Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

va atrag barbatii insurati????

Cine nu a avut macar o data probleme in dragoste? Iti pui intrebari de genul "Ma inseala?", "M-a iubit vreodata cu adevarat", "Sa-l parasesc pentru ca.."? Daca te regasesti in descriere te asteptam sa-ti spui oful. Pe fericitele cu relatii de basm le asteptam cu sfaturi utile.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

Monique10

Mesajde Monique10 » Joi Iun 11, 2009 5:37 pm

Maia... nu trebuie sa avem chiar o gandire atat de fatidica.
Am o relatie de 4 ani si jumatate iar la anul ma voi casatori, voi incerca sa ii ofer tot ce-si doreste, nu ma voi ingrasa, iar cand voi avea copil voi incerca sa ii acord mai multa atentie.
Sunt pe principiul ca am sa-l obosesc incat nu va mai avea putere si timp pt alta.
Nu trebuie sa fim nici sufocante, si mai ales sa nu uitam sa ne ingrijim.
Barbatul meu nu e frumusel, dar nici urat nu e... l-am luat in asa fel incat sa stiu ca-l voi pastra numai pentru mine!
Iar barbatul care inseala e acela care vine acasa cu o falca in cer si una in pamant pt a-si cauta motive sau cel care-si coplesete sotia cu flori si cu te iubesc!

maia08

Mesajde maia08 » Joi Iun 11, 2009 6:23 pm

Monique deacord,oi incerca sa tin cont de "exmplele" tale,daca ma voi decide sa ma casatoresc,dar sunt bune si pt.necasatorite.mersi mult

Monique10

Mesajde Monique10 » Joi Iun 11, 2009 6:45 pm

Cu placere... nu sunt vreo experta in relatii,dar am reusit in schimb sa-l pastrez pe singurul barbat din viata mea.
Iti doresc numai bine

kissa_iuby

Mesajde kissa_iuby » Joi Iun 11, 2009 6:54 pm

fetelor...din cate observ voi chiar sunteti de "moda veche"..oare voi chiar credeti k sotul vostru nu o sa va insele niciodata????orice barbat inseala.....si nu neaparat cu trupul....poate si cu mintea...cu privirea...!!!daca voi va credeti"sfinte" atunci de ce intoarceti capul pe strada cand vedeti un barbat frumos????cu totii inselam...fie cutrupul...fie cu mintea...fie cu privirea!!!!nu e niciunul PERFECT.....nu exista femeia PERFECTA sau barbatul PERFECT!!1poate unele sunt chiar proaste si nu-si day seama k sunt inselate......nu va mai dati voi mari k tineti barbatul langa voi toata viata si k nu o sa se uite dupa niciuna...pt k nu va fii asa....in ceea ce priveste cazul meu.....nu am zis niciodata k incerc sa-l despart de el de familia lui...de copilul lui mai ales......nu as putea face.....!!!mi-a zis k fara sotia lui ar putea sta...dar fara copil nu.....ceea ce facem noi nu stie nimeni....eu imi vad de relatia mea..el de familia lui....nu vad nimic rau in relatia mea cu el....ne intalnim....ne distram impreuna......facem dragoste ne simtim bine.....suntem atrasi unul de altul.....si familiile raman familii.....!!!nu trebuie sa stie nimeni ce facem noi...

maia08

Mesajde maia08 » Joi Iun 11, 2009 7:04 pm

in primul rand kissa nu vorbim de inselare imaginara pt.ca voi nu asta faceti!!!si inca ceva barbatul NU-SI SCHIMBA SOTIA DACA N'ARE CU CINE!!! si nu te ambala asa,- ai vrut pareri fetele ti-au dat....nu toata lumea gandeste ca tine....cel putin din cele ce au scris

kissa_iuby

Mesajde kissa_iuby » Joi Iun 11, 2009 7:20 pm

maia acum sa fim realiste......daca nu as arata bine nu s-ar fii uitat la mine....si el nu a avut curajul sa se bage primul in seama cu mine....de 2 luni trecea zilnic pe langa mine si imi zambea......se uita dupa mine.....isi intorcea capul dupa mine chiar si cu sotia sa de mana....daca el nu a avut curajul sa ma intrebe de vorba,atunci l-am intrebat eu...pt k ce-i frumos si lui dumnezeu ii place.....nu???nu e un pacat sa iti placa de un barbat..fei el chiar si insurat..cate nu sunt in cazul meu...sunt zeci....sute de femei poate...si pe ele nu le mai condamna lumea......

maia08

Mesajde maia08 » Joi Iun 11, 2009 9:13 pm

da deacord. cum am mai spus intr-un mesaj doar sa stiti cand sa va opriti....in rest bafta multa!!!!

Monique10

Mesajde Monique10 » Joi Iun 11, 2009 10:05 pm

kissa...sau cum te-o fi chemand...nevasta lui e urata?
tu vei fi frumoasa pana la moarte....???
vezi tu... nu mi-ai raspuns la o intrebare, daca iubitul te inseala ce faci?
tu esti doar obiectul, cel sexual...bucata de carne si vad ca esti multumita cu statutul tau!
stii ca sunt unii barbati care nu fac perversiuni cu sotia pt ca ele sunt mame. Poate tu esti aia cu, care isi face mendrele fara sa-i pese!
Si spui ca te respecti...

kissa_iuby

Mesajde kissa_iuby » Joi Iun 11, 2009 10:54 pm

draga sa stii k nu sunt "obiect sexual".....dar pot sa spun k sunt foarte frumoasa..oricine si-ar dorii o bruneta cu ochii albastrii,cu picioarele lungi si forme apetisante langa el...!!!1 femeile raman frumoase pana la moarte daca stiu sa se intretina....si eu stiu!!1 nu te priveste pe tine ce as face eu daca prietenul meu m-ar insela.....ok???tu vezi-ti de relatia ta...cu "barbatul PERFECT" cum iti vezi tu iubitul....si traieste in continuare langa el....crezand k niciodata nu te va insela....sau poate a facut-o de 100 de ori pana acum si nu ti-ai dat seama!!!...

m-ai intrebat de sotia lui....gandeste si tu logic k daca se vede cu mine inseamna k e ceva care s-a rupt intre ei...si ca sa-ti dau un sfat...: intr-o relatie viata sexuala conteaza 80%.....daca partenerul/a nu te mai atrage din punct de vedere fizic...cauti in alta parte ceea ce ti-ai dorii!!asa poate ii se intampla si lui....cauta la mine ce sotia lui nu-i mai poate oferii.....din cate am observat eu..ea s-a dedicat mai mult copilului si afectiunea de care el ar avea nevoie ii e mai mult adresata bebelusului..

Monique10

Mesajde Monique10 » Joi Iun 11, 2009 11:25 pm

pacat ca nu pricepi....
de ce ai mai cerut parerea noastra???
pacat de bebelusul acela, nu stiu cum poti fi impacata cu tine stiind de existenta lui.
Poti sa-mi insirui tu toate calitatile fizice ale tale, stii cum e o fondanta, colorata, rotunda si ...... gretoasa!
Vezi tu in viata e important e sa ai pe cineva pe care sa te sprijini cand esti la pamant...tu pe nr2 nu-l vei putea suna...si nici chema evident.
Iar barbatelul e bine ingrijit si stiu sigur ca nu are nevoie de unele ca tine!!
Eu sunt blonda, cu ochi albastri, fara posibilitati de ingrasare....si poate ce e mai important am CONTINUT, spre deosebire de altele....
Pricepi???

Monique10

Mesajde Monique10 » Vin Iun 12, 2009 4:06 pm

pentru ca am senzatia ca am acordat prea multa atentie unor femei foarte usoare(indragostite nu sari in sus. citeste pana la capat) vreau sa conchid:
Sunt unii barbati care inseala pur si simplu, pe principiul daca una se ofera de ce sa nu o culeaga, ca doar nu e prost.
Alta categorie inseala pentru ca sunt f usor influentabili si slabi,astia tind spre feminitate...
Un alt motiv ar fi plictiseala si nevoia de a-si pipera viata aparent banala penibila.
Iar de celalalt capat al baricadei sunt femeile care se indragostesc atat de usor....si se fac ca se impiedica (daca stiti bancul cu gaina)...
O femeie care se incurca cu un barbat insurat si care sta cu el SI STIE de statutul sau, trebuie etichetata ca la galantar cu stampile (raionul de carne).
Ce nu vor sa accepte, este faptul ca toate lucrurile pe care noi le facem se intorc...si in momentul cand intri cu bocancii in familia cuiva, sa nu te astepti sa ai vreo casnicie fericita sau Doamne fereste,sa nu ai copilul sanatos.
Pretexte precum indragosteala, poate ar fi valabile pe la 14,15 ani cand hormonii ajung la nivele alarmante.
Draga iubi...un singur lucru am sa-ti spun, ti-ai ales f bine nick-ul te reprezinta cu brio!

kindde2a

Mesajde kindde2a » Vin Iun 12, 2009 6:51 pm

kissa_iuby scrie:apreciez parerea voastra.....doar de aceea v-am si spus ca sa stiu si parerea celorlalti....dar eu consider ca nu sunt singura in acest caz.....mai sunt multe alte persoane la fel ca mine.,,,,,,.....dar asta e viata..."DRAGOSTEA NU ARE LEGE"......

Da..zici bine..mai sunt alte persoane la fel ca tine..dar gandeste-te pentru o clipa ca daca el e in stare sa-si insele nevasta cu care are si un copil ,la fel va face si cu tine.CIne o face o data cu siguranta o va mai face..deci s-ar putea sa risti sa fi si tu inselata la randul tau si nu stiu daca totusi ti-ar pica bine..daca ai afla..nush asta e parerea mea..gandeste-te bine

kissa_iuby

Mesajde kissa_iuby » Vin Iun 12, 2009 9:42 pm

nimeni nu a zis l relatia dintre noi va ajune pana in ceruri....faptul k ne vedem nu ne afecteaza relatiile noastre....e bine sa stii sa-ti traiesti viata...dar sa o faci cu cap fara sa afle nimeni...!!ce e frumos si lui dumnezeu ii place...dar noua oamenii???asa cum eva a mancat din fructul interzis asa nici noi nu am rezistat tentatiei de a avea o relatie.....multe dintre voi nu intelegeti..dar asta e viata....nu poti sa te impotrivesti lui dumnezeu...el de face sa ne indragostim de cine nu trebuie...si tot el ne aduce cu picioarele pe pamant...mai devreme sau mai tarziu

kindde2a

Mesajde kindde2a » Vin Iun 12, 2009 9:55 pm

Nu e vorba ca nu intelegem...oke..e dragoste si inimii nu ii spui pe cine sa iubeasca....ai perfecta dreptate.Ce am vrut sa subliniez e faptul ca e un barbat insurat, tu ai o relatie..nu stiu cat de mult iti iubesti partenerul si cat de mult iti respecti relatia devreme ce te afli in discutie cu un ,,altul''.Sti ..la un moment dat roata se invarte, sa nu ajungi tu, intr-o vreme cand vei avea familie sa iti faca ce face el acum...Nu stiu cat de mult constientizezi.ce pot sa iti zic e :,, sa nu te astepti sa te respecte devreme ce tu nu respecti o persoana''.
Sincer acum, nu cred ca ai fi incantata sa faca si el asa(prietenul).Sau ai vrea?
E doar o parere a mea,poti sa o iei in considerare sau nu,e alegerea ta.
Numai bine!

kissa_iuby

Mesajde kissa_iuby » Vin Iun 12, 2009 10:06 pm

iti dai seaman k nu mi-ar convenii k prietenul meu sa-mi faca asta..dar nu se stie daca o sa ajungem la casatorie...pana atunci imi traiesc viata la maxim....cand o sa-mi fac o familie o sa-mi vad de viata mea...

AnteriorUrmătorul