Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Slabeste inteligent!

Toate avem un ideal de frumusete bine stabilit. Ca sa il atingi trebuie sa ai un regim de alimentatie sanatos si nu in ultimul rand sa fii o persoana activa. Fa schimb de diete si de trucuri de slabire cu noile tale prietene!

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

vampiresoule

Re: Slabeste inteligent!

Mesajde vampiresoule » Vin Mar 25, 2011 12:11 pm

Eu am tinut curat de slabire intocmai cum mi-a spus consulentul.Am primit atunci ceva pastile care tineau loc de o masa si ceva shake(parf cu gust de banane care trebuia amestecat cu apa sau lapte degresat).Practic masa de pranz ce era mai consistenata, in rest eram un regim foarte strict.Intr-o luna am slabit 3-4 kg, nu ma asteptam la minuni ce-i cert, dar am renuntat dupa o luna ca eram cu foamnea in gat si cu bani aruncati, platisem foarte mult pe produsele respective de la herbalife, intr-adevar am slabit, dar asa regim puteam tine si eu.Doar se gasesc pe net tot felul de retete *minunate* si foarte variate care cica ajuta.Prefer sa fac sport si sa am un regim alimetar variat si fara abuzuri de nici un tip. :D

mary_mady

Mesajde mary_mady » Lun Mar 28, 2011 2:38 pm

vampiresoule scrie:Eu am tinut curat de slabire intocmai cum mi-a spus consulentul.Am primit atunci ceva pastile care tineau loc de o masa si ceva shake(parf cu gust de banane care trebuia amestecat cu apa sau lapte degresat).Practic masa de pranz ce era mai consistenata, in rest eram un regim foarte strict.Intr-o luna am slabit 3-4 kg, nu ma asteptam la minuni ce-i cert, dar am renuntat dupa o luna ca eram cu foamnea in gat si cu bani aruncati, platisem foarte mult pe produsele respective de la herbalife, intr-adevar am slabit, dar asa regim puteam tine si eu.Doar se gasesc pe net tot felul de retete *minunate* si foarte variate care cica ajuta.Prefer sa fac sport si sa am un regim alimetar variat si fara abuzuri de nici un tip. :D

Si eu tot aceasta dieta am tinut, cel mai mult mi-e ciuda de banii care i-am dat..... :( :( :(

vampiresoule

Mesajde vampiresoule » Lun Mar 28, 2011 4:06 pm

Si eu tot aceasta dieta am tinut, cel mai mult mi-e ciuda de banii care i-am dat..... :( :( :([/quote]
din greseli invatam...

mary_mady

Mesajde mary_mady » Joi Mar 31, 2011 3:53 am

asa-i,asta fie cea mai mare pierzanie a noastra banii dat lui "herballife"... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Eu nu am cum sa alerg asa ca m-am apucat de mers pe rolle,feciormiu cu bicicleta si eu cu rolele facem intrecere........e si distractiv si faci si miscare in acelasi timp.......:*:*:* :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :?:

ramonagh

Mesajde ramonagh » Lun Mai 09, 2011 12:40 pm

Pe data de 12 mai apare prima carte a lui Menci cu Gazeta Sporturilor. Va fi o serie de 7 carti, dar aceasta prima carte Menci va vorbi despre adevarul in alimentatia romanilor. Ce alimente consideram noi a fi sanatoasesi la ce ar trebui sa renuntam in materie de obiceiuri nesanatoase. Noi avem tendinta la o reteta sa mai adaugam cate ceva si transformam mereu masa intr-una neanatoasa. Este interesanta cartea. Abia astept, o sa strang toata colectia de la Gazeta.

vampiresoule

Mesajde vampiresoule » Joi Mai 12, 2011 9:19 am

nu cred ca trebuie sa vina nu stiu care medic sau persoana care se crede ALA CARE STIE TOT si sa ne arunce cartile lor pe gat, noi romanii nu este ca nu stim sa mancam sanatos, dar de multe ori in lipsa timpului gatesti ce pica, uneori apelezi si la semipreparate.Cred ca toate stim sa gatim sanatos si sa mancam ca atare, fara sa vina nu stiu cine sa ne zica unde gresim si ce sa mancam.

alexandra890

Mesajde alexandra890 » Joi Mai 12, 2011 2:57 pm

vampiresoule scrie:nu cred ca trebuie sa vina nu stiu care medic sau persoana care se crede ALA CARE STIE TOT si sa ne arunce cartile lor pe gat, noi romanii nu este ca nu stim sa mancam sanatos, dar de multe ori in lipsa timpului gatesti ce pica, uneori apelezi si la semipreparate.Cred ca toate stim sa gatim sanatos si sa mancam ca atare, fara sa vina nu stiu cine sa ne zica unde gresim si ce sa mancam.

nu cred ca ideea e sa ne arate cu degetul in mod dojenitor unde gresim, ci doar sa ne puna la dispozitie niste sfaturi care sa ne ajute. Eu una am luat azi prima carte din colectia doctorului Menci care vine cu Gazeta Sporturilor si mi se pare foarte interesanta. In teorie toata lumea stie cum sa manance sanatos, dar sa stii ca in carte sunt niste tips&tricks care chiar te ajuta sa pui in practica un mod de viata bazat pe o alimentatie corecta.

1001articole

Mesajde 1001articole » Lun Dec 23, 2013 1:22 pm

Slabeste in timp record fara cel mai mic efort! Noile noastre produse de slabit sunt 100% naturale si te vor convinge ca trupul sanatos si silueta armonioasa sunt cheia unei vieti fericite. Profita acum de cele mai mici preturi de pe piata! www.1001articole.ro 0730.410.783

Frosty

www.frosty.ro

Mesajde Frosty » Lun Dec 14, 2015 4:55 pm

Frosty.ro topeste kilogramele, dar si preturile! O gama variata de produse te ajuta sa slabesti cat ai clipi! Tonifiezi corpul, combati efectul yoyo, arzi grasimile in mod natural, fara sa te infometezi, fara sa iti afectezi sanatatea http://www.frosty.ro Contact: 0730.410.783

eva311

Mesajde eva311 » Dum Iun 19, 2016 8:53 am

Pastile de slabit - http://greencoffeeplus.ro Am inceput sa iau Cafea verde acum 2 luni de zile, si am slabit deja 12 kilograme.

Anterior