Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

dieta 4kg JOS, intr-o saptamana

Toate avem un ideal de frumusete bine stabilit. Ca sa il atingi trebuie sa ai un regim de alimentatie sanatos si nu in ultimul rand sa fii o persoana activa. Fa schimb de diete si de trucuri de slabire cu noile tale prietene!

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

vampiresoule

Re: dieta 4kg JOS, intr-o saptamana

Mesajde vampiresoule » Mar Ian 11, 2011 5:13 pm

Buna fetelor, am si eu o problema cu greutate.As vrea sa slabesc pana la vara cel putin 10 kg.Am tinut la cure de mia iesit pe ochii, sport fac dar prin casa din cauza zonei unde locuiesc, nu pot iesi la fuga pt ca sunt o gramada de masini care circula si nu prea sunt trotuare(desi sunt in strainatate), asa ca decat sa ma loveasca o masina fac exercitii in casa.Acum doua luni, am trecut de la marimea xl la l, nu va zic ce happy am fost, dar mia disparut toata fericirea cand o matusa de a mea, intr/o zi dupa Craciun(desi de sarbatori nu am pus nici un gram pe mine) imi spune cu *mare drag* vai da fa ceva si slabeste ca nu/mi place cum areti...Mia cazut ceru in cap...asa prost m/am simtit.Acum am o greutate de 66-67 kg la 170 de cm.As vrea sa am din nou 58-59 cum aveam o data.Ma ajuta careva cu ceva sfaturi?

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Mar Ian 11, 2011 10:46 pm

Las-o-n pace pe matusa...n-ai cum s-arati rau...si depinde acum cati ani ai avut 58 de kg...si de cati ani ai acum.. :mrgreen: .

vampiresoule

Mesajde vampiresoule » Mie Ian 12, 2011 3:02 pm

larissa.maria scrie:Las-o-n pace pe matusa...n-ai cum s-arati rau...si depinde acum cati ani ai avut 58 de kg...si de cati ani ai acum.. :mrgreen: .

pai acus trei ani aveam 19 ani si acum am 22...

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Mie Ian 12, 2011 4:03 pm

Uaaaau, cam mult ai luat in 3 ani... :roll: ...dar nu dispera...manca echilibrat din toate, la ore potrivite si fa mult sport...esti tanara, arderile sunt bune, asa ca , succes...nu astepta insa minuni in 3-4 saptamani....scaderea lenta in greutate nu conduce la dezechilibre... :)

vampiresoule

Mesajde vampiresoule » Mie Ian 12, 2011 5:38 pm

problema mea nu se reduce doar aici, am niste disfunctii hormonale si datorita lor aveam diferente mari de greutate, adica acuma eram slaba in cateva luni iar puneam de la 10 kg in sus pe mine...dar sunt acuma sub tratament si vad ca am inceput de ceva luni sa scad in greutate fara ca sa mai pun ceva pe mine, sincer de sarbatori cand la o adica toata lumea se ingrasa eu am slabit.pt am am avut grija sa nu mananc mult si alandala tot ce imi cade la mana.multumesc frumos de sfaturi, ai fost foarte dragutza.

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Mie Ian 12, 2011 8:30 pm

Sa stii ca si eu am avut problemele tale, dar mi-am impus acum multi ani un stil de viata echilibrat....si fac sport constant de vreo 15 ani incoace... :)

vampiresoule

Mesajde vampiresoule » Mar Apr 26, 2011 4:18 pm

larissa.maria scrie:Sa stii ca si eu am avut problemele tale, dar mi-am impus acum multi ani un stil de viata echilibrat....si fac sport constant de vreo 15 ani incoace... :)

de cateva luni bune, fac sport(evident tot in casa) mai daram una alta, noroc ca nu se sparg.Am reusit sa slabesc, datorita anticonceptionalelor(asupra organismului meu au un efect invers), a sportului si a dietei echilibrate.Nu as vrea sa exagerez dar in cam 4 luni am slabit cam 6-7 kg.

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Mar Apr 26, 2011 11:24 pm

E OK...o sa arati super la final... :!:

vampiresoule

Mesajde vampiresoule » Mie Apr 27, 2011 4:44 pm

larissa.maria scrie:E OK...o sa arati super la final... :!:

mersi, larisa

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Joi Apr 28, 2011 9:56 pm

E o noua teapa... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Joi Mai 05, 2011 7:48 am

Eu zic sa continui cu stiulul de viata sanatos si cu sportul :) ...vei vedea ca si dupa 1-2 copii si 30 de ani impliniti vei slabi atat cat vei dori :) ...totul e sa te tii de acest stil de viata....si sa ai rabdare....rezultatele se vad dupa jumatate de an...cat despre "minunile" de slabit, sunt apa de ploaie...se mizeaza pe credulitate si parerea proasta pe care unele femei o au despre propriile persoane... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

bebe83a

Mesajde bebe83a » Mar Oct 25, 2011 5:34 pm

eu nu sunt d acord cu dieta ta,in primul rand k orezul ingrasa nu slabeste,iar u ai exclus din dieta ta strugurii iar acestia ajuta sa slabesti,cred k depinde f mult d organismlul fiecaruia

GeorgianaBB

Mesajde GeorgianaBB » Mar Apr 03, 2012 6:34 pm

Interesanta ideea ce a sari coarda dimineata. Nu am incercat, dar merita sa vad care sunt rezultatele. Eu momentan merg la sala, iau slim&fit si urmez dieta data de nutritionist.:)

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Mie Apr 04, 2012 8:21 am

Si eu merg la sala, de vreo 15 ani, constant, nu iau nicio pilula careia i se face reclama, ca nu-si are rostul (decat sa subtieze buzunarele credulilor), ma straduiesc sa mananc echilibrat si sunt OK...nu arat top model, dar ma simt bine in pielea mea...iar multumirea vine din interior... :mrgreen:

GeorgianaBB

Mesajde GeorgianaBB » Joi Apr 19, 2012 4:46 pm

Intr-adevar, multumirea vine din interior, dar cand mergi la un medic si-ti recomanda anumite suplimente naturale, esti tentat sa le incerci si cand vezi ca dau rezultate, vrei sa continui pana ajungi la kilogramele dorite.Dar, categoric si eu sunt pentru a face miscare, fie alergare , fie mers la sala.:)

AnteriorUrmătorul