Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

va atrag barbatii insurati????

Cine nu a avut macar o data probleme in dragoste? Iti pui intrebari de genul "Ma inseala?", "M-a iubit vreodata cu adevarat", "Sa-l parasesc pentru ca.."? Daca te regasesti in descriere te asteptam sa-ti spui oful. Pe fericitele cu relatii de basm le asteptam cu sfaturi utile.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

Aniava

Mesajde Aniava » Lun Iun 15, 2009 1:19 am

sunt oripilata de fetita asta iuby, si desi suntem de aceasi varsta, ma ingrozeste sa stiu ca sunt fete ca si mine, care gandesc asemenea ei. monique10 imi place cat bun simt ai in toate mesajele tale, dar nu are rost sa pierzi vremea cu cine nu trebuie :). ce vroiam eu sa ii spun domnisoarei e ca Dumnezeu nu este cu ea, si chiar mai devreme decat ai crede, vei avea de platit pt faptele tale; si nici desteapta nu esti ca ai o aventura, chiar tu ai spus-o ca sunt o mie ca si tine... asa, mai tarfulite ;). a, si sa iti traiesti viata inseamna, sa ai activitati in care sa te faci remarcata, sa te distrezi cu prietenii, nici de cum sa te ascunzi intr-un alt oras/locatie si sa faci dragoste. mare lucru ai facut si tu! foarte deosebit :)) pacat de cum arati... ca doar atata este de "capul" tau :)

Monique10

Mesajde Monique10 » Lun Iun 15, 2009 2:57 am

Aniava scrie:sunt oripilata de fetita asta iuby, si desi suntem de aceasi varsta, ma ingrozeste sa stiu ca sunt fete ca si mine, care gandesc asemenea ei. monique10 imi place cat bun simt ai in toate mesajele tale, dar nu are rost sa pierzi vremea cu cine nu trebuie :). ce vroiam eu sa ii spun domnisoarei e ca Dumnezeu nu este cu ea, si chiar mai devreme decat ai crede, vei avea de platit pt faptele tale; si nici desteapta nu esti ca ai o aventura, chiar tu ai spus-o ca sunt o mie ca si tine... asa, mai tarfulite ;). a, si sa iti traiesti viata inseamna, sa ai activitati in care sa te faci remarcata, sa te distrezi cu prietenii, nici de cum sa te ascunzi intr-un alt oras/locatie si sa faci dragoste. mare lucru ai facut si tu! foarte deosebit :)) pacat de cum arati... ca doar atata este de "capul" tau :)

si din pacate fenomenul ia amploare prin randul celor ca noi. daca as avea vre-un cuvant, i-as marginaliza pe toti de genu (femei si barbati care inseala). i-as alunga...dar...trebuie sa ne pazim barbatii si nevestele (si daca vor tot fac).
Va sfatuiesc fetelor sa fiti dulci si frumoase cu baietii vostri cat de mult puteti, si sperati ca nu intra in anturaj cu tarature care sunt frustrate, care
au nevoie de atentia "fructului oprit", si ei le rezista...
Coplesiti-i cu iubire....

kissa_iuby

Mesajde kissa_iuby » Lun Iun 15, 2009 12:12 pm

fetelor eu nu ma consider"tarfulita" asa cum ziceti voi..vad ca va lipsesc cei 7 ani de acasa de jigniti o persoana pe care nici macar nu o cunoasteti...oare voi nu va uitati in gradina voastra inainte sa jigniti pe altii???sau poate chir voi sunteti tarfulite.....si vreti sa pareti mari doamne...(ma refer la aniava..si monique 10)....nu sunteti voi dumnezeu sa judecati pe atii....celorlalte doamne/domnisoare nu pot decat sa le apreciez pt parerea lor......eu aici nu am facut decat sa-mi spun povestea mea,si sa recunosc ca am o relatie cu un barbat casatorit....ceea ce multe nu au curajul sa recunoasca!!poate eu vad viata altfel..dar sunt si persoane care au o varsta si vad ca inca ele nu pot sa accepte realitate...vad viata in roz....eu mai am multe de invatat pana sa pot spune si sustine cu tarie ka "sotul meu nu ma va insela niciodata"....asa cum fac multe pitipoance pe acest forum.....ma retrag in liniste fara sa jignesc pe cineva....si inca ceva pt cele care au spus"k poate traiesc o trauma sau sunt frustrata"...va asigur k nu am avut nici o trauma de orice gen....si nici frustrata nu sunt...!!!sunt foarte directa si foarte realista si vreau sa va dati seama singure si sa fiti constiente k o data si oadat tot veti fii inselate....

Monique10

Mesajde Monique10 » Lun Iun 15, 2009 12:42 pm

iubi ai luat totul ad literam, adica ti-ai asumat toate acele calificative.
vb in general, am extrapolat, cat depre faptul ca nu am cei 7 ani de acasa...te rog, eu stiu sa respect propietatea ALTUIA.
Iar tu ai jignit cand ai scris cuvantul pitipoance.
Asa ca acum iti spun eu ca habar nu ai sa traiesti... si vezi sa nu ajungi tarfulita si sa-l desparti pe el.
Lasa-l in pace si continuati distractia in alta parte, extrageti adrenalina din altceva, inseala-l pe iubitul tau cu alt barbat LIBER.

Camelia12

Mesajde Camelia12 » Lun Iun 15, 2009 1:15 pm

Am si eu o singura intrebare pentru tine kissa_iuby... care este motivul pentru care ne-ai cerut parerea ?!

kissa_iuby

Mesajde kissa_iuby » Lun Iun 15, 2009 2:13 pm

buna camelia12..

am cerut parere doamnelor/domnisoarelor de pe forum in speranta ca poate mai exista cineva in situatia mea si ma poate intelege..dar vad ca aici femeile care gresesc si care cer un sfat sunt judecate mai rau decat le judeca d-zeu.....oare v-ati pus vreodata intrebarea de ce femeile sunt judecate mult mai aspru decat barbatii atunci cand inseala?????nu cred ca aici pe acest forum exista femeia "PERFECTA" cum se cred si vor sa arate unele domnisoare....toate am gresit la randul nostru si acum ne ascundem dupa deget....dar mie una imi place sa fiu directa si sa spun tot ce am de spus.....

Camelia12

Mesajde Camelia12 » Lun Iun 15, 2009 2:56 pm

Deci recunosti ca nu e bine ce faci si gresesti!
Din cate am vazut si am citit eu fetele la inceput ti-au spus ca nu e bine ce faci si nu e bine sa distrugi o familie, iar tie nu ti-a convenit si pot sa te inteleg ca nu ti-a convenit pentru ca sunt oameni care sunt foarte directi, dar nu accepta sa li se spuna in fata foarte direct parerea despre ceea ce fac!
Trebuia sa iti imaginezi ca vor fi astfel de reactii referitoare la relatia ta cu acel barbat care are o familie!
Iti place sa fi directa, dar poate ca nu accepti ca ceilalti sa fie directi cu tine! Bravo tie ca iti asumi ceea ce faci, dra nu cred ca este ceva de care trebuie sa fi mandra!
Puteai foarte frumos sa spui ca u ai alta parere si sa nu mai ataci pe nimeni! Si daca sunt mii de femei in situatia ta ce te face sa crezi ca este un statut de care ar trebui sa fi mandra?!
Te-ai gandit vreodata ca poate barbatul acela nu ar fi intrat niciodata in vorba cu tine, daca u nu te-ai fi oferit?!
Iti spun ceva, si nu te acuz cu nimic, nu ti se pare ca esti egoista?! Il tii pe iubitul tau langa tine,il minti, il inseli, ai intrat in familia unui barbat, l-ai tras pe el dupa tine, ca de asa-s barbatii cand vad o femeie frumoasa! Nu ti se pare ca te gandesti doar la binele tau?! Treaba ta cum iei ceea ce ti-am spus, am incercat sa vb cat se poate de frumos si nu te acuz de nimic, dar cred ca de fapt u stii ca nu este bine ceea ce faci si de aici a rezultat reactia ta cam agresiva!

Aniava

Mesajde Aniava » Lun Iun 15, 2009 3:14 pm

nu cred ca cineva de pe forum a insinuat ca ar fi femeia perfecta. noi nu te judecam, ci spunem parerea noastra despre situatia ta. noi suntem mai intrigate de faptul ca tu esti mandra si vrei sa fi inteleasa pt ceva ce ne scarbeste de-a dreptul. tu nu vrei sfatul nostru, ai vrea sa fi apreciata pt isprava ta. si dupa cum ai zis si tu... toate am gresit in diferite domenii si situatii, dar eu de ex, am anumite principii, printre care este si acela de a nu iesi niciodata cu vreunul insurat, sau care stiu ca are o relatie, indiferent ca relatia lui ii de o luna sau 5 ani. iti dau si un exemplu... am iesit intr-o seara cu o prietena de a mea si actualul ei iubit, iar acesta a adus un prieten. am discutat tot felul de chestii cu el, mi s-a parut interesant, si l-a un moment dat mi-a zis ca este insurat, dar ca relatia lui cu sotia este una f distanta, motiv pt care cauta in alta parte. m-am scuzat si am plecat acasa. ce bine ca am fost cu masina mea, ca altfel ar fi trebuit sa o mai astept si pe prietena mea. eu personal m-am simtit aiurea fata de sotia lui, chiar daca in toata povestea asta eu nu aveam nici o vina. ce iti spun eu e ca o viata traita dupa anumite principii si aceasta iti va oferii mai multe satisfactii. vrei adrenalina? fa parasutism sau orice altceva. dar poate ca tu te multumesti cu firmituri... putin de la prietenu tau, putin de la amant, si din cate am inteles nici pe plan profesional nu esti prea realizata, lucru care ma face sa cred ca tu esti multumita cu resturi. pacat, din cauza celor ca si tine, femeile sunt desconsiderate. take care, si nu te mai ataca, nimeni de aici nu are nimic personal cu tine ;)

Monique10

Mesajde Monique10 » Lun Iun 15, 2009 3:22 pm

fetelor, camelia si aniava, avem exact aceleasi principii si idei.
oare mai are rost sa-i spunem ca greseste?
Iubi, ce spune mama ta vis a vis de viata ta?????

anna_d

Mesajde anna_d » Lun Iun 15, 2009 4:08 pm

Kissa_iuby:
Fiecare isi traieste viata cum vrea, pana la urma e treaba ta.
Ma surprind totusi conceptiile tale despre viata, sau mai bine zis: nu simti, sau n-ai simtit, ceva remuscari? Fata de prietenul tau?
Sau putintica gelozie, avand in vedere ca barbatul acela se intoarce apoi la sotia lui?
Nu zic ca esti de condamnat, dar nici de laudat. Nu cred ca din cauza asta o sa ai parte de catsatrofe in viitor, dar... nu stiu... parca e cam aiurea toata chestia asta... La 20 de ani esti tanara, nu cauti probabil o relatie stabila ca nu stii inca nici cine esti tu, dar sa mai stii ce calitati cauti la un barbat... Dar iti dai seama ca nu vei putea trai asa toata viata, nu?
Da, e adevarat ca se mai uita omul, indiferent de sex, pe strada cand vede ceva frumos... dar aici lucreaza instinctele sau in fine... Acuma nici sa stai sa observi si sa te gandesti la toate astea ca ai innebuni de atata gelozie... Da, nu ai garantia ca o relatie va dura vesnic... Dar e asta un motiv sa te apuci sa duci o viata dubla?
Nu ma consider o femeie perfecta ca sa ma apuc sa te judec... Nici celelalte nu cred ca au avut intentia asta, te-au sfatuit si ele cum au crezut de cuviinta...
Ce pot spune? Esti desteapta in sensul ca nu ramai singura de sarbatori cand amantul e cu sotia, ca ai si viata ta, relatia ta... dar... pic de remuscari???
Poate nu e prietenul tau ceea ce-ti doresti...
Bine, ai capatat experienta, mai stii ce ai vrea de la un barbat, dar chiar nu mai gasesti unul neluat, care sa-ti placa??

xpress.music

Mesajde xpress.music » Lun Iun 15, 2009 5:46 pm

buna kissa_iuby

am citit mesajul tau de pe forum si toate mesajele fetelor care ti-au raspuns si vreau sa spun ca sunt foarte indignata de ce scriu.cum pot niste copile de 20-25 de ani sa te judece asa???ele nu mai au frica de dumnezeu??RUSINE SA VA FIE FETELOR!!!ea este o copila de doar 20 de ani si ar trebuii sa o ajutati nu sa o jigniti ca la usa cortului!!!sunteti niste MAHALAGIOAICE!!!!!rusine!!!!!!!!!!!....ce femei sunteti voi???nu aveti pic de demnitate....poate ea a gresit ca v-a povestiti voua...dar voi ati judecat-o prea aspru!!! acum voi credeti ca barbatii vostrii sunt atat de cuminti????eu am 47 de ani si va spun ca am o experienta de viata mult mai mare decat a voastra si vad ca fata asta gandeste foarte bine,fata de voi care va credeti atat de mature si atat de capabile incat sa va tineti barbatul langa voi fara sa va insele!!cum puteti sa o faceti pe copila asta "tarfulita" cand nici macar nu o cunoasteti???daca v-as face eu acum eu pe voi "tarfe",asa fara sa va cunosc v-ar convenii?????nu cred!!!!tu monique10 crezi ca vei ramane destul de frumoasa si la batranete incat sa nu te insele sotul tau????fetito dragoste e trecatoare...o data cu trecerea anilor trece si dragostea,intervine obsnuinta!!eu am o casnicie de 27 de ani...dar va spun cu mana pe inima ca dragostea a "zburat"..acum ne-am obisnuit unul cu altul!!..tu stii ca inimii nu i te poti impotrivii??daca fetita asta se vede cu acel barbat insurat , nu o mai criticati asa....e tanara..isi va da ea seama cand sa se opreasca!!!si sunt sigura ca nu va distruge o casnicie....poate e doar de moment!!!atractie fizica si atat!!! voi toate care o criticati ati fost niste "sfinte"????eu nu cred.....toate femeile cauta cateodata o aventura ca sa scape de stres...sau sa-si mai pipereze viata....nu mai judecati fata daca nu o cunoasteti!!Ea v-a cerut parere,nu a venit la Judecatoria Orasului!!Chiar daca nu acceptati realitatea,ea v-a spus mult adevar in jignirile pe care vi le-a adus si in opiniile ei!!!

Monique10

Mesajde Monique10 » Lun Iun 15, 2009 6:21 pm

express doamna de 47 de ani...of ce penibil.
Da am fost sfanta, am o relatie de 5 ani, este primul si sper ultimul barbat din viata mea.
Dumneata la 47 de ani spui ca orice femeie cauta aventuri, dumitale sa-ti fie rusine. Probabil nu ai copii, si mai ales nu baieti.
Mie rusine ca o femeie cu pretentie de demnitate spui lucruri asa abominabile.Citeste toate postarile si vei vedea de unde "tarfilita" care nu era adresat dumitale (iuby).
De respect, fidelitate, obisnuinta, CASNICIE, iubire (toleranta) ati auzit?????

Stiu ca-l voi pastra NUMAI pt mine, si daca voi simti ca ma va insela vor zbura amandoi din oras!!! Plus sa-si ia adio de la copil.

pacat doamna ca viata nu v-a aratat virtutile si valorile ADEVARATE.

Cat despre atractie fizica trece prin cap!!! Si iubi a zis ca e o relatie, nu s-a intamplat o data!

xpress.music

Mesajde xpress.music » Lun Iun 15, 2009 6:29 pm

fetita tu sa nu ma tragi pe mine la raspundere,ca eu sunt cu mult mai in varsta decat tine,si viata mi-a aratat multe!!!am o casnicie de 27 de ani nu ca tine de 5 ani ,dar va spun ca sotul meu m-a inselat o data si nu l-am gonit asa cum sustii tu ca o sa faci...pt ca fiecare va gresii o data in viata!!!voi tinerii din ziua de azi nu stiti ce sa faceti ca sa va tineti sotii lanag voi,pe vremea mea nu aveam niciun motiv sa cred ca ma va insela,dar uite ca a facut-o acum dupa a 2 tinerete....sa stii ca barbatul e ca dracu...te incolteste cand nici nu te astepti...!!

nu trebuie sa ma justific eu in fata ta,dar mai controleaza-ti limbajul draga monique....si nu mai judeca oamenii dupa aparente...ca poate tu insuti esti ceea ce spui!!si ce jugnesti...

Monique10

Mesajde Monique10 » Lun Iun 15, 2009 8:27 pm

cu toate ca aveti peste 40 de ani, va rog sa-mi purtati respect!! Caci respectul nu are varsta, si cum spuneaiuby tine de cei 7 ani de acasa!

anna_d

Mesajde anna_d » Lun Iun 15, 2009 10:16 pm

xpress.music: sa-ti cerem noi tie buletinul?

pai in primul rand eu am 20 de ani..... scriai tu pe 4 apr.2009.

Vrei si linkul?
http://forum.divahair.ro/viewtopic.php? ... ight=#3387

:shock:

AnteriorUrmătorul