Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

va atrag barbatii insurati????

Cine nu a avut macar o data probleme in dragoste? Iti pui intrebari de genul "Ma inseala?", "M-a iubit vreodata cu adevarat", "Sa-l parasesc pentru ca.."? Daca te regasesti in descriere te asteptam sa-ti spui oful. Pe fericitele cu relatii de basm le asteptam cu sfaturi utile.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

Monique10

Mesajde Monique10 » Sâm Iun 13, 2009 12:37 am

ps, poate sunt de moda veche... si ce daca? poate de aceea m-a ales sa-i fiu sotie si NU amanta!

kindde2a

Mesajde kindde2a » Sâm Iun 13, 2009 9:35 am

Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face...cam asa suna proverbul..e nasol, pt ca daca el va afla candva de ceea ce faci cu sigurantza nu veti ajunge la casatorie...e cam nasol ce faci dar fiecare face ce vrea

kissa_iuby

Mesajde kissa_iuby » Sâm Iun 13, 2009 10:27 am

nu toate femeile pot fii destepte in asa fel incat sa fei si sotie si amanta..asta ne deosebeste pe noi doua....tu nu esti capabila sa faci ceva fara sa afle "sotul" tau...dar eu da!!!ma duce capul...ceea ce la tine nu se vede......si oricat ne-am contrazice noi aici...o sa vezi k intr-o buna zi imi vei da dreptate in privinta inselatului.....timpul o sa-si spuna cuvantul....nu are rost sa ma contrazic cu tine....

Camelia12

Mesajde Camelia12 » Sâm Iun 13, 2009 2:46 pm

Si u te crezi desteapta pentru ceea ce faci ?! :)) Cred ca nu stii ce inseamna sa fii despteapta! Daca erai fericita in relatia pe care o ai nu l-ai mai fi inselat, dar probabil ca nu ti-ai gasit un barbat destul de bun pentru tine, sau poate ca el e prea bun si prea de casa pentru tine care cauti aventura! Tu chiar crezi ca e de la Dumnezeu relatia ta cu sotul alteia?! Cred ca esti cam imatura! Poate ca te simteai frustrata in relatia ta cu prietenul tau si ai cautat in alta parte ceea ce nu aveai, la fel cum a facut si amantul tau! Pentru ca voi sunteti amanti deja pentru ca aveti o relatie in secret, una e sa inseli o data, o noapte, si alta e sa ai o relatie cu altul! Iti doresc sa ajungi sa realizezi ca te ataci si ca de fapt, nu esti deloc multumita de tine si de faptele tale! Frustrarea te face sa fi asa agresiva! Sper sa iti fie bine si sa realizezi greselile pe care le faci inainte sa fie prea tarziu! Si nu te mai lua tu de altele ca nu te face cu nimic mai desteapta faptul ca inseli!

Camelia12

Mesajde Camelia12 » Sâm Iun 13, 2009 2:47 pm

Stii ce ma uimeste cel mai tare, faptul ca te consideri mandra de faptele tale esti biiiiine de tot :))

danelia35

Mesajde danelia35 » Sâm Iun 13, 2009 3:00 pm

Am citit mesajul tau pe forum. Ma simt nevoita sa-ti scriu, deoarece am trecut printr-o asemenea situatie,numai ca eu eram sotia.Sotul meu s-a incurcat cu o fata , aceasta s-a indragostit de el si au inceput o relatie.Eu am divortat, am ramas sa imi cresc singura fetita, iar pe ei i-am lasat in pace sa isi vada de marea lor iubire, asa cum credeau ei. Nu vreau sa-ti spun nimic despre suferinta mea si a fetitei care chiar daca acum s-a estompat ,a lasat urme adanci in sufletele noastre, ci despre ei.Dupa ce am divortat , s-au mutat impreuna dar viata lor nu a fost asa cum o visau ei. Pierzandu-ne, sotul meu si-a dat seama in timp ca de fapt s-a mintit pe el.Problema e ca marea lor iubire s-a transformat, dupa spusele sotului meu, in cea mai mare greseala a vietii lui.Planurile lor mari si pline de fericire s-au transformat in cea mai mare suferinta atat pentru ei cat si pentru mine si fetita mea.S-a destramat o familie, dar macar daca ar fi fost fericiti.De ce? Un lucru pe care toate fetele in aceasta situatie il ignora este ca ele confunda atractia sexuala cu dragostea. Ea nu a reusit sa ii scoata din suflet sotia si copilul.nu a putut sa ne inlocuiasca. Ei s-au deapartit, cuvintele dragastoase pe care si le adresau la inceput s-au transformat in ceva foarte urat. La fiecare cearta a lor sotul meu ii reprosa ca ea esta de vina ca si-a distrus familia. Problema e ca toata lumea o considera o tarfa care a distrus o familie.Cand sotul meu a scos-o intre colegii lui si sotiile acestora a fost marginalezata si nimeni nu a vorbit cu ea, apoi nu a mai iesti cu ea in public, doar tn locurile unde nu-i cunostea nimeni. Crezi ca merita? As putea sa-ti spun milt mai multe

anna_d

Mesajde anna_d » Sâm Iun 13, 2009 3:08 pm

chriselis scrie:da...e tentant rau marul interzis...relatia poate dura mai mult sau mai putin...daca te implici prea tare,finalul e acelasi in aceste conditii: multa suferinta...barbatii casatoriti renunta greu sau deloc la casnicia lor...

Da... Mai bine ramai la faza de atractie si atat, nu spera la mai mult, nu visa, ca vei ramane probabil dezamagita...
Acuma nu stiu daca faptul ca e insurat e neaparat sursa atractiei, sau un criteriu... dar se poate intampla oricui...
Dar eu zic sa te gandesti la urmatoarele: ce are el in plus fata de prietenul tau, in afara de o nevasta acasa? adica el ca persoana? ce te atrage de fapt la el? fizicul? felul cum se poarta cu tine?
Adica... cum au mai zis si restul... chiar crezi ca va dura la nesfarsit??

kindde2a

Mesajde kindde2a » Dum Iun 14, 2009 10:26 am

Danelia35, ea nu va constientiza decat in momemntul in care va pati si va trece prin asta.E nasol sa vezi cum familii fericite ajung la divort..si din cauza cui.. Oricum roata se invarte..

anna_d

Mesajde anna_d » Dum Iun 14, 2009 11:24 am

kindde2a scrie:Danelia35, ea nu va constientiza decat in momemntul in care va pati si va trece prin asta.E nasol sa vezi cum familii fericite ajung la divort..si din cauza cui.. Oricum roata se invarte..

Vina, in acest caz, nu cred ca e numai a fetei... e si a barbatului... Adica, ar trebui sa isi asume si el responsabilitatea. El cum a fost in stare sa ia asa o decizie, sa-si lase sotia si copilul? Nu poate da toata vina pe fata. Pana la urma, el putea sa lase totul in stadiul unei aventuri si sa se intoarca acasa. El nu a pretuit cum trebuie familia si si-a facut totul cu mana lui. E greseala lui si nu poate spune ca ea uite ce i-a facut... Putea sa-i spuna nu.

adellinaa
Expert Divahair

Locaţie: salon EGOIST

Mesajde adellinaa » Dum Iun 14, 2009 1:41 pm

kissa_iuby scrie:nu toate femeile pot fii destepte in asa fel incat sa fei si sotie si amanta..asta ne deosebeste pe noi doua....tu nu esti capabila sa faci ceva fara sa afle "sotul" tau...dar eu da!!!ma duce capul...ceea ce la tine nu se vede......si oricat ne-am contrazice noi aici...o sa vezi k intr-o buna zi imi vei da dreptate in privinta inselatului.....timpul o sa-si spuna cuvantul....nu are rost sa ma contrazic cu tine....
daaa.... am inteles ca esti foarte frumoasa, acum descoperim ca esti si foarte desteapta....de ce pui intrebari pe forum la fete nemaritate si la femei maritate cu experienta de viata???? pentru ca esti desteapta si stii ce ai de facut....ai putea daca tot intrebi sa multumesti tuturor de raspunsuri si sa-ti vezi de treaba ta.. faci parte din categoria celor ce au o parere foarte buna despre ele... esti perfecta...aici scriu fete mai modeste decit tine care nu isi raspund singure la intrebari .... care au nevoie de un sfat... nu mai face pe desteapta cu noi ......... LASA_NEEEEE....LASA-NEEE

molly

Locaţie: b.

Mesajde molly » Dum Iun 14, 2009 8:02 pm

uneori desteptaciunea si frumusetea e doar o impresie in mintea persoanei respective , inca nu s-a nascut un om destept care sa le stie pe toate ,
eu tot aud ca omul cat traieste invata , si mai stiu un lucru cat de frumos si destept ai fi e mai bine sa fii modest , si sa asculti si parerea altora ,
dar .....unii au impresia ca le stiu pe toate si defapt nu stiu nimic ....

atractia exista si va exista
te poate atrage un barbat/ femeie sa teimndragostesti si sa nu stii ca e casatorit/a
cand afli te poti gandi si la consecinte , e pacat sa distrugi o familie pt o aventura sau o relatie care pare perfecta pt 2-3 luni,

maia08

Mesajde maia08 » Dum Iun 14, 2009 8:20 pm

iuby ai scr.intr-un msj.ca nu se stie daca cu actualul vei ajunge la casatorie(ca sa te insele de sotie),dar cu altul si tot vei ajunge la asta nu te-ai gandit??? sau ai de gand sa fi-i toata viata pe acest "post"??? atat

Monique10

Mesajde Monique10 » Dum Iun 14, 2009 9:20 pm

ma bucur ca a scris si o sotie...
Draga Camelia ai mare dreptate.
Vezi tu iuby, uiti ca ai putea fi etichetata ca acea amanta...
Mamei tale i-ar fi rusine cu tine, lumea te-ar marginaliza, poate mai putin barbatii in calduri care sint in cautarea unei femei cu femeile deja desfacute.
Pacat ca te inversunezi impotriva tuturor, si mai putin a ta. Daca eram in locul tau ma inchideam o saptamana in casa, ii ignoram pe amandoi si imi cautam cu adevarat o ocupatie, nu a fi amanta.
NICIODATA nu-si va uita copilasul si sotia.

Cat despre mine, nu ai cum sa ma atingi, reflectia oglinzii ma fac sa dorm linistita.

kindde2a

Mesajde kindde2a » Dum Iun 14, 2009 9:44 pm

anna_d scrie:
kindde2a scrie:Danelia35, ea nu va constientiza decat in momemntul in care va pati si va trece prin asta.E nasol sa vezi cum familii fericite ajung la divort..si din cauza cui.. Oricum roata se invarte..

Vina, in acest caz, nu cred ca e numai a fetei... e si a barbatului... Adica, ar trebui sa isi asume si el responsabilitatea. El cum a fost in stare sa ia asa o decizie, sa-si lase sotia si copilul? Nu poate da toata vina pe fata. Pana la urma, el putea sa lase totul in stadiul unei aventuri si sa se intoarca acasa. El nu a pretuit cum trebuie familia si si-a facut totul cu mana lui. E greseala lui si nu poate spune ca ea uite ce i-a facut... Putea sa-i spuna nu.

Anna D, ea a cerut parerea noastra iar fiecare dintre noi i-am dat un raspuns.Aici m-am referit strict la ea,pentru ca ea cunoaste situatia foarte bine...el e insurat.Normal ca si el are o vina...oricum e nevoie de 2 nu?iar ea aici e cea care intra intr-o familie nu tocmai frumos..ca sa zic...referitor la ce spui..cum el e barbat si are o familie..asa trebuia si ea sa se gandeasca ca nu e totul roz si ca orice s-ar intampla copilul acesta nu are nici o vina..iar copilul acesta ar trebui sa creasca in sanul familiei si nu cu un tata si o mama de o parte si de alta.Si ne mai gandim de ce barbatii inseala, de ce se divorteaza..pt ca intervenim noi, femeile si binenteles ei sunt dispusi...

maia08

Mesajde maia08 » Dum Iun 14, 2009 10:31 pm

nu sunt deacord desigur si, nici de partea iubey(cum m-am mai exprimat si in alte msj),dar ea macar este una care a avut curaj sa o spuna public,chiar daca stia ca n-o sa fie nimeni de partea sa,sun mii de femei,domnisoare.....care fac asta,dara niciodata n-or sa recunoasca...,trebue sa recunoastem ca....la asta s-a ajuns,s-au trecut anii in care s-au nascut si vremurile in care au trait parintii nostri,in care sovistea si rusinea era totul!!!asta e prezentul de astazi dur, murdar si necrutator.acum minciuna si tradarea e la putere,trebuie noi sa ne staruim sa ne tinem in frau viitorii soti,sau prezentii in asa fel ca sa nu apuce laturile,indiferent ca ei vor or ca "le face din ochi" careva..!!!

AnteriorUrmătorul