Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

va atrag barbatii insurati????

Cine nu a avut macar o data probleme in dragoste? Iti pui intrebari de genul "Ma inseala?", "M-a iubit vreodata cu adevarat", "Sa-l parasesc pentru ca.."? Daca te regasesti in descriere te asteptam sa-ti spui oful. Pe fericitele cu relatii de basm le asteptam cu sfaturi utile.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

Crinna

Mesajde Crinna » Vin Iun 26, 2009 6:04 pm

Nu stiu daca exista barbat care sa poata fi lasat liber 6-12 luni.Oricat te-ar iubi,la un moment dat cred ca s-ar duce la alta daca nu are atentia necesara...Si cum sa rezisti sa-ti vezi barbatul iubit cu altcineva?Mai ales cand stii sigur ca exista cineva care abea asteapta sa il consoleze?Nu ar fi asta sinucidere curata?Practic l-ai arunca in bratele alteia...Stiu ca idilic vorbind cineva care te iubeste te asteapta oricat...dar realitatea este ca nimeni nu e de neinlocuit,iar daca are si alternative....va suferi o vreme dupa care isi va reface viata,cam asa se intampla,nu?
Am 27 de ani.Tu?

Monique10

Mesajde Monique10 » Vin Iun 26, 2009 6:08 pm

atunci nu e iubire.. si la 27 de ani esti tanara, de ce sa nu te bucuri de iubirea adevarata.
eu 24.
Sfatul meu e acelasi pe care l-ai spus si tu vei suferi un pic si iti vei reface viata alaturi de un barbat liber.
numai bine.

Crinna

Mesajde Crinna » Vin Iun 26, 2009 6:12 pm

Vom trai si vom vedea,nu?:)Mersi mult pt.sfaturi!

Crinna

Mesajde Crinna » Vin Iun 26, 2009 6:13 pm

Vom trai si vom vedea,nu?:)Mersi mult pt.sfaturi!

maia08

Mesajde maia08 » Sâm Iun 27, 2009 4:28 am

Crinna scrie:Nu stiu daca exista barbat care sa poata fi lasat liber 6-12 luni.Oricat te-ar iubi,la un moment dat cred ca s-ar duce la alta daca nu are atentia necesara...Si cum sa rezisti sa-ti vezi barbatul iubit cu altcineva?Mai ales cand stii sigur ca exista cineva care abea asteapta sa il consoleze?Nu ar fi asta sinucidere curata?Practic l-ai arunca in bratele alteia...Stiu ca idilic vorbind cineva care te iubeste te asteapta oricat...dar realitatea este ca nimeni nu e de neinlocuit,iar daca are si alternative....va suferi o vreme dupa care isi va reface viata,cam asa se intampla,nu?
Am 27 de ani.Tu?

daca real te va iubi cum spune,nu s-ar duce la alta intr-un tim atata de scurt,pt.ca pt.o persoane ce intradev.iubeste 6-12 luni nu e deloc mult,ci chiar o perioada f.buna pt.a medita ce vrea de la viata...si de la voi 2. eu daca sincer cred ca nici nu mai are de gand sa divorteze!!!(si poate nici n-a avut,asa spun altii,e un obicei de a minti si a incepe o relatie in afara familiei),as vrea sa tinem legatura sa-mi spui ca candva a facut ac.pas,dar tare ma indoiesc,poate iti gasesti curajul si putera sa te retragi totusi??!!!fi-i sigura ca daca nu va vrea sa te piarda va face ce si cum trebuie,daca nu...asa vei vedea si tu ca minte...lasa totusi timpul...ca daca vine dupa 2-3 ore,sau 2-3 zile si te aduce la impacare cu diferite vorbe dulci asta nu e suficient,el stie ca tu ori cu sotie,ori fara: tot il iubesti si ramai cu el--asta e greseala ta...
p.s. daca vei face pasul cu timpul,(numai fara cale de iertare si intoarcere dupa 1zi),starui-te sa stai mai mult in prezenta prietenilor,familiei,pleaca undeva....asa-ti va fi mai usor!!!vezi si tu...opinii,sugestii,sfaturi sunt multe,dar numai tu poti face ceva spre binele tau!!!!crede-ma ca lui ii fffff.bine asa cum e defapt situatia p care sunt sigura ca n-o cunosti,decat din minciunile lui....

Crinna

Mesajde Crinna » Sâm Iun 27, 2009 9:58 am

Este atat de simplu teoretic vorbind,dar practic este asa de greu,in primul rand sa aflu daca spune adevarul voi putea doar cand voi vedea daca va merge la ultima infarisare de divort care poate fi doar dupa vacanta judecatoreasca,adica abea in septembrie!!!Dar pana atunci,ce as putea face?voi cum credeti ca se poate face pt.a afla adevarul,considerand totusi faptul ca nu as face nimic prin care sa fac pe cineva sa sufere...ma refer aici mai ales la "ea"sau la copii.Separandu-ne acum nu cred ca as rezolva mai nimic pt. ca,momentan,nu ar putea oricum sa faca nimic in privinta divortului....deci....?

Monique10

Mesajde Monique10 » Sâm Iun 27, 2009 2:48 pm

da, dar ar putea sa se mute de acasa...nu?

Crinna

Mesajde Crinna » Sâm Iun 27, 2009 5:01 pm

Da,el mi-a spus ca de mutat se muta doar daca ma mut eu cu el,iar la momentul respectiv eu nu m-am simtit pregatita pt.pasul asta,iar mai apoi nu am vrut sa-l fac sa simta ca il presez,e totusi greu sa te muti de langa copii.Nu am vrut sa se mute din cauza mea,i-am spus ca aceasta decizie trebuie sa o ia independent de mine,indiferent daca ma mut eu cu el sau nu,pt.ca nu eu am fost motivul despartirii lor,cand l-am cunoscut erau deja despartiti si in divort.Deci nu vreau nici cum sa poata sa-mi reproseze mie vreo legatura cu despartirea lui de familie.Nu am procedat corect?Ar trebui oare sa insist cu mutatul lui?

maia08

Mesajde maia08 » Sâm Iun 27, 2009 7:55 pm

Crinna scrie:Da,el mi-a spus ca de mutat se muta doar daca ma mut eu cu el,iar la momentul respectiv eu nu m-am simtit pregatita pt.pasul asta,iar mai apoi nu am vrut sa-l fac sa simta ca il presez,e totusi greu sa te muti de langa copii.Nu am vrut sa se mute din cauza mea,i-am spus ca aceasta decizie trebuie sa o ia independent de mine,indiferent daca ma mut eu cu el sau nu,pt.ca nu eu am fost motivul despartirii lor,cand l-am cunoscut erau deja despartiti si in divort.Deci nu vreau nici cum sa poata sa-mi reproseze mie vreo legatura cu despartirea lui de familie.Nu am procedat corect?Ar trebui oare sa insist cu mutatul lui?

atunci daca nu vreai sa traiesti cu el impreuna ce problema poate sa mai fie???asa-ti place???nu pot sa fie reprosuri are si el o vina,sau chiar mai multe..si tu ii vei putea reprosa ca ai vrut sa va despartiti,iar el te cauta pt.impacare si numai la insistentele lui va impacati din nou.gandeste-te si la tine!apuca bine taurul de coarne si o sa iasa ceva...poti afla si adevarul,totul e sa vreai si sa ai caracter!!!sunt multe cai sa faci aceast triler in altceva...am impresia ca defapt tu singura nu stii ce vreai,ori na-i caracter deloc.ori asa-ti place cum este...eu de ex:de mult ma retrageam si la sigur aveam un raspuns,ori numai eu,or numai sotia,or prin diferite smecherii si incercari demult aveam si adevarul la mina....dar acestea-s doar opinii..... in totul cazul poate peste ceva timp revii cu "noutati".

Monique10

Mesajde Monique10 » Sâm Iun 27, 2009 8:17 pm

Crinna ce faci tu se cheama compromis.
Nu stiu daca sa insisti cu mutatul, tu ai dreptate el trebuie sa faca pasul...
si daca nu l-a facut pana acum, ar trebui sa iti pui niste intrebari.
plus vreau sa iti atrag atentia aspra unui fapt, vezi tu un barbat casatorit, mai rar va locui singur, isi va cauta cel putin o femeie, care sa fie disponibila tot timpul pt ca nu are chef sa agate in fiecare saptamana si ea ar fi solutia potrivita, ii trebuie o femeie care sa-l ingrijeasca, sa-l spele, sa-i gateasca sa se ingrijeasca de el pt ai fi lui bine.
Te-ai gandit poate esti roata de rezerva? in caz ca nu-l mai ingrijeste nevasta sa aiba o alta femeie...
sincer nu vreau sa te jignesc, si nu cred ca am facut-o....
dar inchei subiectul asta spunandu-ti frumos si finut sa te retragi!

Crinna

Mesajde Crinna » Sâm Iun 27, 2009 8:34 pm

Maia,acum m-ai facut chiar curioasa...:)ce smecherii ai fi facut tu ca sa aflii adevarul gol golut?de fapt asta vreau sa stiu;daca ai tu niste metode,impartaseste-le!sunt sigura ca sunt multe fete in situatia mea!
Monique,nu e asa simplu doar sa te retragi cand iubesti....plus ca eu sunt o luptatoare!:)Stiu ca e complicata situatia,si eu o intorc pe toate partile,dar pana la urma,daca e sa fie ,iubirea trebuie sa invinga.Iar daca nu,probabil ca de fapt nu am pierdut nimic,nu?Cred ca voi astepta pana in septembrie si apoi voi lua o decizie finala....Dar pana atunci,as vrea sa stiu cum sa fac sa aflu mai multe....deci...Maia,te astept cu "instructiuni":)

Monique10

Mesajde Monique10 » Sâm Iun 27, 2009 8:46 pm

asculta si varianta sotiei daca te cunoaste si daca te accepta vb cu ea.

blondablonda

Mesajde blondablonda » Sâm Iun 27, 2009 9:14 pm

monique...iti dai seama ca ea nu poate sta de vb cu sotia lui..ar iesii un mega scandal...si cea care o sa fie vinovata va fi ea..nu sotia!!tu daca ai fii in locul ei si ai fii sotia...nu i-ai reprosa si ai face-o vinovata tot pe ea???
acum nu ma inteleg gresit crina nu te fac eu vinovata......dar sotiile asa gandesc si ajung sa jigneasca chiar daca persoana nu e vinovata!!

numai tu trebuie sa tragi o concluzie din deciziile noastre si sa faci ce crezi k e mai bine pt tine!!

tine-ne la curent...

Monique10

Mesajde Monique10 » Sâm Iun 27, 2009 9:18 pm

blondo, am zis sa vb cu ea doar daca o accepta.
Depinde de sotie, numai generaliza, ca asa poti generaliza sa spui ca toate amantele sunt tarfe, si nu-i asa, nu?

ideea e ca sotul furnizeaza doar O SINGURA fateta a adevarului, daca vrei sa afli adevarul e la mijloc mereu, asa ca trebuie sa o asculte si pe sotie.

Crinna

Mesajde Crinna » Dum Iun 28, 2009 12:13 am

Fetele,scuze,dar eu NU sunt amanta lui!pt.ca eu nu as accepta sa fiu cu el daca el ar fi in relatie cu ea!Eu am acceptat sa fim impreuna doar dupa ce el m-a asigurat ca nu mai este nimic intre ei!Atitudinea ei este de indiferenta si chiar l-a rugat sa nu o implice pe ea cu nimic in ceea ce se intampla intre noi....deci cu siguranta de la ea nu as putea avea nici o varianta....Maia,astept metodele tale!:)Sau poate altcineva are alte variante...

AnteriorUrmătorul