Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Slabeste inteligent!

Toate avem un ideal de frumusete bine stabilit. Ca sa il atingi trebuie sa ai un regim de alimentatie sanatos si nu in ultimul rand sa fii o persoana activa. Fa schimb de diete si de trucuri de slabire cu noile tale prietene!

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

oanasava

Slabeste inteligent!

Mesajde oanasava » Mar Noi 09, 2010 2:03 am

eu am ales sa apelez la profesionisti cand am decis sa slabesc. Si am ales un centru specializat in slabire. Este primul din Romania. Am reusit sa dau jos 15 kilograme in 2 luni. Am fost la un eveniment la ei, am ales un pachet promotional, cu un pret unic, numai un seara aceea si am facut o reducere enorma, de altfel nu imi permiteam fara discountul special. Am vazut ca au maine acelasi gen de eveniment. Daca sunteti curioase, da-ti un reply. :D

gHelena

Re: Slabeste inteligent!

Mesajde gHelena » Mar Noi 09, 2010 3:08 pm

In primul rand, corect este "dati" si nu "da-ti". In al doilea rand, a slabi 15 kg in 2 luni mi se pare sanatos, ci mai mult o schimbare fortata. Cred ca metodele cele mai bune pentru a slabi sunt dietele naturale, care iti garanteaza atat o silueta de invidiat cat si o sanatate nestirbita.
Elena Gherasim

anesya

Mesajde anesya » Mar Noi 09, 2010 6:20 pm

In primul rand, corect este "a slabi 15 kg in 2 luni nu mi se pare sanatos" si nu "a slabi 15 kg in 2 luni mi se pare sanatos"...daca tot vezi paiul din ochiul altuia si nu vezi barna din ochiul tau. In al doilea rand, indiferent de metoda, felicitarile mele pt. Oana ca a reusit sa slabeasca! Nu reuseste oricine performanta asta, si fiecare are propriile metode de slabit, nu se potriveste la fiecare aceeasi metoda. Eu, de exemplu reusesc prin scaderea cantitatii mancate, nu atat prin ce mananc. Adica pot manca si ciocolata, si carne, dar cate putin din fiecare. Si, sigur, apa e foarte importanta.

anna_d

Mesajde anna_d » Mar Noi 09, 2010 8:17 pm

Daca a avut nevoie si a reusit sa slabeasca mult intr-un timp scurt, bravo ei. :)

popa.alexandra

Mesajde popa.alexandra » Mie Noi 10, 2010 1:33 pm

lucicarabas scrie: Eu, de exemplu reusesc prin scaderea cantitatii mancate, nu atat prin ce mananc. Adica pot manca si ciocolata, si carne, dar cate putin din fiecare. Si, sigur, apa e foarte importanta.

Sunt (foarte) de acord cu mancarea oricarui aliment, a orice iti place dar in cantitati reduse. Se petrec doua lucruri deodata: ramai multumita si iti este si tie mai bine. :)

gHelena

Mesajde gHelena » Joi Noi 11, 2010 4:29 pm

lucicarabas scrie:In primul rand, corect este "a slabi 15 kg in 2 luni nu mi se pare sanatos" si nu "a slabi 15 kg in 2 luni mi se pare sanatos"...daca tot vezi paiul din ochiul altuia si nu vezi barna din ochiul tau. In al doilea rand, indiferent de metoda, felicitarile mele pt. Oana ca a reusit sa slabeasca! Nu reuseste oricine performanta asta, si fiecare are propriile metode de slabit, nu se potriveste la fiecare aceeasi metoda. Eu, de exemplu reusesc prin scaderea cantitatii mancate, nu atat prin ce mananc. Adica pot manca si ciocolata, si carne, dar cate putin din fiecare. Si, sigur, apa e foarte importanta.

Nu era vorba de paiul din ochiul altuia, ci de faptul ca trebuie sa scriem corect. Nu era o remarca rautacioasa, ci doar am atras atentia, pentru ca data viitoare cand va face aceasta greseala e posibil sa fie intr-un context mult mai important decat acesta. Asadar, intentia mea a fost una pozitiva. In ceea ce priveste slabitul, cred ca aici e marea problema: vrem sa slabim, indiferent de metode. De asta tot mai multe persoane sufera de anorexie sau au un metabolism dat peste cap.
Elena Gherasim

alinbaci

Mesajde alinbaci » Vin Noi 12, 2010 2:10 pm

anna_d scrie:Daca a avut nevoie si a reusit sa slabeasca mult intr-un timp scurt, bravo ei. :)

Dar dupa ce te lasi de cura de slabit, ce faci? Te ingrasi la loc si mai pui si ceva peste.
Cel mai greu este sa te mentii. Intra pe www.dieta-ta.ro si afla toate secretele. Pe mine m-a ajutat sa slabesc 20 kg in 6 luni dupa care nu am mai pus la loc nici un gram. Atenti cura am tinut-o acum 4 ani. Succes! :)

popa.alexandra

Mesajde popa.alexandra » Joi Dec 02, 2010 12:31 pm

Ma bucur sa observ ca mai exista si persoane cu vointa de fier folosita pentru propriul lor bine. Luati aminte, fetelor!

Floricica

Mesajde Floricica » Joi Ian 13, 2011 11:10 pm

Cine a deschis topicul si l-a numit "slabeste inteligent" - cred ca a stiut la ce se refera. Termenul privind "slabirea inteligenta" nu este prea cunoscut, decat in special celor care lucreaza in domeniul wellness si care stiu ce inseamna "nutritie celulara inteligenta".
Slabirea nu trebuie facuta dupa ureche - "am auzit eu ca produsul X e bun, hai sa incerc si eu sa vad daca slabesc". Nu ne jucam si nu "incercam" pe propria piele si propria sanatate, de aceea este bine ca alegerea pe care o facem, sa fie facuta dupa ce ne documentam temeinic, dupa ce vedem rezultate concludente si mai ales rezultate care se mentin in timp. In plus, nimic nu este universal valabil ci totul trebuie personalizat functie de organismul si problemele fiecaruia.
Poate ca informatiile de mai jos va vor fi de folos:

http://www.wellness-magazin.ro/rezultate-slabire

Bafta tuturor!

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Joi Ian 13, 2011 11:19 pm

Ei, ca sa vezi...minciuna Herbalife...nu numai ca nu slabesti de la porcariile astea, dar poti sa te trezesti si cu efectul contrar... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Floricica

Mesajde Floricica » Joi Ian 13, 2011 11:29 pm

Ok, fiecare are dreptul la o opinie, indiferent ca este pro sau contra a ceva.
Dar opiniile se sustin cu argumente si cred ca nu numai eu ci si alti vizitatori ai acestui forum, dorim sa stim concret care sunt aceste efecte. Dar nu la modul "am auzit eu pe cineva ca...", ci lucruri demonstrabile si persoane in cauza.
Asteptam.

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Vin Ian 14, 2011 9:41 am

Sunt destule persoane care au luat teapa...de aceea nu mai aveti vanzari si ati fost trimisi la racolat clienti pe net... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

vampiresoule

Mesajde vampiresoule » Mar Ian 18, 2011 1:32 pm

larissa.maria scrie:Ei, ca sa vezi...minciuna Herbalife...nu numai ca nu slabesti de la porcariile astea, dar poti sa te trezesti si cu efectul contrar... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

am incercat si eu ceva produse de slabit de la herbalife..am slabit cateva kg dar nu cate as fi vrut eu, ca dupa sa le pun inapoi(vorbesc de acum 4-5 ani)...nu va zic ce foame a trebuit sa indur pe parcursul -tratamentului-...si companiile acestea de gen multilevel sunt o porcarie, cel putin din punctul meu de vedere, ca si consultat trebuie sa ai multe vanzari, preturile sunt uneori piperate si calitate =0. :mrgreen:

Floricica

Mesajde Floricica » Sâm Ian 29, 2011 10:53 am

vampiresoule scrie:am incercat si eu ceva produse de slabit de la herbalife..am slabit cateva kg dar nu cate as fi vrut eu, ca dupa sa le pun inapoi(vorbesc de acum 4-5 ani)...nu va zic ce foame a trebuit sa indur pe parcursul -tratamentului-...si companiile acestea de gen multilevel sunt o porcarie, cel putin din punctul meu de vedere, ca si consultat trebuie sa ai multe vanzari, preturile sunt uneori piperate si calitate =0. :mrgreen:

In primul rand tin sa spun ca rezultatele obtinute cu produsele Herbalife sunt atipice (ca si cu alte produse dealtfel), functie de fiecare persoana in parte, de sex, de varsta, de alte probleme pe care le are. Si in plus, nu este vorba de "cate kg ai vrut tu" sa slabesti, ci de cate kg TREBUIE sa slabesti pentru a ajunge la greutatea optima organismului tau, greutate care de stabileste in urma unor masuratori.

In al doilea rand nu aveai cum sa faci foamea atata vreme cat ti se recomanda sa mananci trei mese pe zi plus doua gustari, cat ti se recomanda o perioada de timp pentru acest program, plus aceeasi perioada de timp pentru un program de mentinere, tocmai pentru ca organismul sa se obisnuiasca cu greutatea optima pe care trebuie sa o aiba si pe care ai atins-o, sa o memoreze si sa o pastreze in timp, altfel el tinde sa ajunga din nou la ceea ce stie, adica la greutatea pe care a avut-o anterior.

Problema este alta, ori nu ai avut un consultant serios care sa-ti dea toate aceste detalii si multe altele si nu te-a monitorizat corespunzator pe toata durata programului, ori tu nu ai avut suficienta incredere de la inceput in ceea ce poti obtine si nu ai tinut programul corect.

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Mar Feb 08, 2011 1:52 pm

Ce ma plictisesc reclamele prea insistente....

Următorul