Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Ejaculare precoce

Cine nu a avut macar o data probleme in dragoste? Iti pui intrebari de genul "Ma inseala?", "M-a iubit vreodata cu adevarat", "Sa-l parasesc pentru ca.."? Daca te regasesti in descriere te asteptam sa-ti spui oful. Pe fericitele cu relatii de basm le asteptam cu sfaturi utile.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

SimonaKiss

Ejaculare precoce

Mesajde SimonaKiss » Lun Feb 23, 2015 10:41 am

Buna, am cautat site-uri de profil unde sa pun aceasta intrebare, dar m-am hotarat sa intreb aici pentru ca e un forum foarte popular si poate primesc cateva raspunsuri. Sunt cu sotul meu de mai bine de 9 ani si sufera de ejaculare precoce de cand il stiu, rareori rezista mai mult de 20 de minute. I-am sugerat sa incerce remediile naturiste de pe net, dar din orgoliu spune ca nu are probleme si nu are nevoie de asa ceva. MI-a atras atentia o solutie pentru tratarea ejacularii precoce denumita suifan. Ce imi puteti spune despre ea? Merita banii? E eficienta? Credeti ca ne poate rezolva problema? Aici l-am gasit: http://suifanoriginal.blogspot.ro , va rog sa nu faceti misto. Problema e cat se poate de serioasa.

pinteago

Re: Ejaculare precoce

Mesajde pinteago » Vin Apr 03, 2015 10:13 am

Ejacularea precoce e o problema care se rezolva prin consiliere psihologica. E o chestiune psihologica mai mult. Mai sunt si tot felul de trucuri care pot prelungi actul sexual.

zane20

Mesajde zane20 » Joi Iul 02, 2015 1:14 pm

Exercitiile Kegel ajuta si ele in asemenea probleme. Modifica-ti alimentatia, mai putin stres si mai multa miscare si o sa fie mai bine :).

marcus3571

Mesajde marcus3571 » Dum Aug 30, 2015 3:12 pm

Pastile ejaculare precoce – http://climaxcontrol.ro

kytzro15

Mesajde kytzro15 » Lun Sep 14, 2015 7:12 pm

Buna Simona, am incercat personal solutia Suifan cat si spray-ul si ambele sunt intradevar foarte bune! Eu le-am luat de pe http://www.toysex.ro si vad ca este si mai ieftin. Eu am mai incercat si variante pe pastile sau creme pentru delay dar cele mai bune rezultate le-am avut tot cu Suifanul.. deci iti recomand. iar sotului tau poti sa ii spui ca vrei doar sa experimentezi partide mai lungi, nu ca ar avea el o problema pentru ca astfel pui presiune pe el iar efectul s-ar putea sa fie fix invers :)

Andreea.Nicoleta89

Mesajde Andreea.Nicoleta89 » Lun Noi 30, 2015 2:00 pm

Buna Simona!
Si eu am avut aceasta problema cu sotul meu si am inceput sa ma documentez pe internet. Sa stii ca puteti incepe sa mergeti la masaj erotic de cuplu. Pe langa experienta unica pe care o veti avea, veti rezolva multe dintre problemele voastre sexuale. Chiar daca masajul erotic de obicei se foloseste in cazuri cu scop erotic si pentru stimularea excitatiei, indeplinirea fanteziilor, etc , in alte cazuri, un masaj erotic poate fi utilizat profesional pentru a ajuta oamenii si pentru a aborda problemele de ejaculare prematura. Metodele folosite pot învăța destinatarul sa-si relaxeze musculatura pelvisului și, astfel, destinatarul poate prelungi excitatia si poate creste placerea.
Aceste servicii pot fi furnizate de furnizorii independenți din Bucuresti, fiind foarte simplu sa obtineti un masaj erotic de calitate. Este nevoie de multe forme, de la tehnici de masaj care au ca scop de a integra capacitatea sexuala cu cea spirituală și fizică, la un masaj al cărui scop este realizarea unui orgasm prin tehnici ale masajului erotic.
Masajul de cuplu este ceea ce as recomanda pentru tine si sotul tau. Masajul se realizeaza cu 2 domnisoare, de preferat sa stie ce fac, mai pe scurt sa fie profesioniste. Parerea mea este ca acest gen de profesionalism il vei gasi la www.HotAngels.ro
Eu am fost foarte multumita si va veti redescoperi reciproc.
Multa bafta Simona! :*

pinteago

Mesajde pinteago » Joi Aug 04, 2016 2:27 pm

Ejacularea precoce poate sa fie si o problema temporara care sa fie cauzata de excesul de stres din corp de la un moment dat.

marya11

Mesajde marya11 » Mie Oct 26, 2016 10:36 am

Marcus ai obtinut rezultate cu climax control ala? Faza e ca depinde de cauza care a generat ejacularea precoce. Daca e psihologica cauza atunci nu cred ca trebuie vreun tratament ci doar consiliere.

sondi

Mesajde sondi » Lun Ian 23, 2017 12:00 pm

zane20 scrie:Exercitiile Kegel ajuta si ele in asemenea probleme. Modifica-ti alimentatia, mai putin stres si mai multa miscare si o sa fie mai bine :).

Si exercitiile Jelqing sunt ok.

minodora11

Mesajde minodora11 » Joi Iun 08, 2017 10:29 am

De multa ori trece de la sine, dar daca nu trece atunci un tratament medicamentos e recomandat. Sa fiti foarte atenti si la posibilele efecte adverse care pot aparea, deoarece exista foarte multe produse, care pot genera efecte secundare. Analizand compozitia iti poti da seama daca te poate afecta negativ consumul produsului respectiv.
Nu e capat de lume daca ai ejaculare precoce atata timp cat aceasta afectiune nu este una incurabila. Se pot gasi si pe internet remedii naturiste care pot si ele sa ajute sau diverse trucuri de crestere a potentialului sexual.

zane20

Mesajde zane20 » Joi Aug 10, 2017 11:27 am

marya11 scrie:Marcus ai obtinut rezultate cu climax control ala? Faza e ca depinde de cauza care a generat ejacularea precoce. Daca e psihologica cauza atunci nu cred ca trebuie vreun tratament ci doar consiliere.

Poate sa fie problema doar in capul barbatilor. Se streseaza si dau importanta atat de mare acestui lucru incat chiar or sa ajunga sa aiba probleme si sa reziste mai putin in timpul actului sexual.

leonne

Mesajde leonne » Joi Noi 02, 2017 12:37 pm

Problemele astea cu ejaculare precoce apar mai mult din considerente psihologice.