Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

va atrag barbatii insurati????

Cine nu a avut macar o data probleme in dragoste? Iti pui intrebari de genul "Ma inseala?", "M-a iubit vreodata cu adevarat", "Sa-l parasesc pentru ca.."? Daca te regasesti in descriere te asteptam sa-ti spui oful. Pe fericitele cu relatii de basm le asteptam cu sfaturi utile.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

Camelia12

Mesajde Camelia12 » Lun Iun 15, 2009 11:07 pm

Ahh cat de tare! Mai si minte pe deasupra! :)) Dar totusi ca sa tie si xpress.music n-a jignit-o nimeni pe domnisoara aceea pana ea nu s-a luat de fete! Personal n-am jignit-o in nici un fel! Dar repet atunci cand ne-a cerut parerea se supunea gandirii fiecareia dintre noi, principiilor noastre!
De ce oare ea spune ca ne-a cerut parerea in speranta ca va exista in aceeasi situatie care sa o inteleaga?! Poate pentru toti o condamna?!
Daca ar fi sa o condamn si sa fie strict vina ei pentru ceva este pentru faptul ca ea a intrat in discutie cu barbatul acela, care poate n-ar fi avut curaj niciodata! Apoi totul tine de constiinta si principiile ei!

Camelia12

Mesajde Camelia12 » Lun Iun 15, 2009 11:08 pm

apropo ... ai plecat din tara sau ce ai hotarat pana la urma?!

danelia35

Mesajde danelia35 » Lun Iun 15, 2009 11:47 pm

Draga Anna_d,
Bineinteles ca si eu l-am considerat pe el cel mai mare vinovat deoarece el stia ce are acasa.Daca el nu ne-a protejat pe noi,ea care nu ne cunostea, nu putea sa o faca nici atat.
Eu am relatat aspectul prin prisma fetei pentru ca cea care ne-a cerut parerea se afla in aceeasi postura.
Cel mai mult ma bucura faptul ca, citind aceste mesaje,realizez ca exista si fete in ziua de azi cu principii. un lucru pe care eu il consideram inexistent.
Parerea mea este ca daca ea ne-a cerut un sfat trebuia sa ne rezumam doar la atat fara sa o judecam. Numai asa cred eu ca am putea-o ajuta sa ia o decizie corecta.Iar daca ea ar hotari altceva , ignorand sfaturile noastre,n-am nici cea mai mica indoiala ca aceasta experienta se va transforma intr-o lectie sanatoasa de viata.Se spune ca si din greseli invatam
Si inca un lucru pe care nu vi l-am spus despre mine este ca desi a fost greu si dureros, aceasta experienta m-a transformat intr-o femeie puternica si ca am realizat multe lucruri de care nu credeam ca as fi capabila.Azi pot sa spun cu mandrie ca sunt mama, dascal si psiholog.
fetita mea spunea:,,mami, sunt fericita ca tati te-a ales pe tine sa fii mamica mea,pentru ca sunt foarte mandra de tine.''

MainePoimaine

Mesajde MainePoimaine » Mar Iun 16, 2009 10:35 am

maia08 scrie:eu am fost in asa situatie doar ca nu am acceptat avansurilor lui,insa suntem buni prieteni si discutam despre toate.are o fetita de un anisor si cum isi iubeste copilul asa si sotia stiu asta sigur,dar cand l-am intrebat: are o sotie perfecta pe care o adora si un copil de ce cauta aventuri??? stiti nu mi-a raspuns concret 100%,doar ca: suntem tineri,sotia e sotie si sotie ramane,acasa mereu il va intalni si astepta cu bratele deschise si asta se va intampla toata viata,dar cica ce va face rau daca se aventureaza cu cineva ce-i place? si inca ceva mi-a spus: ca ceea ce nu stii si nu trebuie de stiut nu deranjeaza si e permis!!! marog barbatii il au pe dracul si femeile pe mikiduta(unele),acum stiu ca rar dar se "vede" totusi cu o fetita. eu daca sincer din aceasta cauza nici nu vreau sa ma casatoresc.. toti inseala! mi-a spus tot un sot(mai in varsta):ca barbatul care nu-si inseala sotia ori e bolnav,ori nu e barbat..putere noua femeilor si mai multa sotiilor!!!!!!!!!!

Hai ca pe mine deja m-ai speriat... Cred ca 90% din femei viseaza sa se casatoareasca (printre care ma numar si eu) dar acum nu putem sa mergem pe principiul toti inseala.... si daca sotul meu o sa o faca vreodata (nu sunt inca maritata) si o sa aflu... sper sa gasesc forta necesara si sa-l trimit la dracu`! Eu nu as ierta asa ceva. Mi se pare impotriva firii...

Poate din cauza asta si ajung sa insele pentru ca sunt mult prea multe femei fraiere ca cea descrisa de amicul tau "care indiferent de ce se va intampla il va astepta mereu acasa". Tot ce pot sa spun este ca sper sa am mentalitatea de acum si cand voi fi sotie si sa nu ma las calcata in picioare :)

MainePoimaine

Mesajde MainePoimaine » Mar Iun 16, 2009 10:53 am

kissa_iuby scrie:maia acum sa fim realiste......daca nu as arata bine nu s-ar fii uitat la mine....si el nu a avut curajul sa se bage primul in seama cu mine....de 2 luni trecea zilnic pe langa mine si imi zambea......se uita dupa mine.....isi intorcea capul dupa mine chiar si cu sotia sa de mana....daca el nu a avut curajul sa ma intrebe de vorba,atunci l-am intrebat eu...pt k ce-i frumos si lui dumnezeu ii place.....nu???nu e un pacat sa iti placa de un barbat..fei el chiar si insurat..cate nu sunt in cazul meu...sunt zeci....sute de femei poate...si pe ele nu le mai condamna lumea......

Din punctul meu de vedere, daca el s-a uitat dupa tine si cu ea de mana... atunci ea este proasta :) Eu consider ca prost nu este cel care cere ci cel care ofera. Tu l-ai bagat in seama... faptul ca el a si acceptat nu poate decat sa demonstreze materialul "indoielnic" din care este facut ca si sot.

Eu sincer cred ca relatia lor scartaia dinainte sa te vada pe tine... dar au fost genul ala de cuplu` care considera ca daca fac un copil o sa se rezolve lucrurile de la sine.

Sincer... cred ca este imposibil sa nu iti dai seama cand barbatul te inseala. Poti sa te minti singura si sa incerci sa te convingi ca ti se pare... dar cu asta nu rezolvi nimic. Iar daca te faci ca nu observi anumite lucruri... o sa fii nefericita toata viata iar respectul lui fata de tine o sa se duca naiba. Eu asa vad lucrurile.

Este clar ca nici tu nu esti usa de biserica dar nu te condamn, fiecare isi traieste viata cum vrea.

Iar daca ceva ne deranjeaza ar trebui sa incercam sa schimbam cumva lucrurile (asta ar fi valabil pentru sotie).

Daca el a inselat o data o sa mai insele si a doua oara si a 9-a oara... deci sa ramana cu el de dragul copilului nu cred ca este o solutie :( Imi pare rau de ea sincer...

Monique10

Mesajde Monique10 » Mar Iun 16, 2009 11:10 am

BRAVO ANA_D !!!!
inseamna ca iubi a vazut ca nu are siustinatori si a apelat la celalalt cont!!!
Si mai spune de ce ne adresam cu tarfulita!!!!

Camelia12

Mesajde Camelia12 » Mar Iun 16, 2009 12:24 pm

Daca ea e aceeasi lucrurile se leaga pentru ca si atunci si acum spune ca are un iubit de 2 ani!
Dar se vede ce principii are daca l-a inselat pe cel care spune k a fost prima iubire a ei, si acum il inseala pe actualul! Fiecare isi traieste viata cum vrea, dar poate ar trebui sa ne-o traim fara sa le facem rau celorlalti!

kissa_iuby

Mesajde kissa_iuby » Mar Iun 16, 2009 8:31 pm

in primul rand vreau sa va spun k eu nu sunt doamna aceea xpress.music...habar nu am cine este aceasta femeie.
in al doilea rand iar ati inceput sa ma jigniti...si eu am dat dovada de respect si v-am lasat in pace dar se pare ca voi chiar sunteti vai de capul vostru ( unele dintre voi).....v-ati spus parerea cu privire la problema mea si acum ati inceput sa va certati intre voi care femeie e mai fidela si care are barbatul cel mai cuminte....

poate ca eu am o relatie cu un barbat insurat...si voi ma etichetati dept" tarfulita"..dar unele dintre voi de pe acest forum sunt mai rau decat mine...

multumesc pt parerile voastre si daca e cazul o sa ma gandesc la ce sfaturi mi-au dat unele doamne/domnisoare care se pare ca nu gandesc asa murdar asa cum gandesc unele femei care se cred "SFINTE"

Aniava

Mesajde Aniava » Mar Iun 16, 2009 9:05 pm

cand ai scris "murdar" la ce anume te-ai referit? faptul ca avem anumite principii te deranjeaza? sau ti se par niste porcarii? eu nu inteleg modul tau de a gandi. eu cand fac un lucru aiurea, stiu ca nu ii ok, nu ma laud cu acel lucru, si daca ajung sa-l fac public, nu am pretentia sa fiu ridicata in slavi pt greseala mea. vad ca te deranjeaza teribil termenul "tarfulita", si iar nu inteleg de ce? in viziunea mea, a fi o tarfulita e o tipa care are 2 sau mai multe relatii in paralel, o prefacuta, si deobicei aceste fete sunt pline de ele, mandre cu frumusetea lor exterioara(si-atat) si f "invidiate" si "talentate" aka "azi unicate maine copiate"; aceasta fiind o definitie mai recenta, iar cea traditionala, din dex: TẤRFĂ, târfe, s.f. Femeie de moravuri uşoare.

revenind, repet, nu te-am etichetat pt greseala ta, ca esti om, si mai gresesti, ci pt atitudinea si constiinta ta impacata. tu dupa ce anume ne etichetezi ca fiind "vai de capul nostru"? ca nu suntem de acord cu tine? eu te sfatuiesc sa mergi la un psiholog(nu pshiatru, ca e mare diferenta!!!), poate astfel vei fi mai impacata cu propria ta persoana, si poate vei avea o altfel de gandire, mai rationala ;)

Monique10

Mesajde Monique10 » Mar Iun 16, 2009 10:11 pm

mie mi se pare ca aceasta iuby... e f impacata cu ea insasi, ba mai mult este si f multumita de propia persoana.
Saraca cu duhul, pacat. Ma cred sfanta, nu draga, REPET SI EU AM PRINCIPII!
Cat despre "vai de capul vostru", nu imi pasa ce spune una ca tine, pricepi???!? Daca ai fi fost om, as fi discutat mult mai frumos cu tine.
Si singurul motiv pt care ti-am raspuns, e ca s-a umplut lumea de fiinte ca tine, care sunt asemeni vascului! Ia sa vedem daca ai inteles-o p-asta!
Ca vad ca logica ta e cam slabuta si firava.
Hai iuby(asta e meseria ta, nu?) lasa-ma cu ideile tale ca m-am lamurit!

Camelia12

Mesajde Camelia12 » Mar Iun 16, 2009 11:18 pm

Daca tu kissa_iuby, o sa te gandesti intradevar la ceea ce ti-am spus noi, este mare lucru! Adica deja ai facut un progres acceptand niste sfaturi fie ele bune sau rele! Iti inteleg revolta pentru ca, probabil, multa lumea nu este de acord cu ceea ce faci si mai ales, cu atiitudinea ta, si normal ca nimanui nu-i convine sa auda reprosuri! Dar stii cum e vb aia cand 2 iti spun ca esti beat, te duci sa te culci!
Ideea este ca noi ca fete trebuie sa ne respectam pentru ca si barbatii sa ne respecte si sa nu se mai foloseasca de noi! Te-ai gandit ce se intampla daca ajungi sa-l iubesti pe omul asta si el decide sa ramana langa nevsta lui? Atata suferinta si bataie de joc pentru ce ?! Pentru un barbat care a vrut, probabil, nu stiu, nu ma refer exclusiv la cazul tau, sa isi satosfaca placerile cu tine?! Cred ca e importanta sa invatam din toata cearta si toate comentariile acestea ca noi, fete fiind, trebuie sa ne respectam si sa le impunem anumite lucruri barbatilor, cum ar fi faptul ca nu suntem niste papusi, ci avem principii, si ei au obligatii fata de noi!
Cat despre Aniava si Monique10 vreau sa va spun fetelor ca sunt de acord cu principiile si ceea ce spuneti, insa daca vrem sa o ajutam trebuie sa ii explicam, desi stiu, reactia ei a fost cam deplasata vazand ca nu suntem de acord! dar la ce bun sa ne jignim?! daca noi nu tinem una cu alta si nu ne ajutam si nu ne respectam ceilalti n-o s-o faca nici atat!

Monique10

Mesajde Monique10 » Mie Iun 17, 2009 12:37 am

Cami, ai f mare dreptate, dar chiar crezi ca daca as fi fost mai blanda ar fi inteles ceva? La inceput nu am fost acida...
Si am vorbit in genere, oarecum pe langa iuby.
Am avut tangenta cu o fosta a iubitului meu, care s-a trezit dupa 2 luni dupa ce s-au despartit (ea inselandu-l cu seful ei, si apoi parasindu-l pt sef) ca-l vrea inapoi, incepand o relatie cu mine.
Din pacate am fost colegi la facultate toti 3...timp de 5 ani de zile.
Pe scurt am vorbit f frumos cu ea, sa va spun ca si acum mai face tentative?!? DUPA 5 ANI, ea ramanand cu seful ei!!!!!!
Ma gandeam acum ca daca ma purtam ca ultimul mitocan, nu scapam mai repede de ea?!?

adelle_ada

Mesajde adelle_ada » Mie Iun 17, 2009 1:35 am

Poate acum credeti ca ma bag in seama, dar vreau sa va spun ca acesta este un forum in care putem sa ne exprimam opiniile si nu sa ne jignim, pur si simplu, sa dam sfaturi, poate pe unele domnisoare, respectiv doamne, le-ar ajuta cumva, psihic.Mai repet inca odata, nu acuz pe nimeni, fiecare cu viata lui! Nu inteleg de ce faceti atata caz din aceasta, domnisoara kissa a cerut parerea celorlalte, fetele si-au exprimat punctul de vedere, chiar daca erau unele dintre ele contra , fiecare cum vede problema, nu trebuie sa ne suparam din cauza aceasta.Sincer, ajungem la un moment dat sa nu ne mai putem exprima punctul de vedere.Motivul, teama sa nu se ajunga la vreo amenintare, care este total inadmisibil.Nu mai starniti atatea acuzatii, ajutati-va cu un sfat, doua; nu ar fi mai frumos asa?

Camelia12

Mesajde Camelia12 » Mie Iun 17, 2009 11:09 am

Daca ea nu intelege ce i-am spus noi, sa fie sanatoasa, si poate o sa-si dea seama ca a gresit! :)

Monique10

Mesajde Monique10 » Mie Iun 17, 2009 5:54 pm

ma bucur ca macar noi am tras o concluzie

AnteriorUrmătorul