Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Dieta de la NATURHOUSE

Toate avem un ideal de frumusete bine stabilit. Ca sa il atingi trebuie sa ai un regim de alimentatie sanatos si nu in ultimul rand sa fii o persoana activa. Fa schimb de diete si de trucuri de slabire cu noile tale prietene!

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

Aurelia.eu

Dieta de la NATURHOUSE

Mesajde Aurelia.eu » Mar Mai 15, 2012 12:15 am

Buna seara! Am deschis un topic nou deoarece de azi am inceput sa tin o dieta.Astazi am fost la un cabinet, Naturhouse se numeste, unde mi-a facut o dieta in functie de greutatea pe care o am, si mi-a prescris anumite pastilute si ceaiuri. Acum am 80,8 kg iar greutatea la care vreau sa ajung e de 68, 70 kg. Sper sa dea rezultate si sa merite efortul depus.
Am auzit destul de multe persoane care au reusit sa slabeasca folosind dieta de aici, ba chiar si fratele si cumnata mea au reusit.
Este destul de costisitor,in sensul ca pe niste pastilute, niste fiole care se dizolva intr-un litru de apa si un ceai, am platit 34 E. (eu locuiesc in Spania)
Doctorita mi-a zis ca intr-o saptamana ar trebui sa se vada rezultate reale.
Acum ma duc sa culc fetita, maine daca am timp, am s apostez si dieta pentru cine este interesat.
Sper sa functioneze.
Noapte buna tuturor!!!!

larissa.maria

Re: Dieta de la NATURHOUSE

Mesajde larissa.maria » Dum Mai 20, 2012 9:30 am

Aurelia.eu scrie:Buna seara! Am deschis un topic nou deoarece de azi am inceput sa tin o dieta.Astazi am fost la un cabinet, Naturhouse se numeste, unde mi-a facut o dieta in functie de greutatea pe care o am, si mi-a prescris anumite pastilute si ceaiuri. Acum am 80,8 kg iar greutatea la care vreau sa ajung e de 68, 70 kg. Sper sa dea rezultate si sa merite efortul depus.
Am auzit destul de multe persoane care au reusit sa slabeasca folosind dieta de aici, ba chiar si fratele si cumnata mea au reusit.
Este destul de costisitor,in sensul ca pe niste pastilute, niste fiole care se dizolva intr-un litru de apa si un ceai, am platit 34 E. (eu locuiesc in Spania)
Doctorita mi-a zis ca intr-o saptamana ar trebui sa se vada rezultate reale.
Acum ma duc sa culc fetita, maine daca am timp, am s apostez si dieta pentru cine este interesat.
Sper sa functioneze.
Noapte buna tuturor!!!!

Si eu iti spuneam tot asa, ca sa iau banii de pe tine... :mrgreen: :mrgreen:
Sa iti misti fundul la sport nu te-ai gandit? Era mai putin costisitor si avea si efect... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Aurelia.eu

Mesajde Aurelia.eu » Lun Mai 21, 2012 8:34 pm

Pai mi-as misca fundul sa fac sport si exercitii fizice, dar nu am deloc timp, asta e marea problema,nu stiu cat de mult ai intelege tu lucrul asta, oricum se vad deja rezultatele dietei,am pierdut deja 2 kg.

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Mar Mai 22, 2012 7:03 am

Aurelia.eu scrie:Pai mi-as misca fundul sa fac sport si exercitii fizice, dar nu am deloc timp, asta e marea problema,nu stiu cat de mult ai intelege tu lucrul asta, oricum se vad deja rezultatele dietei,am pierdut deja 2 kg.

Daca vrei cu adevarat, se gaseste si timp...si slabesti si frumos...altfel, o sa-ti atarne pielea celulitica si ce folos ca esti slaba... :D

narcis1983

Mesajde narcis1983 » Vin Iun 29, 2012 9:33 am

buna ziua si eu am tinut aceasata porcarie de dieta de la natur house timp de o luna si jumatate ,nu am slabit nici un gram si m-am ales cu o internare in spital de cea mai mare frumusetea .Am fost la cabinetul din prahova de unde apartin si asa numita doctora habar nare sa explice catusi de putin un lucru elementar.ASA CA OAMENI BUNI FITI ATENTI CAND FACETI ACEST PAS DE A SLABI NU ESTE DE JOACA STIU CA NU ESTE SANATOS SA AI KG IN PLUS DAR NICI SA FI INSELAT DE ASEMENEA HOTI NNOROCITI

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Vin Iun 29, 2012 3:43 pm

narcis1983 scrie:buna ziua si eu am tinut aceasata porcarie de dieta de la natur house timp de o luna si jumatate ,nu am slabit nici un gram si m-am ales cu o internare in spital de cea mai mare frumusetea .Am fost la cabinetul din prahova de unde apartin si asa numita doctora habar nare sa explice catusi de putin un lucru elementar.ASA CA OAMENI BUNI FITI ATENTI CAND FACETI ACEST PAS DE A SLABI NU ESTE DE JOACA STIU CA NU ESTE SANATOS SA AI KG IN PLUS DAR NICI SA FI INSELAT DE ASEMENEA HOTI NNOROCITI

Esti convins ca era medic? In ziua de azi, orice tzatza intrata in MLM si care citeste si apoi recita o fitzuica din care nu a priceput nimic, se da drept doctor, consultant, etc...fitzi atentzi, oameni buni, ca nu tot ce zboara se mananca... :wink:

Aurelia.eu

Mesajde Aurelia.eu » Mar Iul 03, 2012 11:29 pm

Nu stiu exact ce dieta ai tinut tu data de cei de la Natur house de ai ajuns pana la urma sa fii internat in spital. Eu am o dieta bazata pe legume, fructe, carne slaba, peste, si merge destul de bine pana acum. Carbohidrati pot manca doar la masa de pranz (paine, cartofi, orez, paste, etc.) Sunt 3 mese principale pe zi, si 2 gustari (intre mese).Acum cred ca am intrat intr-o perioada de rapaos, deocamdata stagnez la 75 kg, dar nu renunt.Sper sa am ambitie in continuare si sa ajung la 69-70 kg.
Chiar mi-am facut si niste analize pt ca aveam retentie de apa (am vrut sa vad cauza) si au iesit foarte bune.
Mie aceasta doctorita imi explica absolut orice, chiar imi si explica anumite retete, iar in fiecare saptamana, am cate 2 zile consecutive sau nu, cand trebuie sa schimb un pic dieta pt a depurifica organismul. Imi trebuie in continuare multa ambitie, pt ca sunt tentatii mereu, si cateodata recunosc ca cedez.

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Mie Iul 04, 2012 6:49 am

Aurelia.eu scrie:Nu stiu exact ce dieta ai tinut tu data de cei de la Natur house de ai ajuns pana la urma sa fii internat in spital. Eu am o dieta bazata pe legume, fructe, carne slaba, peste, si merge destul de bine pana acum. Carbohidrati pot manca doar la masa de pranz (paine, cartofi, orez, paste, etc.) Sunt 3 mese principale pe zi, si 2 gustari (intre mese).Acum cred ca am intrat intr-o perioada de rapaos, deocamdata stagnez la 75 kg, dar nu renunt.Sper sa am ambitie in continuare si sa ajung la 69-70 kg.
Chiar mi-am facut si niste analize pt ca aveam retentie de apa (am vrut sa vad cauza) si au iesit foarte bune.
Mie aceasta doctorita imi explica absolut orice, chiar imi si explica anumite retete, iar in fiecare saptamana, am cate 2 zile consecutive sau nu, cand trebuie sa schimb un pic dieta pt a depurifica organismul. Imi trebuie in continuare multa ambitie, pt ca sunt tentatii mereu, si cateodata recunosc ca cedez.

Unii au darul de a spune banalitati astfel incat sa para savanterii...ce ne prezinti tu aici drept minunea de dieta sunt lucruri arhicunoscute, pe care orice om care se respecta le aplica atunci cand observa ca a luat in greutate...puteai sa faci singura asta si sa mergi si la sport...rezultatele sigur te-ar fi multumit si evitai stagnarile... :mrgreen:

Aurelia.eu

Mesajde Aurelia.eu » Mie Iul 04, 2012 11:51 am

larissa.maria , nu stiu de ce de fiecare data cand spun cate ceva tu esti impotriva, eu spun ceea ce mi se intampla mie si ceea ce fac eu, acum fiecare decide pentru el si e liber sa faca ce vrea.

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Mie Iul 04, 2012 3:34 pm

Aurelia.eu scrie:larissa.maria , nu stiu de ce de fiecare data cand spun cate ceva tu esti impotriva, eu spun ceea ce mi se intampla mie si ceea ce fac eu, acum fiecare decide pentru el si e liber sa faca ce vrea.

Eu ofer solutii simple, necostisitoare si cu efect garantat... :P ...poti sa le incerci si tu, daca vrei si o sa-ti ramana si bani de vacanta... :P

GeorgianaBB

Mesajde GeorgianaBB » Mar Aug 21, 2012 2:17 am

Si eu am folosit pastile, dar inclusiv medicul care mi-a zis de ele mi-a zis ca-s adjuvante si nu vreo zana care sa ma slabeasca in somn. Asa ca am pus mana, am facut efortul sa tai din gustarile dulci si sarate dintre mese, mici diete si bineinteles miscare.

bolbo

Mesajde bolbo » Joi Apr 11, 2013 5:40 pm

n-am intrat pina acum in discutii dar m-a motivat ceea ce a spus larisa si vreau sa-i ajut pe cei care nu sunt siguri de dietele de la naturahouse,scriu din proprie experienta,merg la ei din 14.03.2013 am plecat de la 73 kg,acum la trei saptamini am 67 kg. dar intradevar trebuie sa respecti stric ce sfaturi iti dau ei,eu din tot am sarit peste sport ca nici eu nu am timp si nici nu prea sunt o fire sportiva,dar orele de masa sunt sfinte si nu ma abat de la alimentele permise.trebuie rabdare si perseverenta si reusesti,plus ca toata alimentatia e foarte sanatoasa si eu chiar nu am suferit de foame,dar iti da ceva de lucru...dar merita. SUCCES celor ce incep sa tina acest mod de viata! perseverenta va va fi rasplatita,eu una sunt atit de motivata de rezultate incit dupa mult timp sunt multumita de mine.Daca nu da rezultate consultati-va cu nutritionista dvs,poate faceti greseli alimentare fara sa va dati seama.O zi buna tuturor si la cit mai putine kg.!

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Joi Apr 11, 2013 7:11 pm

bolbo scrie:n-am intrat pina acum in discutii dar m-a motivat ceea ce a spus larisa si vreau sa-i ajut pe cei care nu sunt siguri de dietele de la naturahouse,scriu din proprie experienta,merg la ei din 14.03.2013 am plecat de la 73 kg,acum la trei saptamini am 67 kg. dar intradevar trebuie sa respecti stric ce sfaturi iti dau ei,eu din tot am sarit peste sport ca nici eu nu am timp si nici nu prea sunt o fire sportiva,dar orele de masa sunt sfinte si nu ma abat de la alimentele permise.trebuie rabdare si perseverenta si reusesti,plus ca toata alimentatia e foarte sanatoasa si eu chiar nu am suferit de foame,dar iti da ceva de lucru...dar merita. SUCCES celor ce incep sa tina acest mod de viata! perseverenta va va fi rasplatita,eu una sunt atit de motivata de rezultate incit dupa mult timp sunt multumita de mine.Daca nu da rezultate consultati-va cu nutritionista dvs,poate faceti greseli alimentare fara sa va dati seama.O zi buna tuturor si la cit mai putine kg.!

Astea-s povesti..cu slabitul fara miscare...bune pt. lenesele care tot umflate raman, dar ne bantuie cu reclame... :mrgreen:

iuliacsu

Mesajde iuliacsu » Joi Mai 09, 2013 5:17 pm

Am inceput "dieta" de la Natur House pe 1 sept 2012, cu greutatea de 92.7 kg la 1.68m, in prezent am 62 kg si ma mentin fara probleme. Am pus dieta in ghilimele deoarece este un stil de viata, nu o dieta. Cu vointa, sport si fara trisat este usor sa slabesti si sa arati cum vrei :)

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Vin Mai 10, 2013 8:12 am

iuliacsu scrie:Am inceput "dieta" de la Natur House pe 1 sept 2012, cu greutatea de 92.7 kg la 1.68m, in prezent am 62 kg si ma mentin fara probleme. Am pus dieta in ghilimele deoarece este un stil de viata, nu o dieta. Cu vointa, sport si fara trisat este usor sa slabesti si sa arati cum vrei :)

Sunt de acord cu ultima fraza....se poate, fara ajutorul celor de la Natur House... :mrgreen:

Următorul