Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

va atrag barbatii insurati????

Cine nu a avut macar o data probleme in dragoste? Iti pui intrebari de genul "Ma inseala?", "M-a iubit vreodata cu adevarat", "Sa-l parasesc pentru ca.."? Daca te regasesti in descriere te asteptam sa-ti spui oful. Pe fericitele cu relatii de basm le asteptam cu sfaturi utile.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

maia08

Mesajde maia08 » Dum Iun 28, 2009 1:27 pm

Crinna scrie:Fetele,scuze,dar eu NU sunt amanta lui!pt.ca eu nu as accepta sa fiu cu el daca el ar fi in relatie cu ea!Eu am acceptat sa fim impreuna doar dupa ce el m-a asigurat ca nu mai este nimic intre ei!Atitudinea ei este de indiferenta si chiar l-a rugat sa nu o implice pe ea cu nimic in ceea ce se intampla intre noi....deci cu siguranta de la ea nu as putea avea nici o varianta....Maia,astept metodele tale!:)Sau poate altcineva are alte variante...

m-am gandit ca imi vei cere asta,eu in situatia cu barbatul insurat n-am vrut sa ma bag si smecherii directe pe aceasta tema nu am,dar exista totusi,dar crede-ma ca cum am mai spus totul e sa vreai!!!si sa ai caracter!!!eu sunt in lipsa de timp,cand am sa pot am sa spun poate mai multe,cu toate ca ar trebui sa aiba fiecare 'smecheria" lui,acum repejor iti spun ca cel mai buna solutie e sa incerci in termeni cat mai normali sa discuti cu sotia:asa vei sti adevarul 100%sigur si adevarat si nu e nimic rau,daca va avea cineva sa traga,atunci va fi doar el,spune-i ei ca el iti face curte,si-ti spune ca e in divort,ca va placeti reciproc,dara nu nu poti intra in relatie,pana nu te convingi de adevar...e mult de spus..eu cred ca esti fetita desteapta si stii cum sa porti o discutie cu ea si poate si prietene sa ramaneti...eu totusi cred ca el minte..demascati-l impreuna,cred ca merita!!e o buna si directa cale de a da tate indoielile la o parte..

maia08

Mesajde maia08 » Dum Iun 28, 2009 1:38 pm

Crinna scrie:Fetele,scuze,dar eu NU sunt amanta lui!pt.ca eu nu as accepta sa fiu cu el daca el ar fi in relatie cu ea!Eu am acceptat sa fim impreuna doar dupa ce el m-a asigurat ca nu mai este nimic intre ei!Atitudinea ei este de indiferenta si chiar l-a rugat sa nu o implice pe ea cu nimic in ceea ce se intampla intre noi....deci cu siguranta de la ea nu as putea avea nici o varianta....Maia,astept metodele tale!:)Sau poate altcineva are alte variante...

m-am gandit ca o sa-mi ceri asta...eu nu am fost intr-o relatie cu un barb.casatorit,si smecherii direct pe tema nu pot sa-ti spun,dar sunt totusi!! cum am mai spus:totul e sa vreai!!si sa ai caracter!!eu sunt in lipsa de timp,cand o sa pot o sa revin poate cu ceva,acum cea mai buna solutie din care poti afla 100%adevarul sigur si real,e sa porti in termeni normali o discutie cu sotia lui,si daca va avea cineva de tras de pe urma la asta,atunci numai el va fi.incearca sa-i explici ei ca:el iti fce curte spunand ca e in divort,ca va placeti reciproc,dara vreai sa te convingi de adevarul vorbelor lui,inainte de al accepta. eu cred ca esti fetita desteapte si stii cum sa tii o astfel de discutie si prietene poate veti ramanea..,in felul asta il veti demasca impreuna..eu totusi cred ca el minte...mai revin

p.s.si asta e cea mai BUNA cale de a scapa de indoieli si aduce situatia,in temeni normali...pt.ca tu esti una din fetele/doamnele care are o relatie cu un om insurat,indiferent de situatia lui casnica..plus ca nu stii sigur daca intradevar e in divort..si inca ceva::::inca nu e divortat!!!toti au dreptul sa te judece,si sigur o sa te judece pe tine si nu pe el,asa ca urmeaza "smecherie"de mai sus,indiferent ce va fi sa afli,dara vei fi cu inima impacata

Monique10

Mesajde Monique10 » Dum Iun 28, 2009 3:13 pm

si tu il crezi ,,,,, pacat!

Crinna

Mesajde Crinna » Dum Iun 28, 2009 4:11 pm

Stiu sigur ca e in divort pt.ca a avut deja doua infatisari,am vorbit impreuna cu avocatul.Si cum spuneam despre inca sotia lui,ea nici nu vrea sa auda de nimic,spune ca nu e problema ei ,e o persoana rece de care eu nu as avea nici o sansa sa ma aproprii in vre-un fel.Bineinteles ca ideal ar fi fost sa putem fi chiar prietene,eu nu am nimic impotriva ei,dar ea refuza categoric.Deci varianta de a afla ceva de la ea e imposibila.Ea stie tot despre mine,s-a informat de la cunostiinte comune,deci nu as avea ce sa demasc cu ea nici macar nu ar accepta sa vorbim,ceea ce mi se pare f.f.f.ciudat.Si in nici un caz nu m-as cobori la nivelul de a ma ruga de ea,e decizia ei.Daca vroia sa vb,sau sa-si salveze casnicia in cazul in care ar mai fi ceva de salvat,putea sa o faca oricand,stie Nr.meu de telefon sau unde ma gaseste,adica asta ar fi fost reactia unei femei care inca mai este in relatii cu cineva,nu?Dar ea,nimic .Daca ea ar fi spus fie si in cuvant prin care sa inteleg ca mai e ceva intre ei,sau ca vrea sa lupte pt.el eu as fi respectat dorinta ei imediat.Pt.ca asa ar fi corect.Dar daca ea se comporta total indiferent,eu ce sa cred?ca nu mai e nimic intre ei...

maia08

Mesajde maia08 » Lun Iun 29, 2009 9:52 am

Crinna scrie:Stiu sigur ca e in divort pt.ca a avut deja doua infatisari,am vorbit impreuna cu avocatul.Si cum spuneam despre inca sotia lui,ea nici nu vrea sa auda de nimic,spune ca nu e problema ei ,e o persoana rece de care eu nu as avea nici o sansa sa ma aproprii in vre-un fel.Bineinteles ca ideal ar fi fost sa putem fi chiar prietene,eu nu am nimic impotriva ei,dar ea refuza categoric.Deci varianta de a afla ceva de la ea e imposibila.Ea stie tot despre mine,s-a informat de la cunostiinte comune,deci nu as avea ce sa demasc cu ea nici macar nu ar accepta sa vorbim,ceea ce mi se pare f.f.f.ciudat.Si in nici un caz nu m-as cobori la nivelul de a ma ruga de ea,e decizia ei.Daca vroia sa vb,sau sa-si salveze casnicia in cazul in care ar mai fi ceva de salvat,putea sa o faca oricand,stie Nr.meu de telefon sau unde ma gaseste,adica asta ar fi fost reactia unei femei care inca mai este in relatii cu cineva,nu?Dar ea,nimic .Daca ea ar fi spus fie si in cuvant prin care sa inteleg ca mai e ceva intre ei,sau ca vrea sa lupte pt.el eu as fi respectat dorinta ei imediat.Pt.ca asa ar fi corect.Dar daca ea se comporta total indiferent,eu ce sa cred?ca nu mai e nimic intre ei...

nu am la inima genul de oameni reci,parca toata lumea le datoreaza ceva...oricum te asteptam cu noutati,macar si prin septembrie....

Crinna

Mesajde Crinna » Lun Iun 29, 2009 12:43 pm

Ok,o sa revin cand se va clarifica situatia intr-un fel sau altul...Mersi,fetelor,pt.parerile si sfaturile voastre! :)
Sa ne auzim cu bine!

danelia35

Mesajde danelia35 » Mar Iun 30, 2009 8:07 pm

Draga Crinna,
Nu stiu daca ai citit povestea mea . Am prezentat-o putin mai sus.Daca nu, da-mi voie sa-ti spun ca sunt o sotie inselata.Nu stiu cati ani ai ,dar da-mi voie sa-ti spun ca imi place modul tau da gandire.Nu lua nici o decizie pana nu afli si varianta sotiei. crede-ma draga mea ca toti barbatii insurati isi mint si amantele nu numai nevestele.Mie mi-ar fi placut ca amanta sotului meu ,pt care noi am divortat, sa se strecoare in preajma mea si sa afle cum sta situatia in realitate.Daca sotia lui este o femeie foarte rece asa cum ai spus din ceea ce am citit s-ar putea sa fie doar o aparenta. Gandeste-te ca e o femeie cu probleme mari, nu poate fi altfel.Daca este intr-adevar o femeie rece cu care nu se poate discuta cauta o alta solutie,dar neaparat sa auzi si varianta ei.Daca doresti mai putem vorbi.Pa

Crinna

Mesajde Crinna » Mie Iul 01, 2009 12:54 am

Da,am citit si am corelat imediat experienta ta cu situatia mea.Imi pare sincer rau ca s-a intamplat asa,nu e un final frumos,si din pacate,in urma acestor situatii copii sunt cei care raman sa sufere cel mai mult,chiar daca uneori ascund acest lucru...Asta ma framanta si pe mine....nu vreau sa fac nimic din ceea ce ar putea face rau unei alte persoane.Iar daca ascult si cred varianta lui el spune ca eu nu am nici o legatura cu despartirea lor care avusese loc cu un an inainte de a ma cunoaste pe mine,dar sigur ca as vrea sa aflu si parerea ei.El m-a asigurat ca ea nu ar accepta niciodata sa vorbeasca cu mine,mi-a zis chiar ca pot sa incerc,dar de ce sa o amarasc si mai tare?Si totusi am incercat ,dar nici un raspuns din partea ei.... Sincer nu stiu ce sa cred.Cum altfel as putea sa aflu opinia ei?Nu avem nici cunostiinte in comun.Eu una mi-am declarat intentiile,acelea de a fi chiar prietena cu ea,de a cunoaste copii,dar el spune ca ea nu ar accepta niciodata asa ceva.Cunosc si alte cazuri de familoi despartite care acum sunt in relatii f.bune,conlucrand impreuna spre a face bine copiilor,de a-i normaliza cu situatia,si nu de a-i minti sau a le ascunde o realitate pe care ei oricum o constientizeaza.Daca ai idei despre cum as putea sa aflu si situatia si parerea ei,te rog scrie-mi.Astept cu drag sfaturile tale,avand in vedere ca ai trecut printr-o sitiatie similara,poate ma ajuti sa inteleg mai bine ce e de facut pt.a se evita orice neplacere...

danelia35

Mesajde danelia35 » Mie Iul 01, 2009 3:40 pm

Draga Crinna,
daca vrei sa ajungi in preajma sotiei nu-i spune prietenului tau ce intentii ai deoarece te va impiedica.vezi daca merge in parc cu copilul, femeile comunica foarte repede intre ele .Apropie-te de ea si admira-i copilul. Asa vei putea usor intra in vorba cu ea. Nu-i spune cine esti , castiga-i mai intai increderea.O femeie necajita simte nevoia sa vorbeasca cu cineva si cauta mereu pe cineva sa o asculte.Taci si asculta. Daca nu ai primit suficiente informatii mai incerci si in alta zi.Dar nu uita nu-i spune cine esti, s-ar putea sa devina agresiva verbal cu tine.Mai vorbim.Te pup

Monique10

Mesajde Monique10 » Mie Iul 01, 2009 4:49 pm

pacat k exista persoane cacro le plac situatiile amestecate...eu una i-am spus babrbatelului meu, daca nu-i convine ceva sa spuna, daca nu o putem rezolva gata si cu asta basta!

danelia35

Mesajde danelia35 » Mie Iul 01, 2009 5:28 pm

barbatii insurati mint crede-ma.Si te bagi intr-o relatie mincinoasa.de ce sa pierzi vremea cu ea cand ai putea gasi ceva al tau care sa fie si frumos.?Timpul va trece si fiecare zi va fi o noua minciuna.
Amanta sotului meu a stat si a tot asteptat 6 ani ca el sa se hotarasca sa o ia de nevasta, ani in care o tot alunga si o tot aducea inapoi.Azi el se plimba cu o bruneta si ea plange dupa el., incercand sa aiba o relatie cu altcineva ,care nu merge din cauza ca sufletul ei este asa cum este.

Crinna

Mesajde Crinna » Mie Iul 01, 2009 10:01 pm

Da, este o buna idee, genul acesta de apropiere ar putea sa mearga daca ea nu m-ar stii.Insa ea a venit intr-un loc in care stia sigur ca ma va gasi special din curiozitatea de a ma vedea.Ar fi putut f.bine sa vina sa-mi vorbeasca,daca avea ceva de spus,dar nu a facut-o.Deci nu as putea sa fac asa ceva pt.ca ar stii imediat cine sunt.Ideea de a fi cu altcineva suna tentant,dar doar in cazul in care ai inima deschisa pt .alta persoana si disponibilitatea sufleteasca de a putea fi cu altcineva.Eu acum nu cred ca as putea sa fiu cu alt barbat desi iti spun cu mana pe inima ca nu duc lipsa de admiratori,din potriva...Poate ai totusi alta varianta?Trebuie neaparat sa aflu adevarul,altfel o iau razna si nu pot fi impacata in nici un alt fel...

danelia35

Mesajde danelia35 » Vin Iul 03, 2009 11:21 am

Draga Crinna,
nu-mi vine sa cred ca doamna te-a cautat si nu ati vorbit nimic.Se poate sa aiba probleme de comunicare si aceste probleme sa fi aparut si in relatia dintre cei doi.sau poate te-a vazut o femeie frumoasa si nu a mai avut curajul sa vorbeasca cu tine simtindu-se in inferioritate.Consider ca ai avut o atitudine normala atunci cand ai vrut sa afli cum stau lucrurile in realitate ,dar daca doamna respectiva nu a colaborat cu tine este vina ei.Stiu doar ca daca doreste sa isi salveze familia,si ca daca tu esti cauza despartirii lor, te va cauta cu siguranta.Dar daca stie de tine si nu te-a cautat sa discutati aceasta problema,chiar daca tu ti-ai manifestat aceasta dorinta,inseamna ca prietenul tau a avut dreptate si nu tu esti cauza problemelor dintre ei.Mai vorbim

Crinna

Mesajde Crinna » Lun Iul 06, 2009 2:07 pm

Intr-adevar,asa spune si el ca problemele dintre ei sunt la nivel de comunicare...tind sa cred ca asa este.

kamyla13

nu e o partida buna

Mesajde kamyla13 » Mar Iul 07, 2009 7:52 am

niciodata un barbat insurat nu e o partida buna.el nu suplineste decat poftele carnale ale femei.nu poate fi decat o aventura si atat.nimic mai mult.stop relatiilor cu barbatii insurati.creeaza suferinta si duplicitate,razboaie si probleme fara rezultate si castig

AnteriorUrmătorul