ziua urmatoare sa mananc altceva ,si plus ca sunt cantitati mari de alimente.rezultatele se vad din a4a zi.succesc celor care vor sa o incerce. SI ASTEPT PARERILE SI POATE SI REZULTATELE VOASTRE.

anna_d

Re: dieta 4kg JOS, intr-o saptamana

Mesajde anna_d » Vin Oct 15, 2010 11:59 am

5 oua intr-o zi? :shock: Dar e sanatos? Normal e maxim doua oua pe zi... :?

elaga

Mesajde elaga » Vin Oct 15, 2010 2:07 pm

Anna, eu am mancat si 7 oua pe zi. Recunosc ca sunt mare fan. Atata timp cat nu devine un obicei, nu cred sa fie o problema.

gHelena

Mesajde gHelena » Vin Oct 15, 2010 3:04 pm

Desi o dieta fluger, cu rezultate spectaculoase este visul oricarei femei, nu este recomandata, deoarece organismului ii trebuie timp pentru a procesa corect "informatiile" primite. Asadar, eu nu as apela la aceasta dieta, pentru ca a slabi 4 kg intr-o saptamana inseamna si a ma alege cu o piele lipsita de fermitate.
Elena Gherasim

anna_d

Mesajde anna_d » Vin Oct 15, 2010 4:50 pm

Dar poti practica un sport pentru a-ti mentine fermitatea cat timp tii aceasta dieta.

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Vin Oct 15, 2010 6:42 pm

Dar de ce sa nu adoptam un stil de viata sanatos si sa facem sport cu regularitate...de ce doar cand acul cantarului se indreapta catre 100 kg sau cand avem de participat la evenimente importante sa ne mobilizam..ca sa facem 100% celulita sau, si mai rau, sa ne atarne pieile dupa... :mrgreen:

irinaiordache

Mesajde irinaiordache » Sâm Oct 16, 2010 3:25 pm

depinde de fiecare sa reuseasca sa aiba o alimentatie echilibrata..la mine a depins de nivelul de stres. la vechiul job ajunsesem sa mananc doar seara si m-am ingrasat vreo 6kg:( dupa ce m-am mutat si linistit s-a reglat singur organismul

yousn26

Mesajde yousn26 » Dum Oct 17, 2010 12:54 am

parerile sunt impartite,normal.Eu de exemplu consider ca daca tii o cura de slabire in timp,e posibil sa-ti pierzi din ambitie,sa cedezi pentru ca nu vezi rezultatele imediat,te descurajeaza sa vezi ca intr-o saptamana cantarul arata cu 300 g mai putin.Daca tii o cura de slabire rapida,sa pierzi 4 kg intr-o saptamana,te motiveaza si chiar nu mai ai pofta de mancare,vrei sa slabesti mai mult.Si dupa aia poti sa tii o cura de slabire cu un stil de viata sanatos.Important ca ai scapat de primele kg repede.Asta e parerea mea.

alexyab

Mesajde alexyab » Dum Oct 17, 2010 12:58 am

Eu mananc si seara la ora 23/24, dar dimineata cand ma trezesc sar coarda jumatate de ora.( pe hol , ca acolo nu am ce darama)....si nu pun un gram... :D

dana68

Mesajde dana68 » Dum Oct 17, 2010 9:41 pm

alexyab scrie:Eu mananc si seara la ora 23/24, dar dimineata cand ma trezesc sar coarda jumatate de ora.( pe hol , ca acolo nu am ce darama)....si nu pun un gram... :D

:lol: Bine-ar fi sa locuiesti la casa si sa n-ai vecini un nivel mai jos!!!!O jumatate de ora coarda :lol: :lol: :lol: :lol: cam neplacut pentru ei!
"Lumina lumineaza in intuneric, si intunericul n-a biruit-o."

alexyab

Mesajde alexyab » Mar Oct 19, 2010 3:57 pm

dana68 scrie:
alexyab scrie:Eu mananc si seara la ora 23/24, dar dimineata cand ma trezesc sar coarda jumatate de ora.( pe hol , ca acolo nu am ce darama)....si nu pun un gram... :D

:lol: Bine-ar fi sa locuiesti la casa si sa n-ai vecini un nivel mai jos!!!!O jumatate de ora coarda :lol: :lol: :lol: :lol: cam neplacut pentru ei!

Locuiesc la bloc, etajul 2...dar deocamdata nu s-a plans nimeni...Si eu suport o gramada ....

gHelena

Mesajde gHelena » Vin Oct 22, 2010 11:24 am

eli_mihai scrie:eu am ceva mai multe kilograme in plus si ma gandesc serios sa incerc aparatul eximia ca sa scap si de kilogramele nedorite si de celulita in acelasi timp.am vazut reportajul acela pe acasa cu tipa care a slabit 10 kilograme cu ajutorul aparatului eximia

Aceste reportaje nu sunt decat simpla publicitate. Sa fim serioase, stie toata lumea ca de celulita scapam foarte greu, si doar cu ajutorul ceaiurilor si al sportului. In goana dupa silueta uitam ca nu tot ce zboara se mananca.
Ai incercat dieta cu mere? http://www.divahair.ro/diete_si_slabire ... diete_mere
Elena Gherasim

sunny.days

Mesajde sunny.days » Sâm Oct 23, 2010 1:06 am

Parerea mea e ca sportu-i de baza in oricare regim de slabire/celulita. Fara el toate merg ff greu, si n-ai cum sa topesti grasimile asa, ca prin farmec :lol:
http://verze.ro
simtul umorului nu a murit!

irinaiordache

Mesajde irinaiordache » Dum Ian 09, 2011 12:26 am

sunny.days scrie:Parerea mea e ca sportu-i de baza in oricare regim de slabire/celulita. Fara el toate merg ff greu, si n-ai cum sa topesti grasimile asa, ca prin farmec :lol:

Daaaa, si cateva ore pe saptamana la sala, asa cum am inceput eu iar :D

sunny.days

Mesajde sunny.days » Mar Ian 11, 2011 2:46 pm

Exact :wink: , altfel, e chiar doar vis sa poti slabi 4 kg intr-o singura saptamana... :lol:
http://verze.ro
simtul umorului nu a murit!

Următorul